Eneo Eneo komentáře u knih

Zrození zimy Zrození zimy Brian Ruckley

Podle mě nedoceněná série, kterou bych určitě doporučila fanouškům Hry o trůny. Fantaskní příběh je prokládán historií a legendami z tamějšího světa, vždycky na začátku kapitoly, což se mi moc líbilo a dodalo to knížce "to něco navíc". Těším se na další díl.

17.06.2013 5 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Vraždy v ulici Morgue mě děsily už jako sedmileté děvče. Tehdy jsem je viděla ve filmovém zpracování a ještě pár let jsem se bála spát u babičky, která bydlela na zámku s věčně otevřenými okny v noci. Teprve dnes jsem si přečetla knižní předlohu a musím přiznat, že ono mrazení v zádech se vrací docela spolehlivě.

14.05.2013

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Potřebuju šest-hvězdičkovou stupnici, abych jí mohla dát 4 hvězdy, tak tedy prozatím bez hodnocení... Myslím, že se mi opět podařilo začít číst knížku, po které jsem měla sáhnout před pár lety, teď je na mě docela pohádková, ale Annina vzpomínka v domě byla tedy mrazivá i pro mé dnešní já.

14.04.2013 4 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Jedna z podle mě slabších Murakamiho knížek, 4 hvězdy si u mě získala Fialčinými dokumenty. Jakoby tam něco z Harukiho oproti Kafce, Dřevu a Na západ... něco chybělo, nemůžu si pomoct.

06.04.2013 4 z 5

Sestřenky Sestřenky Andrzej Pilipiuk

Styl psaní autora mě překvapil, nicméně bavil. Jeho postavy oplývají notnou dávkou inteligence, která dodává příběhu docela povedené vtípky, a tak jsem si ani nevšimla, a už jsem byla na konci knihy. No nevadí, ještě mám před sebou 2 díly. Trochu mi to připomíná sérii Vládcové obchodu (Charles Stross).

01.04.2013 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Ne, tohle opravdu není moje kafe... tři hvězdičky snad za to, že obdivuju autorku, že dokázala zaujmout tolik lidí, ale kvalitní literaturou bych to neoznačovala. Snad to plní účel navození určité nálady.

17.03.2013 3 z 5

Iveta a sladká Francie Iveta a sladká Francie Iveta Fabešová

V této kuchařce je spousta neotřelých receptů, které mě nepřestane bavit zkoušet. Již zmíněné chyby ubírají body na kráse.

25.02.2013 4 z 5

Anglické duchařské historky Anglické duchařské historky Richard Dalby

Docela povedené čtení pro dlouhé zimní večery, když se hodí trochu mrazu po zádech.

24.02.2013 4 z 5

Pravda za Řadou nešťastných příhod Lemonyho Snicketa Pravda za Řadou nešťastných příhod Lemonyho Snicketa Lois H. Gresh

Když jsem tuhle knížku ulovila v knihkupectví, říkala jsem si - ano, tohle přesně jsem hledala, konečně najdu odpovědi na veškeré otázky, které mi při čtení Řady nešťastných příhod vytanuly. Nenašla, ale myslím, že knížka hezky shrnuje některé podrobnosti a otázky alespoň utřídí.

24.02.2013 3 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Jsem opravdu moc ráda, že se upustilo od původního vzhledu obálky... Tento krásně ladí se zbývajícími díly :)

24.02.2013

Blankytné hříchy Blankytné hříchy Laurell K. Hamilton

Na začátku dílu už jsem si myslela, že se nám vrací naše stará Anita, která většinu knížky řešila případ, mé tužby však zůstaly nevyslyšeny, knížka těžkne pod tíhou milostného vzdychání ze všech stran.... Myslím, že by neuškodilo nechat jednu z hlavnějších postav (nechci napovídat konkrétněji) prostě umřít, protože po každém nově přečteném díle celkový výsledek stagnuje, jenom se přidávají další a další nocležníci...

23.02.2013 3 z 5

Studio d A1: učebnice s pracovním sešitem, audionahrávkami a vyjímatelným slovníkem Studio d A1: učebnice s pracovním sešitem, audionahrávkami a vyjímatelným slovníkem Hermann Funk

Myslím, že tahle učebnice vůbec není vhodná na školu, ale pro kurz. Kvalita není špatná, ale způsob podání se mi na školní způsoby moc nezdá.

04.02.2013 3 z 5

Hezká knížka, poslouchaná v audio verzi. Možná jsem od ní čekala malinko víc, ale i přesto je hodnotná a dokope člověka se zamyslet jednodušeji nad věcmi, nad kterými není třeba hloubat tak složitě, jak jsme naučeni.

03.02.2013 4 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Ještě by to chtělo půl hvězdičky... Druhý díl je podle mě napínavější než první díl, má rychlejší spád, který vás doslova vtáhne do děje a než se nadějete, jste na konci. Co víc si přát, než aby byli překladatelé rychlí a naservírovali nám i třetí díl série.

31.01.2013 4 z 5

Škola černé magie Škola černé magie Anthony Horowitz

Musím říct, že by byl o knížku větší zájem, kdyby vyšla dříve než série o Harrym Potterovi.

28.01.2013 3 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Super děj, stále nějaké překvapení, i posledních pár řádků ve mně vzbudilo pár otázek. Těším se na další vývoj.

27.01.2013 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Potřebovala bych 4,5 hvězdiček :/ Konec je přímo uchvacující.. potřebuju třetí díl

15.01.2013 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Hezká oddychová knížka zmáknutá za dva večery. Jsem zvědavá na další díl.

10.01.2013 4 z 5

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Hodně jednoduché čtení, nijak náročné na přečtení. Líbil se mi námět a pro mladší ročníky bych doporučila. Jen mě překvapuje, že k nějakému pořádnému ději se autorka dostala až v posledních stránkách. Už jsem v tomhle věku na tyhle knížky moc skeptická :)

06.01.2013 3 z 5

Polibek stínů Polibek stínů Laurell K. Hamilton

Hezká knížka s nápaditým námětem, ale stále mi chybí "stará" Hamilton, která upřednostňovala děj a ne lechtivé scény.

05.01.2013 4 z 5