Eorin Eorin komentáře u knih

Slavné dny - 50 + 2 příběhy, které psaly historii Slavné dny - 50 + 2 příběhy, které psaly historii Pavel Zuna

Skvělé. Mám ráda i pořad na streamu, ale je fakt, že někdy člověk z rychlovidea nepobere takové množství informací a rád se pozastaví a v klidu si o tom přečte.

13.07.2017 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Po knize jsem sáhla ve chvíli, kdy jsem "přesně tohle" potřebovala. Potřebovala jsem zahnat depresi, vlastní krizi a najít nejen oddychový příběh, ale i motivaci a podněty k zamyšlení. Přesně tohle jsem chtěla a přesně tohle jsem dostala.
S hrdinkou jsem se snadno a velmi rychle sžila, každá z částí nabízí něco jiného a je to prostě geniální, co zažila a jak se dostala z té hromádky neštěstí až k silné, vyrovnané ženě.
Ano, napřed jsem viděla film, ale obojí má pro mě hodně co nabídnout a baví mě to stejně. Film si pustím, potřebuji-li se zase trochu narychlo navnadit, motivovat. Po knize sáhnu zase ve chvíli, kdy mám čas a chuť víc se zamyslet a do hloubky si to užít.
Vždyť o tom to je - vím, co mi kniha nabízí a pro jaké chvíle se hodí a právě v tu dobu ji mám v ruce. Nikdy nečtu nic, na co nemám náladu, nicméně tahle kniha u mě vede snad skoro pořád.

13.07.2017 5 z 5

Šakalí léta - Pelíšky - Pupendo - Filmové povídky Šakalí léta - Pelíšky - Pupendo - Filmové povídky Petr Jarchovský

Četla jsem pouze Šakalí léta a Pelíšky, nicméně.. v trochu jiné podobě, kterou jsem zde nenašla. Protože jsem viděla a zamilovala se do filmových podob, čekala jsem potom prakticky to samé a ještě lepší od knihy. Přišlo mi však, že to JE podobné, ale ne STEJNÉ, ba naopak, že se mi ty odlišnosti moc nelíbí a raději opět sáhnu po filmu. Nicméně příběhy úžasné a pan spisovatel je výborným vypravěčem.

12.07.2017 4 z 5

Otec vyhoštěných Otec vyhoštěných Wilhelm Hünermann

Četla jsem jako relativně malá, spolu se sestrou (bylo mi kolem 10 let, jí 13) a pamatuji si dodnes nejen ten velmi silný příběh, ale i atmosféru, jakou v nás tato kniha vyvolávala. Musím uznat, že velké plus pro nás bylo, že jsme to často konzultovaly s rodiči i dalšími vrstevníky a pamatuji si na mnohé zajímavé rozhovory na téma P. Damiánova života.
Velmi silné, někdy úsměvné, jindy poněkud depresivní, ale rozhodně doporučuji.

12.07.2017 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Četla jsem knihu už víckrát, po celou dobu čtení ji pokaždé nenáviděla a nakonec jsem vždy s úlevou po dočtení knihu odložila zpět na poličku mezi velikány literatury - je to totiž úžasné dílo (nejen na svou dobu) o lásce, kde nejsou jen motýli a duha a jednorožci, ale naopak silná nenávist, absolutní krutost a vzdor hraničící s šílenstvím. Během celé knihy mě provázejí deprese jak ledový krunýř, které ale nakonec končí jakýms takýms happyendem, takže ten krunýř ze mě po poslední stránce spadne - ale ne dřív!
Geniální, ale musí na to být prostě správná nálada.

02.07.2017 5 z 5

Záskok Záskok Zdeněk Svěrák

..naprosto geniální hlášky - vžily se u nás v ateliéru a používáme je snad častěji než normální konverzaci.. "Ale té lípy, té lípy já se nevzdááámňmňmň.."

02.07.2017 5 z 5

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Vím, že znovu ji číst nebudu, upřímně si raději pustím znovu film, ale TA ATMOSFÉRA!! Krása.

02.07.2017 4 z 5

Tohle opravdu není na dlouhé čtení. Přelétla jsem to očima v práci asi během dvou hodin, zvědavá, proč to chodí kupovat mladé slečny i zralejší ženy. Musím uznat, že v porovnání s Odstíny šedi to má ode mě hvězdu navíc za to, že se s tím autorka neroztahává to zbytečných 600 stran na díl a není tam to úděsné "moje vnitřní bohyně tohle a tamto", ale tím to "vyzdvihnutí" končí. Není to reálné ani trochu (každý je dokonalý, sex trvá hodiny a oba aktéři během toho mají o. asi tak desetkrát?? Vážně??) a to si na sympatizaci z mé strany rozhodně nepřidá.
Ne, nejsem cíl, podrobněji to číst nebudu a do dalšího dílu také rozhodně nejdu. Tohle na ukázku stačilo.
Jinak zcela souhlasím s komentářem uživatelky Káča Máča

01.07.2017 2 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

..já pořád nějak nevím, jestli se tomu mám smát, nebo spíš brečet a tlouct hlavou o zeď. P.S.: obálka je vizuálně moc povedená

01.07.2017

Ukaž mi to! Ukaž mi to! Helga Fleischhauer-Hardt

Pamatuji si knihu předně z dětství, kdy jsme si ji několikrát s mámou prohlížely. Nevím, zda to byla zásluha knihy, nebo máminy komentáře, ale bavilo mě to a bylo to prostě a jednoduše fajn

01.07.2017 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Tuto knihu jsem dostala za vysvědčení od třídní učitelky, když jsem byla v sedmé třídě - slovy nelze popsat, jaké překvapení pak na mě na stránkách čekalo. Nicméně, knihu jsem četla již nesčetněkrát a s nadšením jsem pak zjistila, že to je celá série (sehnatelná už jen v knihovně).
Styl paní Körnerové mi krásně sedl, je to zkrátka vypravěčka, která ví, jak psát a jak zaujmout. Moje první historická "červená knihovna" a musím uznat, že jsem si nemohla přát lepší první zkušenost s takovouto literaturou.

30.06.2017

Udělej si svoji knihu - 400 stran pro vaše nápady Udělej si svoji knihu - 400 stran pro vaše nápady neznámý - neuveden

Geniální nápad, který jednoduše baví :)

26.06.2017 5 z 5

Jak fungují auta Jak fungují auta Richard Hammond

Knihu jsem chtěla nejen proto, že zbožňuji Top Gear a Hammonda, ale že jsem chtěla autům opravdu porozumět a být polopatě poučena, jak fungují, protože jsem tou dobou skládala zkoušky na řidičák. A kniha samozřejmě splnila všechna má očekávání a dala mi toho i mnohem mnohem víc, spoustu skvělých bonusů. A vůbec se nestydím, že jsem ji tak moc chtěla, i když nejsem žádný dětský čtenář :)

18.06.2017 5 z 5

Při nejzazším moři Při nejzazším moři Hans Christian Andersen

Naprostý skvost. Pohádky jsou nádherně melancholické a zpracování celé knihy (vazba, písmo, ilustrace) je jednoduše geniální.

17.06.2017 5 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Rozhodně mě to nešokovalo tak, jak obálka slibovala. No, možná mě šokoval fakt, jak je to napsané - na můj vkus dost hrozně. Děj mě nebavil, hlavní hrdinka mě vyloženě štvala a drásala mé nervy, protože všeobecně nemám ráda podobné vypočítavé mrchy, natož o nich číst a pokládat je za hlavní "hrdinku" knihy. Vraždy na počkání, bez emocí.. Vážně? Dělat ze sebe šlapku a jít jen vypočítavě po penězích - ne, tenhle děj mě opravdu neuchvátí a dá se říct, že lituji času stráveného nad tímto čtením..
Jedna hvězda pro zprvu celkem zajímavý náhled do umění a aukční společnosti..

17.06.2017 1 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Upřímně se mi více líbila Dalajlamova kočka. Různá moudra i "dějové linie" se poměrně opakují, byť v psím těle, tak proto za mě šla hvězda dolů, přesto ale jde o velmi milé počtení, které potěší, dopřeje trochu oddychu a zanechá takový ten příjemný hřejivý pocit.

13.06.2017 4 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Nedaří se mi do knihy začíst.
Autorka nám zřejmě chce na samém začátku sdělit co největší množství informací o všem a o všech, takže ve výsledku skáče v časech, osobách a všem, což mě osobně velmi mátlo a nakonec znechutilo, takže jsem knihu odložila a možná jí dám někdy v budoucnu druhou šanci, ale pro tentokrát ne, děkuji, jdu si zlepšit chuť něčím čtivějším.

08.06.2017

Proč je v umění tolik nahých lidí a další zásadní otázky o umění Proč je v umění tolik nahých lidí a další zásadní otázky o umění Susie Hodge

Pro děti je to skvělé, ale přesto mi tam leccos chybí a přijde mi (i pro děti) mírně matoucí.

07.06.2017 4 z 5

Proč to je umění Proč to je umění Susie Hodge

Skvěle vysvětlené, výborně a jednoduše zpracované. I když vím, jaká práce stojí za kterými výtvarnými pracemi (coby umělec výtvarník), tak mi to přineslo spoustu nového k doplnění a mému milému, který je uměním nepolíben, to dokázalo mnohé objasnit, popřípadě nasměrovat k zamyšlení a následné konverzaci na dané téma. Perfektní a smekám. Snad bych jen uvítala více děl a autorů, ale chápu, že to by byla potom poněkud tlustší kniha. Každopádně doplnění/pokračování knihy bych určitě uvítala.

07.06.2017 5 z 5

Co má vědět správný Čech : 111 velkých vyprávění o malé zemi Co má vědět správný Čech : 111 velkých vyprávění o malé zemi Michal Vaněček

Jednoduché, čtivé, nejen pro děti - doporučuji i dospělým. Jedná se o "učení se historie" zábavnou, lehkou formou. Chválím jistou posloupnost a tím pádem i přehlednost. Zajímavosti k tomu jsou pak vítaným bonusem.

07.06.2017 5 z 5