Enefersis Enefersis komentáře u knih

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Na rozdíl od prvního dílu zde není o zajímavou zápletku nouze (no dobře, sice bylo od začátku jasné, kdo ten úchýlák je, ale knize to v žádném případě neubírá na čtivosti). Bylo mi líto Janie, když se dozvěděla, co všechno obnáší být lovkyní snů. Doufám, že se to v posledním díle nějak vyřeší a ona bude moct prožít plnohodnotný život.

07.04.2013 3 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

herhitz: Záleží na tom, jak se to vezme. Film sám o sobě by byl dobrý, jenže s knižní předlohou nemá skoro nic společného. Ponechali jen námět a postavy (někdy ani to ne), na spoustu důležitých věcí zapomněli a závěr změnili úplně. Mně se kniha líbí, takže bych ti doporučila spíše ji. (Ale abych filmu nekřivdila, herecké obsazení a scény, které kupodivu nezměnili, jsou perfektní)

03.04.2013 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Jen několik málo knih můžu číst pořád dokola a pokaždé si je stejně užívám. HP7 patří mezi ně. Dokonce jsem autorce odpustila smrt mých oblíbených postav, protože mi jich zbylo ještě nespočet a navíc... je to J.K.R., která stvořila celou úžasnou Potterovskou ságu, na tu se nejde zlobit! :)
btw. Já náhodou epilogy typu "O devatenáct let později" zbožňuju, ráda si pak domýšlím, co bylo mezi tím:)

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Nádherná kniha :) Kdybych měla děti, tohle je pro ně povinná četba aneb "vedeme k fantasy už odmala"

Minotaurus Minotaurus Michaela Burdová

Sice mi bylo jasné, že ehm-ehm umře, ale i tak jsem to obrečela. Celkem mě mrzela i další smrt, protože dotyčnou osobu jsem si oblíbila mnohem víc než její dokonalou Vyvolenou rodinnou příslušnici. Někde jsem četla, že Míša se při tvorbě její postavy nechala inspirovat svou kamarádkou, se kterou se během psaní KM rozkmotřila- bomba, lepší pomstu neznám :D Zato jsem ráda za happy end pro můj oblíbený černovlasý pár a happy end pro další černovlasý pár mě celkem štval. Ti dva mi nikdy moc nepřirostli k srdci, nevím proč.

Tak, snad jsem nebyla moc spoileroidní :D

03.04.2013 4 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Mám ráda tuhle sérii. Je zde hodně vidět inspirace Tolkienem i Paolinim, což mě ale vůbec nežere- příběhy tohoto typu mám totiž nejradši. A elfové… ach jo, to je prostě moje. Jo a ještě něco: jsem naivní a citově vyprahlá puberťačka, jak byla v nějaké recenzi mile označena cílová skupina MB. Co byste ode mě chtěli? :P

03.04.2013 5 z 5

Tento příběh mi oproti Alici a Ester přišel trochu nerealistický, ale i tak je skvělý a knihu jsem přečetla na jeden nádech.

03.04.2013 5 z 5

Naprosto strhující, místy až děsivě reálná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Celou sérii Holky na vodítku můžu jen doporučit.

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Pokud se dostanete přes chaotický začátek, zbytek vážně stojí za to. Skvělý originální příběh!:)
Btw. Neskutečně mě „potěšila“ zpráva, že Knižní klub nebude vydávat další díly. Doufám, že je nakonec přeloží, protože nechápu, jaký má smysl vydat první díl trilogie a na další se vykašlat…? Měli si to rozmyslet dřív.

03.04.2013 4 z 5

Dívčí parta Dívčí parta Lisi Harrison

Namyšlené královny školy buzerující ostatní, které nejsou tak „dokonalé“ jako ony, módní policie, nikdy nevyčerpatelné téma hadry a kluci… to fakt ne, díky. Jediná sympatická mi tam byla Claire, ale opravdu nechápu, proč se k nim pořád vtírala a tak moc mezi ně toužila patřit. Ani nevím, proč jsem vlastně četla další díly, u každého se mi akorát zvýšil tlak. :D

03.04.2013 1 z 5

Kniha zajímavá nejen pro skalní fanoušky Stmívání, ale i pro ostatní čtenáře, kteří si nějakým záhadným způsobem mnohem více než Bellu a Edwarda oblíbili jiné hrdiny, kterým nebylo v příběhu dáno tolik prostoru (můj případ). Osobně si myslím, že samotný příběh Carlislea, Esmé, Alice nebo Jaspera je mnohem zajímavější než celá sága dohromady.

25.03.2013 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

VA patří mezi ty série, kdy si po prvním díle řeknete: „Hm, to je docela dobrý, přečtu si další“, po druhém „Sakra, musím vědět, jak to bude pokračovat“ a po přečtení třetího dílu jste naprosto ztraceni :D U mě to tak aspoň bylo, z čehož vyplývá varování: silně návykové!:) VA je jako moje osobní značka heroinu..., jo, a Stmívání jí nesahá ani po kotníky :)

23.03.2013 5 z 5

Horory na dobrou noc Horory na dobrou noc Anthony Horowitz

Četlo se to dobře, ale jako horory docela slabé... kdysi jsem se bála u povídky Vana, ale nedávno jsem si ji přečetla znovu a přišlo mi to spíš vtipné :D Asi jsem divná.

18.03.2013 3 z 5

Nerozluční přátelé Nerozluční přátelé Julia Boehme

Když jsem byla menší, Týnu a Ponyho jsem absolutně zbožňovala :)

18.03.2013 5 z 5

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Skvělá kniha. Autorka krásně píše a pak jsou tu samozřejmě elfové (strčte je tam a úspěch u mé osoby zaručen…ehm, většinou) a hlavní hrdinka, která se zaplete s jedním z nich… jo, tak tohle můžu :))

17.03.2013 4 z 5

Navždy princeznou Navždy princeznou Meg Cabot

Tahle série mě moc bavila, každá z knih mě do sebe okamžitě vcucla a než jsem se nadála, byla jsem na konci. Mia je možná dětinská, ale tak roztomile dětinská :) Taky jsem se hodně nasmála, což je ale u Meg Cabotové samozřejmost.

SPOILER
Jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že nakonec Mie tu knihu opravdu vydali. Ne, nezávidím… no, možná trochu :D Chápu, že bez toho by nebyl pravý happy end, ale ty ukázky mě teda moc nepřesvědčily…pokud tedy všechny historické romance nepřipomínají parodii sebe sama. Ale fajn, budu to brát s nadhledem, jako všechno :D

17.03.2013 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

Určitě mnohem lepší než Upíří deníky, po slohové i dějové stránce. Líbí se mi námět a knihu jsem měla vcelku rychle přečtenou, ale i tak tomu něco chybělo... nepřesvědčila mě, že má cenu pouštět se do dalších dílů.

14.03.2013 3 z 5

Vítejte na onom světě Vítejte na onom světě Tonya Hurley

Ihned po dočtení jsem knihu ohodnotila jako skvělou a čtyřmi hvězdičkami. Konec mě totiž opravdu dojal a po první těžkopádné půlce jsem se do knihy konečně začetla.
Ale když se na to dívám zpětně, zas tak nadšená nejsem... autorka totiž úplně pohřbila skvělé téma, které, pokud by se dalo na napsání někomu jinému, by mohlo dopadnout úplně jinak.
Charlotte byla naprosto nesnesitelná, jediná postava, kterou jsem si oblíbila, byla Scarlett. Parkrát jsem se i zasmála, ale to spíš nad tím, jak byly některé situace absurdní (udusila gumovým medvídkem? Vážně?). Vůbec mi to celé přišlo takové… povrchní. „Chci být oblíbená, oo já chudáček neviditelná, můj idol si mě nevšímá, jak já chci, aby mě políbil!“ Hm…ale jako oddechovka to jde:)
Jinak co se mi na knize strašně líbilo, bylo grafické zpracování a citáty na začátku každé z kapitol. Jen mi docela vadil formát, menší by byl o hodně lepší.

14.03.2013 2 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Tenhle díl ještě docela ušel, i když tomu schází jiskra a Elena je jedna z nejméně sympatických literárních postav, s jakými jsem měla tu čest se seznámit. Ale mám podezření, že při psaní dalších dílů autorka pila nějaký houbový čaj, protože takovou slátaninu jsem ještě nečetla :D

14.03.2013 2 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Co k tomu dodat…?Jsem šťastná, že jsem na tuhle sérii narazila. Ani druhý díl mě nezklamal. Příběh nikde nevázne a díky většímu množství postav je také zajímavější. Cat je pořád stejně držkatá, Bones vražedně sexy a autorčin styl psaní perfektní:))

13.03.2013 5 z 5