Eorin Eorin komentáře u knih

Kdepak je má kravička? Kdepak je má kravička? Terry Pratchett

hahá! Jednoduše geniální. Baví mě a to tak, že velmi!

04.04.2017 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Doják, který s tím dojetím už příliš tlačí na pilu. Ano, je tam spousta podnětů k zamyšlení, ale celkově to na můj vkus bylo až příliš "americké" (to jest velkolepé ve všech směrech - příliš emocí hnaných až do krajností.. a já radši náznaky a jistou dávku autorovy víry ve čtenářovu inteligenci. Polopatické vysvětlování prostě nemusím).
Jsem ráda, že jsem knihu přečetla - vím, o čem je a nad čím se dá zamýšlet a jak jinak se dá "vnímat", ale vím, že podruhé si ji do ruky vezmu možná tak za několik desítek let, čistě pro zvědavost, protože už zapomenu a budu s to knihu vnímat zase o chlup jinak, než teď..

04.04.2017 3 z 5

Já, písnička 2 Já, písnička 2 * antologie

podle této "jápísničky" jsem se naučila hrát na kytaru.. a samozřejmě spoustu celkem úspěšných táborákových hitovek. Patří mezi mé nejoblíbenější z "jápísniček"

04.04.2017 5 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

nelze hodnotit..
A ve shrnutí - je to prakticky příběh o Otci, který se snaží dostat své děti zpět domů.

04.04.2017

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha, která mě úplně dostala do kolen. Nádherný příběh, skvěle podané a chválím nejen originalitu ohledně výběru vypravěče, ale i tematiku - pohled Němců na válku.
Je tam vše, co si může čtenář přát. Napětí, dojetí, romantika, poetika, humor i drama. Ne nadarmo je to jedna z nejlépe hodnocených knih a já mohu jen vřele doporučit. Nemám absolutně nic, co bych knize vytkla. Osobně si slastně vrním a užívám si každou stránku.
A pak, až dočtete, neváhejte a shlédněte i filmovou verzi, která je dle mého nejlepšího přesvědčení velmi zdařilá.

03.04.2017 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Nádherná, dramatická, romantická, citlivá. Pro mě dokonalá kniha, kterou mohu číst stále dokola.

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Dokonalé. Mělo to všechno - romantiku, napětí, strach, odpor, lítost, porozumění, drama i pár humorných chviliček. Četla jsem to před cca 10 lety a stále si živě pamatuji určité pasáže, které ve mně vyvolaly nejvíce emocí.
Krásně vystavěný příběh, který se v hlavě převaluje ještě dlouho po dočtení, protože je prakticky nemožné se nad tím nezamýšlet.. a že to vyvolá celkem slušnou řádku otázek..

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Velmi příjemné čtení se spoustou momentů k zamyšlení. Rozhodně jsem Dalajlamovu kočku nečetla naposledy.

Krtek a kalhotky Krtek a kalhotky Eduard Petiška

Taková pěkná názorná manufaktura :)
Skvělý příběh, který si pouštěla sestra na střední textilní škole, aby se naučili, jak se vyrábí plátno..

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

naprostá klasika. Pamatuji si z dětských dob především ilustrace..

Zkřížené meče Zkřížené meče Michaela Černá

Jako malá jsem zbožňovala filmové verze těchto tří pohádek a když jsem objevila i knižní podobu, hned jsem ji musela mít. Chtěla jsem být jako Saša a umět šermovat.. Baví mě to číst i v dospělosti, děti jsou z příběhů nadšené a rozhodně si zaslouží (možná i z nostalgie) čestné místo v mé knihovně.

26.03.2017 4 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Opravdu nádherné ilustrace. Knihu mi jako dítěti četla maminka před spaním, ale nehodnotím pouze nostalgii. Mnohokrát jsem si ji přečetla i sama pro sebe, či dětem a je to zkrátka krásný nadčasový příběh.

Zeměplošské omalovánky Zeměplošské omalovánky Paul Kidby

Splněný sen :) Kidbyho fantazie je úžasná a myslím, že věrně zpodobnil Pratchettovy charaktery. Když už si v práci chci odpočinout od čtení, sáhnu po těchto omalovánkách.

26.03.2017 5 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Místy trefné, celkem vtipné, ale nemám ráda, když se tlačí na pilu a autor se všemožně snaží být vtipný.. Když to nejde, tak to nejde, ale ten zbytečný tlak tomu spíše ubírá než přidává na humoru.

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

sem tam proběhlo možná nějaké uchechtnutí, ale tenhle primitivní humor není nic pro mě, je mi líto.

26.03.2017 2 z 5

Modrá knížka o běhání a o životě Modrá knížka o běhání a o životě Miloš Škorpil

Zajímavé a trefné postřehy především o běhání, zdraví a životním stylu tak nějak obecně. Celkově mi však kniha nic nového nenabídla, někde jsem prostě jen přikývla, jindy pokrčila rameny.. a to je asi tak všechno. Takže průměr.

26.03.2017 3 z 5

Méně křečovitého snažení o narvání vtipnosti úplně všude a bylo by to i docela pěkné.. Takhle to bylo vysloveně trapné, až otravné.
Za trefné postřehy a pár detailů hodnotím výš, než by si kniha jako celek zasloužila.

26.03.2017 2 z 5

Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stephenie Meyer

Jen původní (poopravené) Stmívání mě přinutilo dát více hvězdiček (za nostalgii a původní pěkný příběh), protože ten divný revers všech postav, to bylo spíš k pláči, to už ani nebylo vtipné. Beau by rovnou mohl být gay a proč (řekněte mi někdo proč?!!) musela Meyerová házet do reversu i všechny ostatní postavy? Opravdu bylo nezbytně nutné, aby se z Emmetta, Jaspera a Carlislea staly ženy a to (v prvních dvou případech) obrovské mužatky?? (viz. popis jejich tělesných proporcí, důraz na muskulaturu apod.) Proč? Stephenie asi psala narychlo, jinak by si snad dala víc práce a rozhodně mnohem více citu s přetvářením všech postav do jejich protipólů.
Nedomyšlené, směšně k pláči, zbytečné.. A proč, ptám se znovu, proč bylo třeba to vydat jako dvojromán s původním Stmíváním, které má jen drobné korekce??
To se nepovedlo. Raději aby už vydala Půlnoční slunce..

25.03.2017 2 z 5

Jóga pro tebe Jóga pro tebe Rebecca Rissman

Velmi jednoduchá kniha, především pro jógou absolutně nepolíbené. Řekla bych, že kniha je určená (způsobem psaní) spíše pro středoškolačky, ale není to samozřejmě primární skupina. Je to takové všeobecné, se spoustou obrázků a spíše s heslovitými popisy a odpověďmi, které se ovšem zabývají velmi širokým spektrem ohledně jógy jako takové, nejsou to jen samotné cviky. Oceňuji dobré tipy a celkově příjemný dojem z celé útloučké publikace.

21.03.2017 4 z 5

Vzhledem k tomu, že paní Rowling dodala v podstatě jen námět, nemohu hodnotit knihu jako "její", nýbrž Thornův počin. To pro mne znamená jiný pohled na knihu, víc z odstupu (..ale ta nostalgie!). Zaprvé - jedná se o divadlo, to každý ví a tudíž musí počítat s tím, že stránky letí, popisnost je velmi omezená a jde tam jen o dialogy - pro můj mozek to znamenalo "přešaltrovat" svou představivost tak, aby byla schopna více plošné vizualizace a vnímat onen svět pouze v rámci prken a opony divadla (a myslím, že to bylo moc pěkné představení, byť v hlavě). Zadruhé, při čtení jsem si zkrátka vybavovala postavy, jak je znám z filmové adaptace knih o H. Potterovi a jsem neskonale ráda a vděčná, že jsem tuto divadelní inscenaci neviděla a mohla si to tím pádem vychutnat po svém (viz nějaké fanouškovské nespokojenosti s faktem, že Hermionu hraje černoška - já to mám už zafixované s Emmou Watson).
A k příběhu - celkově vzato, bylo to další dobrodružství z oblíbeného světa a celkem i zdařilé, nicméně mnohem raději bych si to přečetla jen jako fan-fikci, na knihu mi to přišlo trochu zbytečné. Chápu ale, že se (jak už je v dnešní době zvykem, bohužel) svezlo na vlně fanouškovské mánie, aby z našich kapes dostali ještě něco málo, když už máme vše od knih až po propisku se jménem Pottera a podobně.. Ale asi to nějaký svůj smysl mělo a nemálo fanoušků to zřejmě potěšilo..
Vzato kolem a kolem, na můj vkus (a Potterovské příběhy, jak je známe) to bylo na mnoha místech nedotažené, nesmyslné a za vlasy přitažené, přesto jsem se na tu hodinku čtení pobavila a u srdce mě zahřál onen návrat do světa kouzel. Paní Rowling tam celkem vnímám, ale zároveň je cítit, že to pero při psaní nedržela tak docela ona..

12.03.2017 4 z 5