Jak fungují auta

Jak fungují auta https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112099/jak-funguji-auta-112099.jpg 4 12 2

Fungování automobilů je rozsáhlé téma rozdělené na čtyři kapitoly: Výkon, Rychlost, Jízdní vlastnosti a Technika. Každá kapitola obsahuje vše potřebné, aby se z malého obdivovatele stal opravdový odborník na automobily. Jak funguje turbodmychadlo, jak se vyrábí benzin, z čeho se skládá převodovka, proč brzdy vozů Formule 1 po zastavení žlutě září. Představy aut, v jakých se možná jednou bude jezdit – napínavá cesta do budoucnosti s vozidly bez řidičů, elektrickými superauty a skutečnými létajícími talíři.... celý text

Literatura naučná Doprava
Vydáno: , Slovart (ČR)

Car Science , 2008

Eorin
18.06.2017 5 z 5

Knihu jsem chtěla nejen proto, že zbožňuji Top Gear a Hammonda, ale že jsem chtěla autům opravdu porozumět a být polopatě poučena, jak fungují, protože jsem tou dobou skládala zkoušky na řidičák. A kniha samozřejmě splnila všechna má očekávání a dala mi toho i mnohem mnohem víc, spoustu skvělých bonusů. A vůbec se nestydím, že jsem ji tak moc chtěla, i když nejsem žádný dětský čtenář :)

Beatris
26.03.2013 5 z 5

Top Gear je úžasný a Richard je zrovna můj nejoblíbenější z celé trojice. A tahle knížka mě o autech hodně naučila :D))

auta, automobily

Richard Hammond
britská, 1969
2014  91%Na hraně - Můj životní příběh
2010  87%Jak fungují auta
2012  87%...nebo jsem cvok?
2007  100%To je teda sila! - Fyzika má šťavu