Nášup

Nášup https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36078/bmid_nasup-NsL-36078.jpg 4 50 14

2 novely 1. HŘÍŠNÍ Radce je právě třicet, když pálí mosty za svým dosavadním životem a odchází z města. Na venkově ji čeká zajímavá práce a poznávání řady svérázných místních obyvatel. Se zdejším obvodním lékařem se spřátelí natolik, že se mu stane důvěrnicí při řešení problémů v jeho partnerském vztahu. Dlouho vše nasvědčuje tomu, že mezi nimi zůstane pouhé přátelství... 2. NESMĚLÍ Martina se spolu s babičkou stará o syna své sestry, která před rodinným životem dala přednost herecké kariéře. Ve svém deníku líčí Martina úsměvné i vážné příhody odehrávající se v jejím okolí. Posteskne si v něm také na malou příležitost najít na vesnici vhodného partnera. Když zapisuje seznam všech zdejších zcela nepřijatelných mužů, netuší, že jeden z nich je přesto tím pravým.... celý text

Lofda
25.06.2020 4 z 5

Dvě novely od mé oblíbené autorky. Ta první mě bavila asi víc co do vývoje vztahu mezi hlavní dvojicí, v té druhé jsem si opravdu užila rodinu kolem vypravěčky. Moc mě bavilo vyprávění o babičce, strejdovi Karlovi, udivila mě sestra Hana.. Autorka píše jednoduché příběhy, ale mají své kouzlo a já si časem určitě přečtu něco dalšího, protože je to prostě vyprávění ze života.

Jana-Marie
21.06.2020 3 z 5

Příjemné a pohodové čtení - občas je fajn si něco takového přečíst.

sabca
22.03.2019

Po thrilleru Já jsem smrt jsem sáhla po této útlé knížce se dvěma povídkami. Protože mám Tánu Kubátovou ráda a mám přečteny všechny její knihy, které máme v knihovně byla jsem spokojena. První povídku bych brala trochu delší. Jinak nemůžu než dát 5 hvězdiček a zároven knihu doporučuji.

JancaMia
20.12.2018 5 z 5

Příjemné čtení ze života, moc mě baví autorčin styl vyprávění. Dva příběhy jeden o výpočetní specialistce a druhý o vedoucí z posty na konci 80. let.

cori
09.12.2018 3 z 5

Dva příběhy v podobě deníků "starých panen", které před rokem 1989 pracují na socialistické vesnici a vyhýbají se mužům, přinášejí oddychové čtivo. Druhý příběh o vedoucí pošty a veterináři se mi líbil víc.

dlabikk
29.10.2018 2 z 5

Vybráno do čtenářské výzvy a mne kniha nijak neoslovila. Bohužel za to nemůže, tento žánr mě nebaví.

Ana72154
24.09.2018 4 z 5

První příběh byl na mě až moc rychlí, co se týče délky. U druhého byla délka tak akorát (ani moc dlouhá, ani krátká).
Jinak co se týká obsahu, tak se mi líbili oba příběhy.

Radka1911
06.09.2018 5 z 5

Přečteno za jeden večer, příjemná knížka ze života

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Mám ráda všechny autorky knihy. Příjemné čtení z domácího prostředí.

polly43
20.03.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila,hlavně druhá povídka,protože mi připoměla moji babičku a také se mi líbillo,jak autorka popisovala Pálavu.

Alča I.
01.10.2014 2 z 5

V knize je popsáno dění a krajina jižní Moravy, což vše

evice
11.01.2013 3 z 5

P

bookcase
26.08.2011 4 z 5

Tak tohle se autorce povedlo. Dva v jednom - žádné zbytečné protahování a natahování, svižné tempo, vše podstatné řečeno v několika málo stránkách. A kupodivu to stačilo :)

Fiona
30.11.-0001 4 z 5

Možná to bylo tím, že jsem zlouskala docela dost příběhů o skoro stejné délce, ale neskutečně příjemně mi sedla krátkost zejména prvního příběhu. Nebylo v něm žádné velké drama ani zápletka, ale nevadilo mi to, četlo se to dobře. Druhý příběh už byl o něco děelší, ale pořád kratičký oproti normálu, a rovněž se nečetl špatně a rovněž byl jasný po prvních pár řádcích. Ale i tak hodnotím velmi pozitivně.

Táňa Kubátová
česká, 1958