Každý krok se počítá

V dnešní zrychlené době, kdy na nic není čas, je chůze nejdostupnější způsob pohybu. Podstatný však je způsob chůze. Dobrá zpráva je, že správně chodit se naučí každý – i absolutní nesportovci. Knížka popisuje sedm jednoduchých principů správné chůze a také nejefektivnější cviky, kterými si na procházce nebo doma procvičíte klouby a páteř. Zdravé držení těla má vliv i na psychiku – za minimum času si nenáročným pohybem zlepšíte náladu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401180/big_kazdy-krok-se-pocita-Wdy-401180.jpg 24
Literatura naučná, Hobby, Sport

Vydáno: , CPress

Fit mit jedem Schritt, 2017

Kniha Každý krok se počítá

evickakyticka

Ne že bych pročetla každé slovo, spíš jsem knihu prolistovala a přečetla jen to, co mě zaujalo. Bohužel toho bylo málo. Chodit se vzpřímenou hlavou je základ, o kterém snad ví každý... A to je snad jediné, co jsem se dočetla. Obrázky se cviky šly úplně mimo mě.

tsal
24.02.2020

Uff, tohle bylo... zbytečný. Ale naprosto. Nejdřív přetrpíte úvod, kde vám tři informace opakují do zblbnutí tak často, že začnete spojení jako "správná chůze", "10 000 kroků" a "fascie" upřímně a doživotně nenávidět. Pak postoupíte k základní informační části, která vás seznamuje s tím, proč je chůze nejlepší způsob pohybu, proč se musíme hýbat a co jsou to fascie. Opět informace, které v pohodě obsáhne středně dlouhý článek někde na netu, tady roztaženo na třetinu knihy. Opakování do zblbnutí, že by z toho bylo zle i Amíkovi, text se pohybuje v kruzích a navíc vata! Tak příšerné a nesnesitelné množství vaty jsem snad ještě nikde neviděla! Nejméně jsem trpěla u poslední části, kde jsou vám ukázány protahovací cviky s fotografiemi. Skoro žádná vata, minimum opakování a stále vysoká míra zbytečnosti, protože fotografie jsou na prezentaci pohybu dost na prd.

Takže ruce radši pryč. Najděte si pár článků, z nichž vytáhnete stejnou ne-li vyšší informační hodnotu ve čtivější formě, a pak zabrouzdejte na Youtube a najděte si video protahování. Uděláte líp.

Pan_Skala
04.01.2020

Je to spíše shrnutí různých informací ohledně kroků a fascií co se za poslední roky objevili všude. Určitě to nedává nějakou snadnou a rychlou odpověď na zaručené výsledky. Spíše je to o tom, aby nás přesvědčila se začít hýbat a když není moc času tak aspoň uvolnit se u chůze.