Fiona Fiona komentáře u knih

Tak teď už to přestává být pohádka, vraždí se a hrůza a teror připomíná líčení II. světové, jen v kouzelnickém světě, ale pořád je tu místo pro vtip a šaškárny i zajímavé flashbacky.

30.11.-0001 5 z 5

Moje nejmilejší kočičí historky Moje nejmilejší kočičí historky James Herriot (p)

Opět sbírka již známých příběhů, ale pokud vás chytly (jako mně), klidně si je přečtete znovu. A koukejte na obrázky :)

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Nebyl to úplně můj šálek čaje, ale rozhodně je to velmi zajímavý styl, který stojí za to zkusit, když nic, tak pro možnost poznat, že i o třech dnech se dá napsat pěkně dlouhá kniha a zdlouhavých pasáží tam bude míň, než je v průměr pro normální knihy.

30.11.-0001 3 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Sice to byla jen doporučená četba, ale i tak jsem si to přečetla až další rok, kdy už jsme měli dávno seznam nových knih. Většinou jsem v seznamu kápla na něco, co mne nakonec překvapilo, ale Červený a černý ne. Vůbec mne to nechytlo, s žádnou postavou jsem nesympatizovala, u nudných pasáží se přemáhala číst dál a nenudné hledala s lupou. Pořád ta kniha ale měla nějakou úroveň, takže jsem ji nakonec dočetla. Znovu po ní však rozhodně nesáhnu.

30.11.-0001 1 z 5

Kuchařka Stařenky Oggové Kuchařka Stařenky Oggové Terry Pratchett

Pokud chcete inspiraci do kuchyně, mnoho jí tu nenajdete, ale něco přece...a některé pokrmy se skutečně dají i vyzkoušet :o). Zato tu nechybí další informace ze života nejznámějších postav Zeměplochy a především kupa Stařenčinných cenných rad :).

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams

Tak tuhle knihu jsem si užila vůbec ze všech nejméně, téma Arturova vztahu mne asi nezaujalo dost, ale pořád to nebylo to jediné téma...naštěstí :)

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Nepropadejte panice, možná to není taková špička, jako byly předchozí dva díly, ale pořád to patří hodně vysoko do žebříčku a čte se to dobře.

30.11.-0001 4 z 5

Malý bratr Malý bratr Cory Doctorow

Podle komentářů na internetu jsem čekala dobře (populárně) napsanou příručku o soukromí a bezpečnosti na síti. Dostala jsem super teenagerovský román, který se mi skvěle četl, ačkoli už jsem twenty ager. To, jakým způsobem byl protknutý hromadou informací mne nijak nerušilo, ale kdybych nebyla na dovolené bez netu, jistě bych si pár věcí dohledala. Právě louskám Pirate Cinema a asi mám nového oblíbeného autora.

05.03.2013 5 z 5

S hlavou v písku S hlavou v písku Táňa Kubátová

Docela síla. Děj byl řádně zamotaný a nic bych za to nedala, že skoro polovinu tvořily deníkové zápisy, celkově to ale bylo strašlivě čtivé a naštěstí krátké, jinak nevím, kdy bych se dostala do práce :).

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Moc se mi líbil styl, kterým byla kniha napsaná. Příběh mi možná občas připadal trošku přitažený za vlasy a chvíli jsem uvažovala i o slátanině, ale zas tak zlé to nebylo. Rozhodně jsem si užívali typický anglický humor, kterého je knížka plná, a ... a strašně oceňuju, že to nebylo odhadnutelné už od prvních stránek.

Jedině Tereza Jedině Tereza Táňa Kubátová

Tak tohle mi přišlo ani ne tak pohádkové jako nereálné, začátek vypadal slibně, ale pak se to začalo zvrhávat a dočetla jsem jen, protože jsem doufala, že to konec napraví. Nenapravil, bylo to křečovité a nereálné, alespoň pro mne, ale pořád to není tak úplně odpad, pořád jsem četla horší...

Nášup Nášup Táňa Kubátová

Možná to bylo tím, že jsem zlouskala docela dost příběhů o skoro stejné délce, ale neskutečně příjemně mi sedla krátkost zejména prvního příběhu. Nebylo v něm žádné velké drama ani zápletka, ale nevadilo mi to, četlo se to dobře. Druhý příběh už byl o něco děelší, ale pořád kratičký oproti normálu, a rovněž se nečetl špatně a rovněž byl jasný po prvních pár řádcích. Ale i tak hodnotím velmi pozitivně.

30.11.-0001 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Přečetla jsem to celé v angličtina a opravdu vřele doporučuji začátečníkům. Bajky byly milé, Brumbálova poučení mi přišla jaksi navíc, velké dítě je nepotřebuje, protože podstatné pochopí z příběhu, malé dítě, co nepochopí z příběhu, nepochopí ani s Brumbálovou "pomocí", ale i tak se to četlo dobře.

Nejlepší příběhy o koních Nejlepší příběhy o koních Lesley O'Mara

Zklamalo mne, že autorem nebyl sám Herriot, ale nakonec to tak nevadilo, příběhy byly pěkné, koně mám ráda...a nevím, co mne tak udivuje, kůň byl právě to zvíře, jehož léčbu Herriot vždy raději přenechal Siegfridovi :)

Nápady svaté Kláry Nápady svaté Kláry Pavel Kohout

Díky za tip na film, ráda se podívám, ale kniha, vážení, tu knihu musím doporučit. Tohle je jedno z lehčích Kohoutových děl, které jsem četla, ale líbilo se mi to nesmírně!