evickakyticka evickakyticka komentáře u knih

Pustá duše Pustá duše Dan Simmons

Opravdu zajímavé. Při čtení se ve mně střídaly různé pocity, podle toho, jak se děj ubíral. Nejvíc se mi líbila fáze útěku a popisy nahlédnutí do jiných myšlenek. Nejméně pak vztahová a "fyzická" linka. Každopádně je to kniha zajímavá a stojí za přečtení.

13.04.2022 4 z 5

Strašidelný dopis Strašidelný dopis Tuutikki Tolonen

Asi nejslabší z celé série... Dětem se ale bubáci líbili, po dočtení už se ptali na další díl.

11.04.2022 3 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Docela jsem váhala, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky, protože je to fakt půl na půl. Nakonec dávám tři, protože jsou lepší knihy, které si ty čtyři více zaslouží. Nejlepší povídka knihy byla Telefon pana Harrigana, tady jsem našla svého oblíbeného Kinga. Krysa se mi líbila nejméně. Celkově jsem spokojená.

06.04.2022 3 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Toto byla opravdu povinná četba? Tak to jsme teprve byli pořádní čtenáři. Každou větu pořádně a pomalu přečíst, aby člověk pochopil význam. Přiznám, dala mi zabrat. Na druhou stranu je to ale zase něco jiného, takový starý jazyk. Občas se prokousat skrz bitvy bylo utrpení, ale třeba Jánošík nebo Boží soud byla radost číst.

04.04.2022 3 z 5

Dobrý princ Dobrý princ Bill Willingham

Jako vždy super.

27.03.2022 4 z 5

Desatero Desatero Roman Bílek

Setkání s knihou byla láska na první pohled. Objevila jsem ji náhodou, tady na databázi. Zaujala mě obálka i anotace a při čtení jsem si každou povídku vychutnala. No a to celkové provedení - prostě lahůdka. Romane, děkuji a jen tak dál.

25.03.2022 5 z 5

Synové impéria Synové impéria Bill Willingham

Jako vždy super.

13.03.2022 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Asi jsem čekala tak trochu něco jiného. Příběh to sice nebyl špatný, ale není to můj šálek kávy, pitvat se ve vztazích. Občas, po delší pauze mezi čtením jsem měla problém se zorientovat. Nevím, jestli dám autorovi ještě šanci....

12.03.2022 2 z 5

Vlci Vlci Bill Willingham

Už ani nevím, co psát v hodnocení, abych se pořád neopakovala. Všechny díly jsou super. Tady mě bavili vlci, Aljaška, stonek a Wolfi. Závěrečné scénáře jsem nečetla, radši mám originální náčrty jednotlivých obrazů a jejich varianty, které bývají na konci n kterých komiksů.

03.03.2022 4 z 5

Cikáda Cikáda Shaun Tan

Musela jsem si knihu zamluvit v dětském oddělení, i když si myslím, že tam spíš nepatří. Od Shauna Tana už jsem něco "četla", vždy je to k zamyšlení. Moc se mi jeho styl líbí.

02.03.2022 4 z 5

Arabské noci (a dny) Arabské noci (a dny) Bill Willingham

Opět nové mýty a jejich příběhy. Změny v kresbě mi nevadí, aspoň to není tak jednolité. Příběh je docela rozvětvený, mám obavy, abych neztratila nit. Nu což, šup do knihovny pro další skvělé počtení.

21.02.2022 4 z 5

Domovina Domovina Bill Willingham

Opět super díl. Ještě, že jsem si půjčila rovnou dva díly. Takové počtení se nedá kouskovat. Těším se na pokračování.

19.02.2022 4 z 5

Ve službách republiky Ve službách republiky Tomáš Bandžuch

Jsem asi na 120. stránce a přistihla jsem se, že jsem myšlenkami úplně někde jinde. Vůbec nemám páru, o čem čtu. Moje chyba, knihu odkládám...

13.02.2022

Každý krok se počítá Každý krok se počítá Bernd Neumann

Ne že bych pročetla každé slovo, spíš jsem knihu prolistovala a přečetla jen to, co mě zaujalo. Bohužel toho bylo málo. Chodit se vzpřímenou hlavou je základ, o kterém snad ví každý... A to je snad jediné, co jsem se dočetla. Obrázky se cviky šly úplně mimo mě.

11.02.2022 1 z 5

Olymp Olymp Dan Simmons

Po dlouhé době jsem dočetla druhý díl Ílionu. Neskutečné dílo, chytne a nepustí. Kombinace sci-fi a řeckých bájí, to snad dokáže jen D. Simmons. Víc mě bavilo putování a "řecká část s bohy" než popisování černých děr a fungování vesmíru. Ale budiž, našla jsem si tam to svoje a rozhodně nelituji. Chce to ovšem čas a trochu se do románu ponořit, aby vše krásně do sebe zapadlo.

10.02.2022 4 z 5

Trpká období Trpká období Bill Willingham

Další povedený díl. Bavila mě část z války a taky linka se Sněhurkou. Další díl bych neměla odkládat, ať se mi části příběhu zase trochu poskládají.

22.01.2022 4 z 5

Později Později Stephen King

Jak už jsme si zvykli, King nám každý rok před Vánocemi servíruje nové příběhy. Tento je na jeho žádost vydán v paperbackovém vydání a jako samostatná novela. Už se leckterý fanoušek může obávat, zda jeho práce nebude mít sestupnou tendenci. Tak jako já. Ale tady musím s radostí říct, že jsem knihu slupla i s brožovanou vazbou. Když je někde hlavní postava dítě a ještě k tomu má trochu těch nadpřirozených schopností....ANO!...to můžu. Myslím, že tohle jde Kingovi pořád dobře. Líbil se mi jeho vztah s matkou, záporná postava Liz i jeho "kamarádi", které nikdo jiný nevidí. Celý děj byl pěkně svižný a občas detailně popsaný. Prostě dobrá práce.

22.01.2022 4 z 5

Podzim 1152 Podzim 1152 David Petersen

Ilustrace jsou moc hezké, dá se na ně dívat a zkoumat je. Bohužel mě nechytl příběh, postrádám buď větší rozsah nebo hloubku. Takhle mi to přišlo strašně obecné... I když je to určeno dětem. Na zadní straně je napsáno, že epos zdatně konkuruje Pánu prstenů. Já v tom spíš vidím velkou podobnost a to se mi nelíbí. Druhý díl už asi nedám.

21.01.2022 3 z 5

Kniha zrcadel Kniha zrcadel Eugen Ovidiu Chirovici

Moc povedené. Přečetla jsem na tři zátahy a čtení mě bavilo. Škoda, že toho autor nenapsal víc.

Až dočtete, pochopíte nápis na obálce: Pravda jednoho je lží druhého.

19.01.2022 4 z 5

Katova dcera a ďábel z Bamberku Katova dcera a ďábel z Bamberku Oliver Pötzsch

Nemůžu jinak než hodnotit plným počtem. V tomto díle jsem našla všechno, co má pořádná kniha mít. Ráda jsem se opět potkala s oblíbenými postavami, nahlédla do jejich běžného života a začetla se do doby dávno minulé. Čtení bylo moc příjemné, napínavé a u konce by člověk ještě chtěl pokračovat.

16.01.2022 5 z 5