Zkřížené meče

Zkřížené meče https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/4346/zkrizene-mece-4346.jpg 4 8 2

Šermířská romantická pohádka z pera televizní scenáristky Michaely Černé, napsaná podle třídílného televizního filmu. Komtesa Alexandra není jako jiné princezny. Nečeká v koutku, až jí štěstí spadne do klína a na bílém koni pro ni přijede krásný princ. Je tvrdohlavá, statečná, miluje šerm a jízdu na koni. Když ji otec nutí do sňatku se změkčilým Arnoštkem, uteče z domova v převleku za chlapce. Brzy potká mladého Valentina, který se vrací domů z války. Ani on není tím, za za. Saša a Valentin koho se vydává svou totožnost v pravý čas odhalí. Na své cestě za štěstím však musí čelit mnoha nástrahám, intrikám i zlým kouzlům, čeká je mnoho soubojů a překvapení. Jako každá pohádka vypráví i ta naše o lásce a nenávisti, přátelství a zradě, odvaze i zbabělosti. Také v ní ale dobro nakonec zvítězí nad zlem.... celý text

Eorin
26.03.2017 4 z 5

Jako malá jsem zbožňovala filmové verze těchto tří pohádek a když jsem objevila i knižní podobu, hned jsem ji musela mít. Chtěla jsem být jako Saša a umět šermovat.. Baví mě to číst i v dospělosti, děti jsou z příběhů nadšené a rozhodně si zaslouží (možná i z nostalgie) čestné místo v mé knihovně.

maryzka
24.01.2014 3 z 5

Správná šermířská pohádka,která dospěje do šťastného konce. Dobro je po zásluze odměněno, zlo potrestáno.Kniha je zfilmovaná, ale film a kniha se v některých maličkostech liší. Celkově kniha stojí za přečtení.

pohádky zfilmováno rytíři princové zfilmovaná pohádka

2007  78%Zkřížené meče
2008  80%O malíři Lukášovi