Evik30 Evik30 komentáře u knih

Zloděj příběhů Zloděj příběhů Andrew Pyper

Taková jednodušší detektivka, propojena prvky tajemna. Hrdina této knihy řešil zbytečně moc problémů a důležité věci pomíjel. Obal knížky zajímavý, ale kniha docela nudná, i když chvílema se to i celkem dalo.

17.08.2015 2 z 5

Žena s mateřským znaménkem Žena s mateřským znaménkem Håkan Nesser

Tato kniha tak trochu připomína inspektora Colomba. Už na začátku víme vraha a postupně se propracováváme dějem. Příliš mnoho postav, děj je rozvláčný. Spíše pro čtenáře klasických detektivek.

17.08.2015 4 z 5

Vodní andělé Vodní andělé Mons Kallentoft

Malin Forsová nebo Harry Hole Jo Nesba!? Ženská - chlap. Náhoda nebo promyšlený tah!? Vidím že mám stejný pocit jako KristinaK níže v komentářích. Téma adopce je vždy žhavé. Kniha se četla docela dobře, i když nějaké výhrady bych k ní měla. Míchaly se tam různé postavy až na závěr knihy se objevila osoba o které většinu knihy nebyla ani zmínka. Nevím, u této knihy jsem trochu na rozpacích. Autorův styl mě příliš neoslovil, i když rozhodně nepatří k těm nejhorším.

06.08.2015 3 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Kniha byla psaná formou rozhovorů s jednotlivými představiteli v životě hlavní hrdinky této knihy. Zaujal mě samotný příběh, ale knihu hodonotím jako mírně slabší.

06.08.2015 3 z 5

Ostrov kostí Ostrov kostí Imogen Robertson

Začátek uspávající, ale pak se děj rozjel a kniha mě zaujala. Temná historická detektivka, plná překvapení. Stará dobrá Anglie. Nejen A. Christie uměla vykouzlit dobrou detektivku. Mám ráda knihy z tohoto prostředí, tak mě potěší kdykoli na takovou knihu narazím. Krásný popis anglického kraje, vykreslení postav (i když mi některé přímo lezly na nervy). Určitě si časem přečtu i jinou knihu této autorky.

06.08.2015 4 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Kniha byla zajímavá, pro mě ovšem moc zdlouhavá. Jinak souhlasím se čtenářkou "Budíček", jejíž komentář je pár komentářů pode mnou. Historie mě zajímá, ovšem kombinace s červenou knihovnou není pro mě moc vyhovující.

23.06.2015 3 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Pro mě po Kazateli druhá nejlepší kniha, kterou jsem od Lackbergové zatím četla. Kniha je velmi čtivá, čte se překvapivě rychle bez zbytečných "zajížděk". U této autorky je obvyklé prolínání dvou časových linií. Po několika akčních knihách je takováto detektivka to nejlepší co se dá přečíst pro "uklidnění" duše. Nic moc vražd a příběh se rozbíhá na plné obrátky. Kdopak je ten pachatel?

23.06.2015 3 z 5

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Část knihy dobrá, větší část matoucí a plná zvratů. Taky docela dost vražd. Ponurá Anglie, černá magie a spousta nenormálních jevů. Konec mírně utnutý. Snad už toho bylo dost!? :o( Čtenář si může domyslet jak by tento příběh dopadl. Jako historička je Erskinová (v tomto žánru knih) nepřekonatelná, ale stačilo by kdyby v knihách zbytečně nerozpytvávala každou podrobnost. Každopádně se mi zdá, že tato kniha je jedna z nejlepších od této autorky.

11.06.2015 3 z 5

Amatéři Amatéři John Grisham

Pohodová knížka, která neurazí, ale ani nenadchne. Slabší odvar jeho thrilleru. Četla se docela svižně, bez výrazných pauz. Zaujal svým tématem a také tím, jak to v právnických firmách chodí. Není divu že se člověk po určité době "sesype". Grisham jako právník dokáže "vykouzlit" příběh, který ve vás navozuje příjemný pocit z pohodového čtení.

28.05.2015 3 z 5

Ve slepé uličce Ve slepé uličce Henning Mankell

Knížka mě docela zaujala, i když některé pasáže by se daly klidně vynechat. Kniha je docela drsná, ale přesto dokáže čtenáře vtáhnout do děje. Občas je mírně nudná, ale přečíst se rozhodně dá! Jen by mě zajímalo proč se některé knihy (a že jich je dost) dostanou na český trh až po několika letech potom co je autor napíše. Je to jako s televizí. Pořád se nám vnucují americké "sračky" a pořádných filmů je v televizí pomálu. Knihy čtu odmala, takže jsem jich už přečetla dost, možná i protože kniha zaujme více než televize, kde se pořád opakuje to samé.

19.05.2015

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Trošku jiná detektivka. Kniha vykazuje detektivní prvky, ale spíše bych ji zařadila do dobrodružné literatury. Popis krajiny, rodin a lidí kolem je zpracován velmi precizně. Dějově je poněkud slabšího rázu. I když má člověk mlýny spojené spíše s Holandskem dokáže se ale i přesto plně vžít do děje. Příběh vlastně má 2 linie. První je na Olandu a druhá o několik desítek let zpátky v bývalém Sovětském svazu. Člověk stěží uvěří jaké hrůzy se tam kdysi odehrávaly. :o( Ponurá atmosféra a perfektní popis pochmurné krajiny dodává knize ten správný ráz!

21.04.2015 3 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Kniha obsahuje více povídek než jen Kuličku. Povídky se mi moc líbily. Byly krásné, krátké, smutné a plné krásných ilustrací, které mě na knize zvlášť zaujaly. V knize jsou krásně vykresleny jednotlivé postavy. Kulička, která se v obětovala pro ostatní a sklidila za to jen vlnu opovržení.¨Spousta povídek by se dal přenést i do dnešní doby. Člověk, který se cítí na úrovni už nežije svým jménem ale jen titulem nebo tituly. Jeho prvotní zájem jsou peníze. KIlk lidí i dnes dře bídu s nouzi a pomoc čekat nemohou! :o(

20.04.2015 4 z 5

Mazaný medvídek Mazaný medvídek John J. Lamb

Další z řady "medvídkovských" detektivek. Tentokráte je v ní spousta napětí, děj jde pružně kupředu a vrah je objeven v pravou chvíli. Dokonce se v knize objeví mafie a převrátí vyšetřování naruby. :o))

20.04.2015

Medvídek s falešným srdcem Medvídek s falešným srdcem John J. Lamb

Určitě stojí za to tuto knížku přečíst. Humor i když místy satirický, jedna vraždička, zamotaný děj a spousta prostoru k vyšetření. Prostředí lidí vytvářejících plyšové medvídky je zase z jiného soudku než klasická detektivka. Na ukrácení dlouhé chvíle perfektní, ale jinak upřednostňuju detektivky trošku jiného typu, ale jinak dobrý.

20.04.2015

Tajemství vražedné orchideje Tajemství vražedné orchideje Jitka Pickartová-Ditterová

Ideální kniha na čtení do vlaku. Duchařina spojena s detektivní zápletkou. Něco bylo až dětinsky naivní něco naopak bylo až "vlezlé" na kůži. Přečíst se to dalo, al na pokračování už bych neměla nervy.

10.04.2015

Záhada mloka Záhada mloka Jørn Lier Horst

Jednodušší dětská detektivka, bez násilí a mnoha krveprolití. + je že to napsal zkušený kriminalista, který má za sebou léta praxe. Přirovnala bych ho částečně k Enid Blytonové a částečně k Astrid Lindgrenové. Pro děti ideální čtení, ale i dospělí si příjdou na své!! :o))

07.04.2015

Tajemné pozadí Žanetina života Tajemné pozadí Žanetina života Věra Řeháčková

Knížka je jedna z nejlepších od Věry Řeháčkové. Autorka v této knize propojila osu svých knih (psychologii a koně). Příběh je velmi hezky napsaný a dalo by se mu i věřit v normálním životě. Psychopatů a násilníků je pořád dost. A nejhorší je že si svou agresivitu vybíjejí na nevinných dětech. Knížka se dobře čte, je zajímavá až místy hodně dojemná. To když se Žaneta setká s babičkou a dědou. I její vztah k manželům Jánským jejich dceři Jolaně a ke kamarádovi Honzovi. Koně patří nerozlučně k jejímu životu a to vše ji drží při životě.

27.03.2015 4 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Ze začátku mi kniha připomínala jinou knihu s podobným námětem (Před bouří od Chamberlainové), ale pak už vše bylo jinak. Tato kniha mě bavila rozhodně víc než autorčina prvotina (Sestra). Kniha je psychologické drama každým coulem. Matka , která je v komatu vypráví příběh, který úzce souvisí s celým dějem, který se v knize odehrává. Co vlastně prožívá člověk, který je napojený na přístroje, ale jinak o jeho duši nic nevíme? Putuje vzduchem a přesto jeho tělo leží na posteli a vypadá to že nevnímá nic kolem sebe. Kniha se dobře četla i když místy byla občas zdlouhavá. Přesné popisy a dějové linie mohli být o krapánek kratší, ale jinak proti knize nic nemám! Pokud bude další kniha této autorky takto nebo obdobně napsaná, tak se budu těšit na její přečtení.

27.03.2015 3 z 5

Vánoční loterie Vánoční loterie Mary Higgins Clark

Jednodušší detektivka, dobře a rychle se čte. Jde to i bez krváku a velkého násilí!! :o)) Přečtená za 1 den.

23.03.2015 3 z 5

Mnich. Deník ctihodného Mantakusaly Mnich. Deník ctihodného Mantakusaly Lukáš Marvan

Dozvíte se spoustu zajímavosti, ale jinak je kniha hodně náročná na čtení. Musíte u ní uvažovat a přemýšlet a to vás v četbě zdržuje. Autor si vyzkoušel na vlastní kůži jaké to je být mnichem v budhistickém klášteře.

12.03.2015