Eva88 Eva88 komentáře u knih

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Otevřený konec mě moc nepotěšil. Ale jinak pro mě kniha bezvadná, hltala jsem každé slovo a budu se těšit na pokračování.

30.07.2016 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Pokud si přeješ být šťastný, hledej štěstí pro druhé. Krásná kniha, hezké poslání, navíc vtipně a mile povyprávěno z kočičího pohledu. :-)

18.07.2016 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Velký respekt k odhodlání a vytrvalosti autorky. Krásná myšlenka, pěkný příběh. Pro mě ale děj už chvílemi zdlouhavý.

23.06.2016 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Krásně psaná fantasy kniha. Často jsem se při čtení pozastavovala nad tím, že autorovi bylo při psaní Eragona pouhých 15 let. Neuvěřitelná představivost, slovní zásoba a fantazie.

14.05.2016 4 z 5

Malování budoucnosti Malování budoucnosti Louise L. Hay

Krásný příběh. Dojemný, poučný, čtivý.

04.03.2016 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Čtivý, napínavý a vzrušující příběh. Přečetla jsem převážnou většinu Deaverových knih a tato je opravdu jiná. Vůbec bych nepodceňovala schopnost napsat knihu pozpátku. Skvělý nápad. Jako vždy nečekané zvraty, naprostá spokojenost. Jen jsem se malinko bála, že se nedozvíme, kterému herci je jedna z hlavních postav podobná, ale i toto bylo zodpovězeno, takže nemám co vytknout. :-))

01.02.2016 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

První polovinu knihy jsem těžce přelouskávala, druhá polovina mě pohltila, závěr úplně překvapil a donutil k zamyšlení. Takže ve výsledku pěkné počtení. :-)

30.01.2016 3 z 5

Jeskyně ve sněhu Jeskyně ve sněhu Vicky Mackenzie

Zajímavý příběh obdivuhodné ženy. Opravdu naučná kniha, které se člověk musí věnovat a vnímat pozorně děj. Autorka měla velké štěstí, že se mohla s tak pozoruhodnou ženou setkat a co víc - napsat o ní knihu.

25.01.2016 4 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Krásná kniha, ve které při opětovném čtení najdu vždy něco nového.

25.01.2016 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Knihu jsem měla půjčenou od kamarádky a moc se mi do ní nechtělo. Ihned po přečtení jsem dokoupila do knihovničky. Hezky psaný životní rodinný příběh propojený s historií srozumitelnou a čtivou formou. Doporučuji k četbě nejenom kvůli doplnění dějepisných mezer.

25.01.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Titul knihy roku 2015 mi přeceňovaný nepřijde. Je pravda, že vrah se dal celkem lehce odhalit. I přesto jsem ale chvilkama u čtení pochybovačně vykřikovala "ha, manžel!", "ne, soused", "jo, exmanžel", "ne, tak současná manželka!". :-) Určitě ale velmi čtivý příběh, nesympatická hlavní "hrdinka" je příjemnou změnou a jakmile jsem začala číst, těžce jsem knihu odkládala.

25.01.2016 4 z 5

Stručná historie mého života Stručná historie mého života Stephen William Hawking

Očekávala jsem spíše knihu o životě Stephena Hawkinga, tudíž pro mě drobné zklamání. Ale jak níže trefně zmiňuje ladyfromskye: životem Hawkinga je jeho práce a teorie, takže za zklamání si můžu sama.:-) Autor podstatu knihy splnil a každopádně se jedná o zajímavé čtení.

25.01.2016 3 z 5