feex8 feex8 komentáře u knih

Kapitánská dcerka Kapitánská dcerka Alexandr Sergejevič Puškin

Moja prva kniha od Puskina. Velmi prijemne ma prekvapila, asi aj preto, ze som od nej nic necakala. Pekny, laskavy humor. Postavy, ktore si clovek velmi lahko oblubi. Mozno miestami trochu viac citit Puskinovu snahu zahrat na city, vyvolat emocie, no v tomto pripade mi to nevadilo. Take trpko - sladke, prijemne.

10.09.2015 4 z 5

Těžký časy Těžký časy Charles Bukowski

Uplny prepadak to nebol, ale ani ma to nijako nenadchlo.

Moje hodnotenie: 50%

07.06.2015 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Pekna kniha. Toho frflosa som si oblubila. Styl knihy mi pripominal napr. starceka, co sa mi zo zaciatku nepacilo. Nie zeby som tento druh humoru nemala rada, ale je to teraz v kazdej druhej knihe, co mi lezie na nervy, ako keby autori nevedeli pisat po svojom, ale asi iba moj vnutorny pocit.
Napriek tomu pekne citanie, ideal na dovolenky.

Moje hodnotenie 81%

07.06.2015 4 z 5

Bola som prekvapena, ako sa mi kniha zapacila. Putave citanie, plne humoru aj smutku.

Moje hodnotenie: 85%

05.04.2015 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Na odporucanie kamaratky som sa na toto dielko nechala nahovorit. Na citanie nepotrebujete mozog, staci iba sledovat dej. Neda sa hovorit o umeleckej hodnote, ide skor o oddychove citanie pre naozaj nenarocneho citatela, na to je ta kniha dobra. Este ako tak som dala aj druhy diel, ale do tretieho som sa uz nevedela prinutit. Nie preto, zeby to bolo narocne citanie, skor len bezduche.

Pred rokom by som dala tejto knihe hodnotenie max. tak 5% ale potom ,ako som precitala dalsi skvost - 50 odtienov sivej, sa moja dolna hranica citatelnosti asi dost posunula, na moju skodu. A kedze dnes uz viem, ze existuju aj vacsie braky.. toto aspon dookola neopakovalo rovnake pasaze.

Moje hodnotenie: 27%

05.12.2014 2 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Zaujimavych bolo mozno 10 - 20% , zvysok bol uz iba nechutny (pre mna).
Styl pisania - nic vynimocne. Jedine, co robi tuto knihu vynimocnou je tema a to, ako az nechutne je opisana.

Moje hodnotenie: 15%

05.12.2014 1 z 5

Enigma Enigma Robert Harris

Bavila ma viac ako film. A to, ze som po nej siahla, nepovazujem za stratu casu. Je to dobra kniha.

Moje hodnotenie: 78%

Archangeľsk Archangeľsk Robert Harris

Miestami napinave, miestami nudne. Celkovo ale vo mne zanechalo dobry dojem, ak sa to tak da povedat. Kniha vie vtiahnut do deja.

Moje hodnotenie: 77%

Porota Porota John Grisham

Dobra kniha, aj ked clovek vie vytusit, ako asi dopadne.

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Po anjeloch a demonoch sa mi tato kniha pacila asi najviac. Aj ked film jej celkom dobre konkuruje. Dobre citanie, ked clovek musi kvoli chorobe lezat v posteli. Kniha je velmi putava.

Moje hodnotenie: 82%

Inferno Inferno Dan Brown

Prijemne citanie, ako nakoniec pri kazdej jeho knihe.

Anjeli a démoni Anjeli a démoni Dan Brown

Najlepsia Brownova kniha. Nenarocne a putave citanie, dej je velmi dynamicky. Mala som ju precitanu za 2 dni.

Moje hodnotenie: 84%

05.12.2014 5 z 5

Za tajomstvom ríše Chetitov Za tajomstvom ríše Chetitov Vojtech Zamarovský

Tato kniha sa mi od zamarovskeho pacila suverenne najviac. A najviac ma aj bavila. A to napriek tomu, ze chetiti ma v dobe, ked som ju citala, velmi nezaujimali.

Moje hodnotenie: 85%

05.12.2014 5 z 5

Prijemna oddychovka, plna lahkeho humoru a la forrest gump. Storocny starcek berie veci ako pridu, velmi nad nimi nerozmysla a vdaka tejto jeho vlastnosti nejde iba o zabavnu knihu naplnenu mnozstvom hostorickych osobnosti, ale aj o dielko, ktore ma v sebe ukrytych aj zopar peknych hlbisich myslienok.
Dokonala kniha na dovolenku. Akcna, zabavna, nenarocna a lahko citatelna.

Moje hodnotenie: 75%

Korzičanka Korzičanka Gabi von Schonthan

Tuto knihu som asi ako 11-12 rocne dievca nasla u babky medzi starymi knihami. Kedze som v tom obdobi dost hltala Bonapartovsku problematiku, zacitala som sa.
Rozhodne by som jej udelila viac ako 60%. Kniha ma dej, ma zaujimavo charakterizovane postavy, ma zapletku, dava dost priestoru fantazii. Nejde sice stylom o ziaden narocny a pseudointelektualmi ospevovany skvost, je to ale kniha, ktora urcite ma co ponuknut a ja som bola prekvapena tym, ako ma bavila.

Moje hodnotenie: 68%

30.11.2014 4 z 5

Kartúza parmská Kartúza parmská Stendhal (p)

Nasla som ju doma medzi zaprasenymi knihami a nevedela som o nej nic. Brala som ju do ruk bez akehokolvek ocakavania. Pri citani ma prekvapilo, ake pekne dielko to je. Nic nasilne, obcas mozno trochu nudne, obcas zaujimavejsie. Vztah medzi hlavnymi hrdinami je vykresleny mierne, nenasilne. Fabrice aj jeho Clelia vo mne vyvolavali rozporuplne pocity, ale aspon nieco vyvolavali, co je plus. Pacila sa mi aj atmosfera Napoleonskeho Francuzska.

Moje hodnotenie: 75%