FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Flash: Válka Lotrů Flash: Válka Lotrů Geoff Johns

Tento Flash se mi opravdu líbil, ani jsem nevěděl, že se jedna o poslední díl, nebýt Lennyho videa. Přesto jsem se docela chytal, protože jsem znal postavy ze seriálového Flashe. Je pravda, že čtenář, který nemá načteny předchozí díly a neviděl seriál, se může velice lehce ztratit.
Jak psal kolega Hroubek, kniha by se dala rozdělit na dvě části. V první vidíme bitvu dvou band Lotrů, kteří si to mezi sebou vyřizují. V druhé části dostaneme šílený koncert všech možných rychlíků.
Celkově je toto velká akční jízda, v podstatě se tu nic jiného neděje.
Je pravda, že se tato kniha vůbec neměla objevit v DCKK, já si ji přesto užil (ale jak jsem řekl, je to hlavně tím, že znám seriál).

Retro komiks nebyl úplně špatný, krásně nám představil Kapitána Colda. Ale obsahuje spoustu bizarností. Vtipné mě přišlo toto: Barry Allen stiknes drobný prsten na ruce a víčko odskočí . . Tady je můj miniaturní kostým.. Díky kontaktu se vzduchem nabobtná. A pak samozřejmě poletující eskalátory a cirkulárky.

04.08.2018 4 z 5

Z neznámého světa a další příběhy Z neznámého světa a další příběhy Erik Kriek

Tento komiks bych určitě nedoporučil lidem, kteří jsou absolutně nepolíbení Lovecraftem, ale hlavně, kteří nečetli oněch patero povídek.
Graficky to je velice pěkně zpracováno, přesto to nepůsobí správně atmosféricky. Větší pocit bych z toho měl, kdyby to bylo graficky zpracováno podobně jako jiná kniha z Argokomiks, Cromwell Stone.
Tato kniha je spíš takový bonus k textové formě povídek. Čtenář pak může porovnat své fantazie s autorem tohoto komiksu.
Celkové hodnocení 60%

03.08.2018 3 z 5

Válka velké trojky Válka velké trojky J.M. DeMatteis

Událost epických rozměrů kdy budeme svědky konfliktu třech lig spravedlnosti, konkrétně klasické ligy, americké ligy a temné ligy. Celkově má příběh takový mystický nádech, to mě hodně vtáhlo. Figurovaly tu DC postavy ovládající magii od Shazama přes Zatanu až po samotného Johna Constantina. Celkově to na mě působilo hodně tajemně a to já rád.
Pro pochopení celého příběhu tu máme několik dodatečných sešitů.
Důležitou roli tu hraje postava Pandory, která mě hodně bavila, v dodatečných sešitech jsme se mohli dozvědět něco o její minulosti.
Samozřejmě v knize najdeme velké souboje mezi hrdiny, většinou krásně vyobrazených na dvojstránkách.
Příběh knihy je v podstatě uzavřen, ale skončí velkým cliffhangerem, který navnadí na další díl. Tak sem sním.

30.07.2018 5 z 5

Mimo prostor a čas Mimo prostor a čas Clark Ashton Smith

Tohle mě velice mile překvapilo. Ten kdo miluje Lovecrafta, tak tady si určitě přijde na své, některé povídky jsou lehce pohádkovější, jiné jakoby z pera vypadly Lovecraftovi.

Výběr povídek, které mě hodně bavili.

Dostaveníčko v Averoigne - v podstatě nijak zvlášť originální upírský příběh, přesto měl skvělou atmosféru a krásně se četl

Příběh Satampry Zeirose - povídka patřící k mýtu Cthulhu, takovéto příběhy mám velice rád, různé průzkumy chrámů a objevování neznáma.

Dveře na Saturn - taková dobrodružná výpravná sci-fi

Ostrov mučitelů - příběh a lsti a následné pomstě

Genius Loci - skvělá povídka o malíři, který postupně přišel o rozum a nejen o něj

Semeno z hrobky - toto jsem si velice užil, nazval bych to skoro jako předchůdce Vetřelce, příběh o parazitující entitě

Toto je jen výpis těch asi pro mě nejlepších, jinak mě každá povídka určitým způsobem bavila, žádná mě vyloženě nezklamala.

Z této knihy jsem opravdu nadšen. Jsem zvědav na další díl spisů.
Celkové hodnocení 95%

28.07.2018 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 5 a 6 Ekhö: Zrcadlový svět 5 a 6 Christophe Arleston

Ekho mě stále docela baví, ale už to není úplně ono. Takový ten wow efekt bohužel zmizel. Příběhy se mi líbili oba. V prvním se užijeme takovou například čajový nálet. Ve druhém epický koncert. Také je v něm krásně ukázána zaslepenost církve a jejich vůdců.

Celkově hodnotím slabší 4.

24.07.2018 4 z 5

Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha druhá Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha druhá Kevin Smith

Ano ano, tak tohle už bylo oněčem jiným. U tohoto komiksu je dobré číst obě knihy tak nějak zároveň.
Ale k druhé knize, dozvěděli jsme se spousty informací proč je Oliver zpět, dostali jsme informace o minulosti hlavního záporáka atd.
Přesto jsem si ten komiks tolik neužil. K plnému potenciálu musí mít čtenář něco načteno.

Retro komiks mě bavil a přišel mi docela vtipnej.

22.07.2018 4 z 5

Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha první Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha první Kevin Smith

Na Arrowa jsem se docela těšil, přesto z první části mám rozporuplné pocity a tolik mě čtení nebavilo. Premisa není špatná, ale nějak ten příběh tápal slepě. Uvidím co přinese druhá část.

Retro komiks mě též nebavil, ale bylo na něm vidět, že jak je starší tak dává smysl a byl celkově dospělejší.
Vtipná hláška: Sledoval jsem signál tvého vysílače z ligy spravedlnosti . . . zaměřil jsem tě jako holuba!

19.07.2018 3 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Tato kniha mě nalákala svoji anotací. Bohužel po její přečtení jsem dost zklamán, není to vyloženě špatná kniha, ale moje očekávání byla asi příliš vysoká.

První povídka Momentka má super nápad, i když pravděpodobně ohraný, každopádně mě přišel totálně nevyužitý potenciál.

Nabito ze začátku poměrně nudná záležitost, která se postupně rozvíjí a až se dostaneme ke konci, tak dostaneme něco neskutečného. Ano tuto povídku považuji za nejlepší.
Nakonec citace z tohoto příběhu: "Tak to vidíte. Kdybyste měla zbraň," řekl jí, "měl by tenhle příběh úplně jiný konec."

V nebi, další skvělý nápad, ale za mě zase dost nevyužitý.

Poslední povídka Déšť se mi také docela líbila, připomínala mi dost atmosféru Dnu trifidů. Ano tento příběh je postapo, a velmi slušné.

Přes větší zklamání tuto knihu doporučuji, hlavně kvůli povídce Nabito.
Celkové hodnocení 55%

18.07.2018 3 z 5

Arkwright integral Arkwright integral Bryan Talbot

Luxusní obří vydání, které obsahující dvě knihy a spousta bonusů.
První kniha, Dobrodružství Luthera Arkwrighta je úžasně nakreslený komiks, který je pouze černobílý, ale hra stínů a celková kompozice jednotlivých panelů je dechberoucí. Samotný příběh je dost náročný na pochopení a celkové zorientování se. K lepšímu celkovému zážitku je dobré si přečíst jednu část v bonusech, kde jsou vysvětleny určitá fakta.
Druhá část Srdce impéria je plně v barvě, bohužel už se mi to tolik nelíbilo jak vizuál tak i příběh mě tolik nebral.
Celkově určitě stojí tato kniha za přečtení, přesto z ní nejsem tak unešen jak bych asi měl být.

16.07.2018 4 z 5

JLA: Svoboda a spravedlnost JLA: Svoboda a spravedlnost Alex Ross

Co je na této knize úžasné je parádní vydání od Crwe. Formát knihy je opravdu velký, větší než kolosální knihy od Comics Centra. Bohužel to nese menší úskalí, nevede se klasicky do knihovny.
K samotnému komiksu, příběh je poměrně tuctový a jeho hlavní cíl je poukázat na to, že superhrdinové musí držet spolu a pomáhat lidem, ale hlavně aby si to lidé uvědomili a tak nějak se jich nestranili a neměli z nich obavy (které jsou vlastně oprávněné, protože člověk nikdy neví, někomu šibne a začne zabíjet nevinné ve velkém).
Malba Alexe Rosse je skvostná a krásně vyniká na tomto formátu.
Už kvůli tomu se vyplatí tuto knihu pořídit.

01.07.2018 4 z 5

Catwoman: Po stopách Catwoman Catwoman: Po stopách Catwoman Ed Brubaker

Tohle byla zábavnější a celkově lepší kniha než první Catwoman. První příběh špatný nebyl, dalo by se říct i superhrdinský. Zato druhý byl klasický Brubekrovský, takže čistá detektivní záležitost s příchutí noiru.

Retro komiks. Tentokrát byl retro komiks velice nudný a vlastně už ani nevím o čem to bylo.

28.06.2018 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Totální pecka. Jedna z nejlepších a nejčtivějších knížek, který jsem měl tu čest mít v rukou. Tahle kniha se čte sama, úžasně vás vtáhne do děje.
K samotnému ději, který možná bude obsahovat lehké SPOILERY.
Během vyprávění příběhu se dost změní v jednotlivých částech tónina.
V první části, kdy navštívíme Gaustad je atmosféra skoro až hororová a neskutečně pohltí.
Další část, která se odehrává v Paříži je v podstatě takový klasický thriller.
Hodně zábavná a hlavně odhalující tajemství je část odehrávající se na ostrovu Ascension.
V poslední části se odebereme do Minnesoty, ale dlouho tu nepobudeme.
Vzhledem k tomu, že je tento příběh inspirován skutečnými událostmi je jeho vyznění dost znepokojující.
Tuto knihu doporučují všem, kteří mají rády zajímavé příběhy obsahující prvky odkrývání tajemství.
Hodnotím 100% a jak jsem řekl na začátku nejlepší kniha za poslední roky.

28.06.2018 5 z 5

Tabule osudů (limitovaná edice) Tabule osudů (limitovaná edice) Joe Benitez (p)

Tato Mechanika mě bavila víc než první díl, který byl zase dost mysteriózní. V Tabule osudů máme klasickou dobrodružnou výpravu. Při čtení jsem úplně cítil příběh ala Tomb Raider či Indiana Jones.
Krásně se nám mění prostředí. Podíváme se do městské části, na poušť, do džungle a samozřejmě do jeskyní.
Příběh šlape jako hodinky. Hned první kapitola končí akční honičkou jako vystřiženou z filmů.
Grafická stránka je perfektní, jak samotná kresba, tak rozmístění panelů či panely orámované steampunkovými kolečky.
No a samozřejmě zpracování knihy, které už jsem chválil u první knihy. Velký formát, krásné desky s parciálním lakem, prostě paráda.
Hodnotím 4,5* a jsem zvědav s čím přijde další kniha.

17.06.2018 5 z 5

Druuna 3 Druuna 3 Paolo Eleuteri Serpieri

Z této knihy už jsem poněkud zklamaný. První alba Zapomenutá planeta a Klon, které pokračují v samotném příběhu Druuny, my přišly takové už vyčpělé. Samotný příběh mě moc nebavil a kresba už neměla tolik nápadů jako v předchozích albech. Album Klon považuji za to nejhorší co jsem od Serpieriho četl.
Za to nazývaný nultý díl Anima mě hodně bavil. Dokonce se v něm nemluví. Svěží vítr přinesl hlavně v tom, že jsme se pohybovali v přírodě.

16.06.2018 4 z 5

Mladá spravedlnost: Jejich vlastní liga Mladá spravedlnost: Jejich vlastní liga Peter David

Po dočtení tohoto komiksu jsem byl opravdu znuděn. Je pravda už podle názvu "Mladá spravedlnost", že je tento titul mířen hlavně na náctileté publikum. Ti si to nejspíš hodně užijí, já se bohužel moc nebavil. Ano je to krásně nakresleno, je to sice klasická mainstreamová kresba, ale opravdu se na to skvělé kouká, je tam spousta detailů atd. Poslední část mě dostala nejvíc, mladí hrdinové se vybavují u táboráku, zatímco jejich rodiče se hádají v nějaké skrýši.
Nejdrsnější hláška toto komiksu se mi líbila a docela jsem se musel zasmát. "Bože ... krev je všude na linoleu ... tvoje matka mě zabije..."

Retro komiks, no já už vlastně nevím ani o čem byl. Takže asi tak k němu.

Tento díl DCKK mě velice zklamal a hlavně unudil.

12.06.2018 1 z 5

Příběhy Arthura Gordona Pyma Příběhy Arthura Gordona Pyma Edgar Allan Poe

Tak tohle byl opravdu porod, takhle špatně čitelnou knihu jsem už dlouho neviděl. Takových chyb a překlepů, minimum odstavců k dobrému čtení také nepomáhá.
Příběh v podstatě nebyl úplně špatný, akorát obsahoval dost popisných věcí poměrně nudných, které mě vůbec nezajímaly.
Poslední část o letu na měsíc byla asi nejlepší na této knize.
Jsem velice zklamán, ale hlavně to bude asi tou kvalitou tohoto českého vydání. 1-2*

11.06.2018 2 z 5

Šašci a blázni Šašci a blázni Greg Rucka

Ano tato kniha je skvělá jako první dí. Obsahuje čtveřici příběhů. První příběh je o Stacy, slečně která má na starosti obsluhu Batsignálu. Docela zajímavá jednohubka.
Každopádně druhý příběh s názvem Snadné cíle je to nejlepší na této knize. Jak název napovídá budeme vyšetřovat případ nebezpečného snipera. Některé momenty jsou fakt skvěle udělané, například při vyšetřování místa činu začne sniper pálit na policii.
Třetí příběh mě moc nezaujal.
Za to čtvrtý případ s názvem Neuzavřený je dost slušná detektivní záležitost, kde se vyšetřuje případ zmasakrovaného baseballového týmu. Toto je klasické vyšetřování, vyslýchání svědků atd.

Celkově hodnotím tuto knihu o něco hůře než první. Dávám 4,5*

10.06.2018 5 z 5

Já jsem Gotham Já jsem Gotham Scott Snyder

První díl nové série o temném rytíři z řady Znovuzrození nebyl vůbec špatný. Kniha se čte velmi dobře, takže těch nadprůměrně stránek uteče jako voda. Ve zkratce, v Gothamu se objeví noví superhrdinové a následně se začne boj. Musím říct, že postavy jsou strašně OP, ale je tam vysvětleno proč, takže za toto jsem velice rád.
Kresba Finche je skvělá a možná mě sedí více než Capullova, která je také velmi dobrá. Poslední sešit však kreslil Ivan Reis, známý například z Green Lanterna, jeho kresba nedělá vůbec ostudu a je neméně skvělá.
Jsem zvědav kam tato série bude směřovat, protože tato kniha není zase taková pecka jakou jsem čekal. Hodnotím něco mezi 3 a 4*

02.06.2018 3 z 5

Legendy o Myší hlídce: Kniha první Legendy o Myší hlídce: Kniha první David Petersen

Pojetí legend je vymyšleno pěkně. V hospůdce vyzval hostinský hosty, kteří u něj mají dluhy, aby mu vyprávěli příběhy a kdo řekne nejlepší budou mu dluhy odpuštěny. Tyto části kreslil sám Petersen.
Jednotlivé příběhy kreslili různí autoři a jejich styly jsou velmi různorodé.

Příběhy, které stojí za řeč:
Bitva mezi Jestřábovou a Liškovou myší. Úžasné graficky zpracované, hlavně celkové rozmístění panelů atd, příběh samotný také bavil.

Myšák lišák. Velmi úsměvný příběh o myši, kterou vychovali lišky a myslí si že je také liška. Kresba je velmi infantilní, ale líbivá.

Zlatá a stříbrná koruna. Velmi vážný až tragický příběh o šíleném králi. Po grafické stránce nemám co vytknout.

Kniha mě docela bavila, ale bohužel ne tak jako klasické knihy Myší hlídky. Hodnotím nadprůměrně 3+

30.05.2018 3 z 5

Ilustrovaný muž Ilustrovaný muž Ray Bradbury (p)

Marťanská kronika byla dobrá, ale šlo v těch povídkách v podstatě o jedno, kolonizace Marsu a celkově boj dvou ras.
Za to Ilustrovaný muž obsahuje různorodé povídky od klasických vesmírných, ala Marťanská kronika, po zneužití či ovládnutí technologiemi.
Hned první povídka o Ilustrovaném muži byla parádní.
Dále se mi líbila Savana, kde by se dalo říci, že virtuální svět dokáže i zabíjet.
Poutník nám dále ukázal zaslepenost některých lidí a nedůvěře v něco více.

Marionety a.s. byla jízda, která se dá říci zkráceně "Vzpoura strojů". Hlavně poslední odstavec:

O deset minut později se probudila paní Bralingová. Přitiskla si ruku na tvář. Někdo ji právě políbil. Zachvěla se a vzhlédla. "Tedy, tohle tě nenapadlo už léta," zamumlala. "Uvidíme, co ještě můžeme napravit," řekl hlas ze tmy.

Úplně z těchto slov mrazí, neskutečné. Pro mě nejlepší povídka této knihy.

Povídka Město byla také skvělá, skoro by se dalo říci, že šlo o sci-fi horor.

A nakonec zmíním povídku Nultá hodina, která sází na dětskou hravost a rodičovskou ignoraci. Zase skvělá část nakonci, ze které opět mrazí:

"Mami! Tati!" Kroky. Krátké zahučení. Zámek ve dveřích se roztavil. Dveře se otevřely. Dovnitř nahlédla Mink, za ní vysoké modré stíny. "Piky, piky, máme vás," řekla Mink.

Ano, ano z této knihy jsem nadmíru nadšen a vřele doporučuji.
Celkové hodnocení 95%

29.05.2018 5 z 5