Válka velké trojky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

KOŘEN VŠEHO ZLA Před dávnými časy narazila jedna nevinná žena na zlověstný artefakt: skříňku ve tvaru lebky. Otevřela ji… a vypustila do světa sedm smrtelných hříchů. O tisíce let později se světem začne plížit zlo – a do cesty se mu postaví armáda hrdinů. Nejmocnější z těchto hrdinů se shromáždí ve třech týmech, z nichž každý nese ve svém názvu slova „liga spravedlnosti“. Každý z těchto týmů má vlastní metody a motivy. Příměří, které mezi nimi panuje, je křehké, ale vydrželo. Až doteď. Ve světě se znovu objevila Pandořina skříňka a její vliv, jenž kazí lidi, se šíří jako nemoc. Vůči jejímu zlu není imunní dokonce ani Superman. Její moc může ovládnout pouze někdo s nejčistějším nebo nejtemnějším srdcem. Planetu Zemi prohledává trojice záhadných bytostí a pátrá po tajemstvích skříňky. Mezi třemi týmy složenými z největších hrdinů světa vypukne válka, která má rozhodnout o osudu nebezpečného artefaktu. A v zákulisí zla číhá ještě větší zlo… V sérii - 3.5...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374204/liga-spravedlnosti-valka-velke-troj-9Oz-374204.jpg 4.223
Série

Liga spravedlnosti

Žánr
Literatura světová, Komiksy
Vydáno, BB art
Orig. název

Justice League: Trinity War, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Válka velké trojky

Přidat komentář
ladyKristyn
27.07.2019

Opět skvělé propojení superhrdinů, jejich příběhy jsou nekonečné a vždy nádherné.

B-artX
12.07.2019

Válka velké trojky byla docela fajn. Musím pochválit Pandoru a celkové propojení s mytologií, sick Supermana, cool zápletku a libec konec. Negativa jsou docela pomalá první půlka, podivná linka Constantina a Shazama a lehce nehezké dialogy. Kresba je fajn, příběh ve finále je super. Doporučuji pokud máte New 52 rádi a načtenou. 8/10


KillHurt
19.12.2018

Tento díl dokázal propojit starý řecký mýtus s mýtem DC univerza. Více se orientuji v komiksech od Marvelu, tak nevím, jestli se jedná o nejvhodnější paralelu k Občanské válce. Rozhodně se tam dají styčné plochy. Občanská válka však vítězí na plné čáře. To nijak neshazuje kvalitu tohoto komiksu. Kresba je líbivá a dramatická a napomáhá i novému čtenáři se zorientovat ve velkém počtu postav. Navnadilo mě to na další díly a rozhodně si přečtu něco o Constantinovi, na kterého jsem se chystal už dávno.

fvalek
17.10.2018

Já moc nevím, co k tomuto komiksu dodat, abych jen nekopíroval starší komentáře. Příběh je rozjetý velmi kvalitně, uvidíme ale, co s tím BB Art udělá, protože zatím nevím o tom, že by měly vycházet další díly a zároveň je tento komiksový crossover tak komplexní, že takové to typicky české "vybírání těch nejlepších pasáží a odstranění těch ne tak důležitých" by mohlo celý komiks zničit. Už teď mě tak nějak štve, že ve třech komiksech (Nejnebezpečnější hrdinové světa, Válka velké trojky a Síť) je mnoho pasáží totožných a jsou jen doplněny o pohledy jiných superhrdinských uskupení, což je pro pochopení příběhu jako celku podstatné, ale číst třikrát ty stejné pasáže už začíná být nuda. Minimálně další díl už by konečně mohl příběh rozvinout dál.
Jako celek (a konkrétně tedy tento díl) je tahle celá sága velmi zajímavá, kresba je úžasná, tam to začal Jim Lee a další kreslíři se snaží jet na stejné vlně, takže to je obrovské plus. Válka velké trojky přináší nové pohledy Pandory a Temné ligy spravedlnosti, což mě moc bavilo. Konec je velmi napínavý, ale právě až na tu Pandoru a Temnou ligu to je shodné jako Síť... takže prostě uvidím a nechám se překvapit, co přijde dál. :)

3DD!3
13.10.2018

Konečně smysluplné vydání velké komiksové události, která proti sobě poštve všechny tři ligy spravedlnosti. Díky poslepovanému příběhu dává dějový oblouk smysl, torza z předchozích vydání od BB/Artu se najednou stávají důležitými součástmi mozaiky. Motivace postav jsou podložené událostmi, které v knize najdeme a do popředí se konečně dostávají hrdinové/antihrdinové jako je Shazam nebo Constantine, kteří byli doteď trestuhodně nevyužití. Konec je tak nyní neuvěřitelně podařeným vnadítkem na další bombastickou sérii ze světa naruby. P.S: Lemirovy a Fawkesovy pasáže příběhu jsou páteří celého konfliktu kolem kterého Johns plácá scénáristicky jednoduché bitky... proto to samostatně nedávalo smysl.

FireOfFilth
30.07.2018

Událost epických rozměrů kdy budeme svědky konfliktu třech lig spravedlnosti, konkrétně klasické ligy, americké ligy a temné ligy. Celkově má příběh takový mystický nádech, to mě hodně vtáhlo. Figurovaly tu DC postavy ovládající magii od Shazama přes Zatanu až po samotného Johna Constantina. Celkově to na mě působilo hodně tajemně a to já rád.
Pro pochopení celého příběhu tu máme několik dodatečných sešitů.
Důležitou roli tu hraje postava Pandory, která mě hodně bavila, v dodatečných sešitech jsme se mohli dozvědět něco o její minulosti.
Samozřejmě v knize najdeme velké souboje mezi hrdiny, většinou krásně vyobrazených na dvojstránkách.
Příběh knihy je v podstatě uzavřen, ale skončí velkým cliffhangerem, který navnadí na další díl. Tak sem sním.

hroubek
02.07.2018

Hodně velká náprava za čtvrtý díl jménem Síť. To co ve čtvrtém díle nefungovalo, kvůli vynechaným sešitům zde funguje na maximum. Konečně začneme dostávat odpovědi na spoustu otázek. Funguje i to, že jsou tady vedlejší komiksy, které jsou pro příběh důležité. Díky ním čtení tohoto komiksu dává smysl, a je to parádní komiksová jízda. Opravdu mě to bavilo, a linka kolem Panodory je velmi dobrá, totéž platí pro sešit Constantinea a Shazema, nebo výpravu do podsvětí a Nebe. Je tu spoustu postav, a ne každá dostane tolik prostoru, spoustu z nich je dost odstrčená a mají jen dva dialogy a konec. Osobně si myslím, že by tento komiks měl mít ještě pár sešitů navíc a hlavně zakončit celý příběh. Komiks končí hodně zajímavě a byla by škoda ho nedovyprávět. Válka velké trojice mě hodně bavila a má z ní radost.

Lenka.Vílka
20.06.2018

Děj je vlastně úplně jednoduchý. Supermanovi se něco stalo (víme z jiné knihy). Zabil přitom člověka (víme z jiné knihy). A Wonder Woman se ukázala možná jako hysterka, ale jako jediná, kdo se s tím rozhodl něco pořádného udělat (víme z jiné knihy). Tím je jasný, že tady se nebudou zaplétat copánky a hrát si s růžovými králíčky, ale taky nepůjde o žádné psychologické cvičení oplývající hloubkou děl velkých myslitelů. Je to klasickej bum buch event, kterej je strašně krásně nakreslenej (chyby kresby v komentáři o trochu níž) a baví od začátku do konce. Začátek si pro sebe uzme Pandora. Příjemné vyprávění, které mě bavilo a dost toho o ní vysvětlilo. Prostě se to četlo samo. A potom přijde samotná válka, která mi přišla hlavně jako zážitková literatura. Ano, dobře se na to kouká, děj šlape dopředu a celé to je vymazlené. Můj oblíbený scénáristický maniak v akci.
Konec super. Víc si to ho čtenář užije, pokud vyjde navazující minisérie, protože...protože konec.

Co se hodně nepovedlo, je rozvržení pár (za mě nejkrásnějších) stran.
1) Hned v úvodu je dvakrát dvojstrana jedné nádherné kresby, která na sebe navazuje. Škoda. Kdyby to vyšlo stylem jako v Ultimates dvě, slintám ještě dalších deset minut. Tady to prostě ztratilo svoje kouzlo.
2) Kniha obsahuje hodně nádherných kreseb přes dvojstranu. Škoda, že je vždy zničí vazba. Ale největším úletem je bezpochyby Wonder Woman/Superman, kde knihu musíte dát na výšku. Stejně jako dívku měsíce uprostřed pánského časopisu. Vlastně obojí by mohlo mít stejné účinky. Pokud není svorka ve špatném místě nebo to nezkazí zase vazba jako v případě Války velké trojky.

("A odkud to všechno víš?" "Jsem John, Constantine, kámo. Vědět věci je moje práce.")

A teď k tomu, co mě vyloženě naštvalo. Válka velké trojky je u nás vydána ve formě Collected Edition, stejně jako v druhé variantě originálu. Když jsem přemýšlela, zda koupit, nenapadlo mě, že to bude až takhle poskládané. V rámci tolika jednotlivých sérii, které u nás (kromě Americké ligy spravedlnosti) nevyšly vznikne až moc rušivých prvků. Ono se v tom dá orientovat. O tom žádná. Ale když se potom s úsměvem na tváři zjeví John Constantine, je to docela matoucí, protože umřel. Holt se v rámci jiné série vrátil, a my nevíme, jak se to stalo. A on nám to rozhodně neřekne, protože je to v jinde. Tohle jsou ty drobné nedostatky, které jemně pocuchnou nervy. Ale tak alespoň, že u nás vyšla Americká liga spravedlnosti a snad vyjde i její další díl, kde by o následcích měla padnout taky řeč.

Doporučujeme

Čarodějova nevěsta 1
Čarodějova nevěsta 1
Živí mrtví 2: Míle a míle
Živí mrtví 2: Míle a míle
Srdcerváči: kniha první
Srdcerváči: kniha první
Sojčák
Sojčák

Štítky

komiksy DC Comics superhrdinové Liga spravedlnosti (JLA) Batman Superman Wonder Woman Arrow Flash

Autoři knihy

J.M. DeMatteis
americká, 1953
Doug Mahnke
americká, 1955
Geoff Johns
americká, 1973
Ivan Reis
brazilská, 1976
Jeff Lemire
kanadská, 1976
Ray Fawkes
kanadská

Podobné knihy

Kniha Válka velké trojky je v

Právě čtených1x
Přečtených27x
Doporučených3x
Knihotéce20x
Chystám se číst6x
Chci si koupit3x