Eva193 Eva193 komentáře u knih

Bretaňský příliv Bretaňský příliv Jean-Luc Bannalec (p)

Tak tohle byla zatím nejlepší kniha série, dramatický příběh a dokonale popsané ostrovy, moře, živly a mýty. Výborná kniha.

23.09.2022 5 z 5

Nespoutaná dáma Nespoutaná dáma Jo Beverley

Docela pěkné čtení, děj a romantika jsou vcelku vyvážené.

12.09.2022 4 z 5

Jak ulovit nevěstu Jak ulovit nevěstu Helen Bianchin

Nedočteno, je tam popsaná snad každá pohovka a závěs všech interiérů, veškeré oblečení všech postav.... Hrdinka jedná fakt divně a nelogicky a hlavně, všichni jsou úžasně krásní. Přečteno cca 20% knihy.
Jinak já mám Harlequinky ráda a čtu jich hodně a taky je často i dobře hodnotím.

12.09.2022

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Opět skvělé čtení i když té Bretaňské přírody tam bylo tentokrát méně a příběh byl více o místních lidech. A samozřejmě zase jinak vystavěný příběh.

08.09.2022 5 z 5

Únos vévodkyně Únos vévodkyně Louise Allen

Docela se mi to líbilo, je tam i poměrně dost akce. Hrdinové jsou vcelku sympatičtí.

11.07.2022 3 z 5

Vysněný valčík Vysněný valčík Catherine Anderson

Moc pěkný příběh, některé scény bych nemusela tak podrobně, ale to se dalo přeskočit. Zajímavý vhled do života vozíčkářů.

06.06.2022 4 z 5

Řecký magnát / Advokát a zahradnice Řecký magnát / Advokát a zahradnice Cathy Williams

Řecký magnát by byl na pět hvězd*****, pěkný a věrohodný příběh - což v žánru není pravidlem.
Advokát a zahradnice by bylo tak na tři hvězdy***. Pěkný příběh, jen já tu osudovou lásku na první pohled postavenou hlavně na fyzické přitažlivosti moc nemusím.

Chudá snoubenka Chudá snoubenka Nicola Cornick

Moc pěkná romance. Sice trochu nepravděpodobná (v duchu žánru), ale jinak zajímavá.

Toulavé boty Toulavé boty Janet Dailey

Tohle se četlo pěkně, jednoduchá romantika, všechny postavy sympatické. Velmi příjemné čtení na jedno odpoledne.

06.06.2022 4 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Další skvělé čtení. Tady jsem dlouho neodhadla pachatele, ale popravdě jsem si tak užívala Bretaně, že jsem občas zapomínala, že čtu detektivku. Autor mě opravdu překvapil, jak je každá kniha jiná. Já bych byla spokojená i se stále stejným vzorcem, podobně jako jsou třeba televizní Vraždy v Midsomeru, nebo mnoho jiných sérií.
To, že je každá kniha překvapivá je bonus ještě nad těch pět hvězd *******. Těším se na další díl.

31.05.2022 5 z 5

Modré z nebe Modré z nebe Vlasta Javořická

Moje první knížka autorky. Je to trošku jiná četba, taková exkurze 100 let zpátky: do myšlení lidí, jejich způsobu života a pohledu na společnost a hodnoty. Celkem mě to bavilo a nakonec jsem i byla napjatá, jak to vlastně dopadne. Určitě si toho od autorky přečtu více.

18.05.2022 3 z 5

Smluvený sňatek Smluvený sňatek Jo Beverley

Knížka se pěkně četla i když zápletka mi přišla místy překombinovaná. I tím, že je součástí série, tak tam bylo hodně postav a odboček. Ale protože hrdinka je, až na závěr, příjemně pragmatická, což je v žánru neobvyklé dávám hvězdičku navíc.

16.05.2022 4 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Druhý díl jsem si užila ještě víc, než ten první. Pohodová detektivka v nádherném prostředí (přiznávám, že jsem hledala fotky....plánovala dovolenou na někdy, v budoucnu, určitě...) Skvěle vykreslené charaktery postav a to jak jsou popisovány barvy moře a nebe je dokonalé.

14.05.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Nedočteno - Tak určitě nejsem cílová skupina, ale chtěla jsem zkusit něco jiného než obvykle. Kniha, přestože má krásný sloh, kapitoly nepostrádají i vtipné momenty a je určitým způsobem dojemně lidsky moudrá, na mě celkově působila strašně depresivně. Hokeje (uznávám, že mám vůči tomuto sportu předsudky) je tam na mě až příliš, ale to se bude fandům hokeje naopak moc líbit. Asi je to pěkná kniha .... jen ne pro mě.

06.05.2022

Temný smaragd Temný smaragd Lisa Jackson

Příběh má zajímavý námět, ale pak je rozpracován tak nějak kostrbatě. Vztah hlavních hrdinů je založen hlavně na fyzické přitažlivosti a vlastně tam ani moc popsaný není a zápletku tvoří v podstatě to, že si navzájem nevysvětlí své cíle a motivace. Chyběla mi tam plynulost děje a rozčilovaly mě zbytečné odbočky k čarování. Konec byl trochu uspěchaný. Ale kdo rád středověké romance, tak se oči přimhouřit dají a kniha bude bavit.

04.05.2022 3 z 5

Za hlasem srdce / Požádání o ruku Za hlasem srdce / Požádání o ruku Caroline Anderson

První příběh mě moc nezaujal, ale četl se dobře. Druhý příběh je opravdu zajímavý a za něj jsou ty 4 hvězdy, první je tak na 3.

03.05.2022 4 z 5

Snění Snění Jill Barnett

Čtivý, byť i v rámci žánru dost nereálný příběh. Letty byla přehnaně naivní a Richard neměl žádný pořádný důvod být "bez srdce", což mi vadilo asi nejvíc. Ale je tu spousta vtipných scén, protože Letty je chodící katastrofa s laskavým srdcem a příšerným psem. Takže pokud se přenesete přes pár absurdit v ději, tak se jedno odpoledne dobře pobavíte.

02.05.2022 3 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Příjemná, čtivá, pohodová, klasická detektivka. Žádné nervy drásající drama a popisy násilí. Detektiv je sympaťák, žádný životní ztroskotanec, ani nemá trauma z minulosti. Užívá si bretaňské krajiny, počasí, koloritu a jídla. Navíc má rozumné vztahy s lidmi kolem sebe. Stylem mi připomíná Colomba ;-). Vyšetřování se točí kolem rozhovorů s lidmi a "pozorováním" místa činu. Určitě moc doporučuji těm, co rádi klasiku, autor skvěle vyvážil akci a popisy. Určitě si přečtu i další knihy ze série.

02.05.2022 5 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Moc krásná knížka, příjemná a povzbudivá. Jak doporučuje autor, četla jsem po částech...

20.04.2022 5 z 5

Lucyin hrdina Lucyin hrdina Marie Ferrarella

Nedočteno (přečetla jsem polovinu), těch popisů osob a pocitů... bylo to jak v dokumentech, kde každých deset minut od začátku opakují o co tam jde....oba tak dokonalí s promyšleným životem....jasně, že na konci určitě všechno hodí za hlavu....ale působí to celé divně....možná mi to jen nesedlo..

19.04.2022