EvaT86 EvaT86 komentáře u knih

Kmotr Kmotr Mario Puzo

K této knize ani nelze nic dodat - je prostě fantastická.

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Mám ráda knihy K. Mortonové, a i s touto knihou jsem spokojená. Jediný problém jsem měla s Dorothy, prostě jsem ji nemohla přijít na chuť. Jinak opět zajímavý děj plný překvapení, s nečekaným rozuzlením na konci.

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Kniha, která se čte sama - rozhodně doporučuji.

Pastýř smrti Pastýř smrti Ethan Cross

Kniha se mi moc líbila, i když mně trochu zklamal její konec.
Hodně jsem si oblíbila Francisa, protože není vrahem, který vraždí pro ukojení svých zvrácených choutek - má trpkou minulost, svou vlastní bolest, s kterou neumí zacházet jinak, než zabíjením, je zdeformovaný právě tím člověkem, který ho měl milovat a chránit...
Jen je smutné, že v českém překladu nelze sehnat její pokračování, i když to na děj samotný nemá vliv.

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Tato kniha nemá chybu - přečetla jsem ji za jeden den, nešla prostě pustit z ruky. Neustále jsem se ptala: proč? Co se ti to stalo? Hlavní hrdina mi byl už od první stránky hodně sympatický a jaksi blízký. Opravdu doporučuji!

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Nejlepší kniha K. Mortonové, jakou jsem kdy četla! Líbilo se mi prostředí, postavy i děj se všemi svými záhadami a tajemstvími. Vřele doporučuji.

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Mně se tato kniha líbila, i když neobsahuje žádné krvavé scény, jak by mnozí od hororu čekali. A to je na ní právě to nejlepší - plíživý strach, nejistota, temné stíny a ponurá atmosféra..

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Smutná kniha, která se nečte snadno, a přesto nejde pustit z ruky.
Chvilkami jsem byla sice zmatená z toho, kdo příběh vlastně vypráví a kam ho časově zařadit, ale to je jen detail. Příběh je vyvážený, poutavý, nutí člověka přemýšlet o lidech a o tom, co se děje mimo naše teplé domovy. Co všechno musí jiní zakusit. Kolik zloby se v lidech skrývá, kolik úsměvů je jen maskou... a jak dokážou ublížit ti, kteří by nás měli vlastně chránit a milovat.
Osobně se mi kniha moc líbila, jen mně naštval konec - no zároveň se jiný vlastně ani nedal čekat...

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Úžasná knížka, vtipná, chvilkami smutná, sympatická - prostě doporučuji.

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Napsat něco o této knize je pro mně trochu problém. Ze začátku jsem totiž měla potíže se vůbec začíst, ale vytrvala jsem a potom to už šlo jako po másle. Co se týče děje, ten je zajímavý, chvilkami vtipný, jindy zase smutný.. Problém jsem měla akorát s částmi, které vypráví Jude, protože mi tato postava a její pohnutky vůbec nesedly.

03.12.2017 3 z 5

Šťastný poutník Šťastný poutník Mario Puzo

Já osobně tuhle knihu miluji a přečetla jsem ji již několikrát. Není to žádný bestseller, jen vyprávění o obyčejných lidech, jejich smutcích i radosti, o tom, jak život není pohádka a člověk ne vždy dostane to, co by si přál.

Sapphique Sapphique Catherine Fisher

Poutavé a akčnější pokračování Inkarceronu, které rozhodně nezklame!

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Povedená kniha s neotřelým dějem, která se čte sama.

03.12.2017 5 z 5

Břicháč Tom & Lucie: tajemství naší kuchyně Břicháč Tom & Lucie: tajemství naší kuchyně Tomáš Kosačík

Další skvělá kniha a recepty!

03.12.2017 5 z 5

Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma Tomáš Kosačík

Další kniha od Břicháče Toma rozhodně za tou první nezaostává, recepty jsou opět jednoduché a rychlé, navíc i chutné. Doporučuji!

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Úžasná kniha - snadno pochopitelná, recepty nenáročné a z dostupných surovin.

Valgatha Valgatha Ľudovít Kubáni

Tuhle knihu jsem musela kdysi číst v rámci literárního semináře. Zpočátku to šlo hodně těžko, zvyknout si na "starou mluvu" mi trvalo snad celou věčnost. Ale pak jsem si zvykla a kniha mně překvapivě dostala. Jaké však přišlo zklamání, když jsem v tom nejlepším zjistila, že dílo je nedopsané, protože Kubániho zabili, než ho stihl dokončit!

03.12.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Je napsaná čtivě, postavy jsou sympatické a hodně mně bavili. Jediná výtka je ten konec...na můj vkus příliš velká slaďárna.