Vodní andělé ekniha

Inspektorka Malin Forsová je hvězda policejního sboru. Paličatá, intuitivní, schopná a inteligentní. Posedlá. Neustále na útěku sama před sebou, neustále pohlcená prací. Jednoho zářijového dne ji povolají do jedné z bohatých linköpinských čtvrtí. Ve vířivce tu byl nalezen zavražděný manželský pár. Jejich pětiletá dcera Ella zmizela. Nad městem visí těžká dešťová mračna a Malin Forsová se noří do případu, v němž se začínají stírat hranice mezi životem a smrtí, mezi dobrem a zlem. Vyšetřování nakonec Malin donutí čelit vlastním démonům — už téměř nedokáže odolat pokušení uniknout skutečnosti u sklenky alkoholu. Dobře ale ví, že se nesmí vzdát. Nemůže Ellu zradit. Musí ji najít a dopadnout vraha jejích rodičů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235269/vodni-andele-ooJ-235269.jpg 4.1217

Malin Forsová 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno (ekniha), Host

Vattenanglar, 2012

Kniha Vodní andělé

gad
17.11.2020

Jakmile někdo ubližuje dětem, tak jsem nepříčetný. Cítím to jako Malin, tu chuť potrestat ty úchyly, kteří zneužívají děti.
Drsný díl. Uvidím, kam se Malin posune v další knize, kterou právě otevírám.

lenka7679
13.11.2020

Tak jsem si myslela, že přichází zlepšení a zase ne. Malinin život je už překážkou. Stále se opakují uměle tvořené problémy. Mluvení mrtvých mě už vůbec nebaví a začíná to být stejné. Myslela jsem, že konečně bude Malin a její tým vyšetřovat. Za mě zklamání.

blackoutzuzi
12.05.2020

Ač se to na první pohled může zdát překombinované (v jednom odstavci čtete popis vraždy, v dalším vnitřní monology a pocity zavražděných) – není. Čtenář si rychle zvykne na autorův, skoro až lyrický, styl psaní. Chvílemi jsem ani neměla pocit, že čtu detektivku – ty myšlenky, slovní obraty, úvahy - to bylo vážně něco. I přesto, že většinou upřednostňuji knihy postrádající zdlouhavé popisy prostředí – tady jsem je milovala.
Ústřední téma nechci prozrazovat, jedná se však o téma citlivé a bohužel, velmi reálné, které se může odehrávat kdekoliv ve světě. Pokud se vám kniha někdy dostane do rukou, určitě neváhejte a přečtěte si ji! Přemýšlela jsem nad ní ještě několik dní a myslím, že jen tak nezapomenu. Je však na samotném čtenáři, na kolik se nechá ovlivnit příběhem..

Eicherik
10.05.2020

Malin Forsová je v současnosti moje nejoblíbenější detektivní série. Oproti minulým dílům se mi zdál tenhle malinko slabší, ale pořád je to na pět hvězdiček. Téma tohoto příběhu je takové sociálně švédské a děj je místy možná až moc optimistický. Jinak je to detektivka, jak jsme u téhle série zvyklí. Malin zase pije, mrtví opět promlouvají a je tu spousta prostoru pro soukromí zúčastněných osob.

SilvieSisinka
28.02.2020

Jedním dechem přečteno. Bravo!!! Děsivý námět, který prostě donutí číst knihu až dokonce.

zoubek69
05.07.2019

Nemohu než doporučit, obraz o tvorbě autora si musí každý udělat sám.

Toňula
15.04.2019

Tentokrát jsem nebyla tolik nadšená jako u předchozích knih s Malin - i mně už spíše vadí přeskakování mezi věcností a lyrikou, raději bych byla za klasické vyprávění..Nechybí napětí a zajímavá zápletka, ale ty básnické vsuvky mě rušily a Malinin opětovný boj s akoholismem..Škoda..Asi si dám chvíli pauzu on Kallentofta..

Evišťátko
24.03.2019

Ach jo,tak další autorovy knížky už fakt číst nebudu. Říkám si, že buď někdo píše krimi nebo se snaží o lyrické příběhy,obojí dohromady fakt nejde. Takový je můj dojem po přečtení Vodních andělů. Námět zajímavý,hrozivý a děsivý ,ale autorem pohřbený.