evik_svistik evik_svistik komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak tohle bylo nejvíc nejlepší!!! Nemám slov, tak perfektní fantasy jsem nečekala, okamžitě si jdu zalézt s druhým dílem.

12.11.2020 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Skvělé, pro někoho nejspíš zmatené - rychle se střídající místa, ale jinak perfektní. Autor si dal s knihou obrovskou práci. Nikdy by mě nenapadlo, jaké následky může mít několikadenní výpadek proudu. Je to děsivé...

07.11.2020 5 z 5

Záhada sedmi ciferníků Záhada sedmi ciferníků Agatha Christie

Mé první setkání s knihou od A. Christie, četla jsem výhradně kvůli čtenářské výzvě, ale určitě nezůstane jen u této. Jsem zvyklá na současné detektivky, proto jsem se bála, že mě tahle starší tvorba bude nudit, ale naopak byla geniálně promyšlená. Na každé stránce neteče krev, hlavní hrdinové nemají moderní vyšetřovací metody, ale přesto je čtenář v napětí a na konci překvapen.

01.11.2020 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

To bylo skvělé! Ještě lepší než Poslední lež! Napětí se dalo krájet celou knihu, dvě časové linie mám ráda, jelikož nutí číst dál a dráždí čtenářovu zvědavost. Nemám nic, co bych vytkla.

28.10.2020 5 z 5

Umění závodit v dešti Umění závodit v dešti Garth Stein

Dojemné, milé, mě jako pejskaři se to líbilo moc, čtenáři, který k pejskům nemá větší vztah, to asi moc neřekne.

23.10.2020 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Místy až moc nechutné, ale jinak naprosto skvělé, napínavé, hlavní dvojice sympatická, prostě jedna z těch knih, kvůli kterým jsem šla ráno do práce nevyspalá, protože ji nešlo odložit...

17.10.2020 5 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Moje první kniha od Sandry Brown, čteno kvůli čtenářské výzvě, jelikož přímo její knihy mě nikdy nijak nelákaly, nicméně jsem příjemně překvapená. Sice trochu pomalejší rozjezd knihy, není to ten typ, co vás strhne už od první stránky, ale pak už to mělo příjemný spád. Nebudu se bránit jejím dalším knihám.

11.10.2020 4 z 5

Ztracené holky Ztracené holky Alex Marwood

Kniha se mi do rukou dostala spíše náhodou, tudíž jsem neměla ani nějaká velká očekávání. Byla jsem však velmi mile překvapena, dvě časové linie mám ráda, navíc měla kniha to správné napětí až do konce. Za mě velice povedené!

24.09.2020 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Knihy o závislostech jsem vždy četla ráda, pokaždé to na mě mělo ten správný odrazující účinek. Pravda, žádná zatím nebyla o alkoholu, toto téma je skutečně trochu opomíjené, nicméně musím říct, že mám z knížky takové smíšené pocity. Měla obrovský potenciál, který nebyl využit. Celou situaci popsala Míša strašně povrchně, mohla jít víc do hloubky, víc šokovat, víc se pošťourat jak v opileckých stavech, tak i ve stavech při detoxu. Naopak bych ubrala té šílené červené knihovny s jejím manželem. Jak již bylo uvedeno, mnohdy se jedna informace opakuje dvakrát, je to takové podivné a nezáživné. Není to kniha, která by mi utkvěla v paměti.

17.09.2020 3 z 5

Rok Kozy Rok Kozy Jiří Hnilička

Druhý díl byl povedenější než první, je to odpočinková vtipná četba, místy jsem málem smíchy brečela. Není to sice žádné vrcholné literární dílo, ale mě to pobavilo, což splnilo účel, za kterým jsem se do knížky pustila, proto dávám plné hodnocení.

14.08.2020 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Geniální, napínavé, promyšlené... Tleskám a jsem nadšená, konečně kniha, která skutečně nejde odložit!

10.08.2020 5 z 5

Společník Společník John Grisham

Za mě bohužel ne, celá kniha se vlekla a konec to nevylepšil. Hlavní hrdina ukňouraný mladý právník, mě velmi nesympatický. Nějak jsem vlastně ani nepochopila, co se autor snažil knihou sdělit. Jistě vím jen to, že další knihy od něj už určitě ne. (Možná má na mé negativní hodnocení vliv skutečnost, že jsem vystudovaný právník a cítila jsem se u knihy podobně, jako když zdravotní sestřičky sledují na Nově Ordinaci... Ostatním mimo obor by se kniha třeba i mohla líbit).

05.08.2020 2 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Když jsem knihu kupovala, moc jsem netušila, co mám očekávat. Dopadlo to výborně, knížka byla místy sice už docela slušné psycho, ale celkově to bylo moc povedené, čtivé a hlavně neotřelé téma.

28.07.2020 5 z 5

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Za mě skvělé, napínavé, vtáhlo mě to od první stránky a drželo do poslední věty. Hlavní hrdinka byla sympatická a celou knihu jsem s ní prožívala.

15.07.2020 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Tak tento díl byl nejlepší, nemám vůbec, co bych vytkla. V knize se neustále něco děje, nechybí napětí a zakončení, které nutí k přečtení dalšího dílu.

10.07.2020 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha je vyprávěná očima mnoha postav, což někomu může vadit. Mě se celkem dařilo se orientovat a čtení jsem si užívala. Za mě super, ale ne každému to sedne...

25.06.2020 4 z 5

Rok blba Rok blba Jiří Hnilička

Ke knize jsem přistupovala dost skepticky a bez většího očekávání, nakonec se mi to četlo hezky, taková odpočinková knížka. Nečekejte nějaký top zázrak s wow efektem, ale takovou pohodovou humornou literární jednohubku.

15.06.2020 4 z 5

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Pro mě velmi příjemná detektivka, moc dobře se mi četla, ale teda některé chyby (nevím jestli vznikly překladem nebo už u autorky), copak těhotné chodí na rentgen? Nicméně nenechala jsem si to kazit a knížku jsem si i tak užívala :-)

13.06.2020 5 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Styl psaní mi maximálně vyhovoval, hlavní hrdinky mi byly sympatické, přečteno jedním dechem. Pro mě taková příjemná detektivní jednohubka.

06.06.2020 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tak tento díl byl skvělý, ale přiznám se, že už mě tak strašně štvalo, že v knize není mapa, přitom celou knihu převážně někudy putují, že jsem si jednu prostě našla a vytiskla. S mapou jsem si jejich putování užívala mnohem víc.

02.06.2020 5 z 5