Modré z nebe

Modré z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5369/mid_modre-z-nebe-vg8-5369.jpg 4 18 5

Moudrý příběh o tom, že sladké dívčí ideály a bláhové milenecké sliby zdaleka nestačí k tomu, aby byl manželský život naplněný a hřejivý. Teprve mnohé trpké zkušenosti, teprve vítězné vypořádání s lidskou slabostí, sobectvím a pohodlností semknou i hrdiny této knihy do bezpečného rodinného kruhu a odmění je za životní lásky a toleranci oním modrým z nebe.... celý text

Eva193
18.05.2022 3 z 5

Moje první knížka autorky. Je to trošku jiná četba, taková exkurze 100 let zpátky: do myšlení lidí, jejich způsobu života a pohledu na společnost a hodnoty. Celkem mě to bavilo a nakonec jsem i byla napjatá, jak to vlastně dopadne. Určitě si toho od autorky přečtu více.

NymphMaeve
09.03.2022 4 z 5

Po kratší pauze jsem se zase pustila do další knihy Vlasty Javořické z mé sbírky. Tentokrát jsem neměla úplně šťastnou ruku, nebo je to možná i způsobeno tím, v jakém rozpoložení se sama nacházím, ale tato kniha, i když ne nijak obsáhlá, nešla mi lehce přečíst. Bylo v ní mraky hluchých míst plných nicneříkající "omáčky". Samá květnatá slova bez důležitého významu a ani čtení mezi řádky se mi tady moc nedařilo. I přesto byla kniha nádherným vyprávěním páru od jeho začátku po stříbrnou svatbu a musím říct, že místy se mi plakat chtělo. Dojetí, radost i bolest ve mě příběh vyvolal, tak jako to umí asi jen Vlasta Javořická.

kiki11
04.07.2021 5 z 5

Čteno v rámci ČV - kniha, kterou po přečtení někomu darujete. Vlasta Javořická je oblíbená autorka mojí mamky, ale tuto knížku od ní ještě nečetla, takže je to jasné. :)

Toto byla moje první kniha od této autorky. Moc se mi líbila, i přes staročeštinu se četla lehce a rychle. Autorce se podařilo krásně vykreslit charaktery postav. Párkrát jsem se i zasmála - třeba když šla Marijánka nakupovat a místo karfiolu koupila karafiát. :))
Ráda si od Vlasty Javořické přečtu něco dalšího.

knihomolka1197
10.04.2021 4 z 5

Moc pěkný příběh. Výše napsaná anotace je velice výstižná. Příběh Kamily a Jiřího, kteří se vlastně poznávají až v manželství. Jí je 19 a jemu 26. Jsou zamilovaní, mladí a nezkušení. Teprve v manželství poznávají, jaké to je, když pomine zamilovanost a přichází problémy. Do toho přijdou děti, nevěra, první světová válka. Pěkná kniha.

kika 13
13.04.2013 2 z 5

Pěkný román na oddychové čtení.

Vlasta Javořická
česká, 1890 - 1979