endroo25 endroo25 komentáře u knih

Apokalypsa podle Marie Apokalypsa podle Marie Patrick Graham

Knihu jsem zacal cist hned po Evangeliu podle Satana. Cetl jsem ji dlooouho. Dej me nedokazal upoutat natolik, abych byl schopen cist treba 2 hodiny v kuse. Puvodni myslenka je urcite zajimava, ale autor vypravi pribeh takovym celkem nudnym stylem. a ani zaver knizky neni zadne terno. Cekal jsem opravdu nejakou apokalypsu a ono nic, proste to skoncilo.

14.07.2014 2 z 5

Evangelium podle Satana Evangelium podle Satana Patrick Graham

Z knihy jsem trochu na rozpacích. Podle recenzí jsem od toho čekal víc. Přišlo mi to celé takové hodně roztáhnuté. Mám-li to srovnat s D. Brownem, tak kniha postrádala dynamiku a spád. Nečetla se mi tak lehce jako právě Brownovy díla.

11.05.2014 3 z 5

Mag Mag Jack Kerouac

Ačkoliv je kniha hodně útlá, tak z nedostatku času jsem ji četl dost dlouho. Ale možná to bylo také tím, že mě moc nebavila. Je to opravdu jenom taková minipovídka, která mi navíc přijde jako absolutně nedokončená. Čekal jsem od toho něco trochu jiného, hlubšího.

24.02.2014 2 z 5

Adrian Mole – Léta v divočině Adrian Mole – Léta v divočině Sue Townsend

Kvalita na urovni predchoziho dilu. konecne se Adrian trochu rozhoupal do zivota. :-) a taky jsem zjistil, ze mi Adrian pripomina jednu serialovou postavu - Sheldona Coopera z Big bang theory. :-)

29.01.2014 4 z 5

Pravdivá zpověď Adriana Molea Pravdivá zpověď Adriana Molea Sue Townsend

Rychlá knížka a zatím největší spokojenost. S tím jak Adrian dospívá, tak mě čím dál víc baví. Jestli to tak půjde dál, tak se u posledního dílu asi potrhám smíchy. :)

27.01.2014 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Kniha mi prinesla vse, co lze od D. Browna cekat. :-) Kvalitativne bych ji zaradil mezi Andele a Demoni a Sifru mistra Leonarda. Tema Zednaru me bavilo a libi se mi, jak umi Brown skloubit fakta s fikci. Presneji receno, vubec jsem si nebyl jisty, co muze byt pravda a co uz si autor opravdu vymyslel. Ale tak to ma byt. :-)

22.01.2014 4 z 5

Výslech Jana Krause Výslech Jana Krause Jan Hůla

Ačkoliv je mi J. Kraus ve své show sympatický, tak jeho výslech mě nudil. Nebylo v něm zdaleka tolik humoru, kolik jsem očekával. Druhá část knihy se zaměřuje na tehdy aktuální Krausovy televizní projekty a témata kolem ČT (rok vydání knihy 2001) a to mě teď už vůbec nezajímá. Kniha by mě určitě víc zaujala v době vydání, ale to jsem měl tehdy jiné zájmy..:)

15.01.2014 2 z 5

Jarek Nohavica Jarek Nohavica Dana Čermáková

Nohavicu jako písničkáře mám rád a tohle čtení mě opravdu bavilo, protože jsem se o něm dozvěděl spoustu zajímavých věcí. :)

15.01.2014 5 z 5

Zločin v Čechách - osobní zpověď proslulého gangstera Zločin v Čechách - osobní zpověď proslulého gangstera Miroslav Houdek

Celkem akční počtení. Chvilkama jsem zapomínal, že čtu pravdivý příběh. Spíš mi to připadalo, jako nějaká americká gangsterka. V dnešní republice je ale možné všechno...

10.01.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Při čtení téhle knížky jsem zažíval to, co tehdy u Šifry mistra Leonarda. Parádní čtení. Vyvážená kombinace historie a moderních technologií. A na závěru se mi líbilo to, že nebyl tak přehnaný jako třeba v knize Andělé a démoni. Zatím nejlepší titul od D. Browna.

07.01.2014 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Spíš 3 a 1/2. Tu půlhvězdičku ze 4 odečítám za to, že mi trošku vadí autorův způsob psaní ve stylu filmových střihů. Nejsem si vědom, že by mi to u minulé autorovy knihy (Nemesis) vadilo, ale ve Spasitelovi mě to občas mátlo.

Jinak k příběhu nemám co dodat, parádní zápletka s (pro mě) překvapivým koncem.

24.12.2013 3 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Tuhle knihu mi doporučila spolupracovnice, jako opravdu výborné počtení. Já jsem z ní ale měl po přečtení trochu divný pocit. První polovina knihy se mi hodně líbila - studentská léta a válečná doba. Druhá půlka knížky už mě tak moc nenadchla - myslím tím poválečné osudy postav a ke konci konflikt mezi starou a novou generací.

Pokud by šly dávat půlhvězdičky, tak bych dal 3 a půl.

02.12.2013 3 z 5

Hořké zrání Adriana Molea Hořké zrání Adriana Molea Sue Townsend

Tenhle díl mě už bavil o poznání víc. :) Byla mi sympatická Adrianova rebelie. A také jsem se víc nasmál u jeho různých postřehů a hlášek. Tak jak dospívá Adrian, tak také dospěla tato kniha oproti prvnímu dílu.

27.10.2013 4 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Knihu jsem četl kdysi na základní škole a zapomněl jsem na ni. Nedávno jsem si na Adriana Mola vzpomněl a znova jsem se pustil do čtení jeho deníku. Snad je to mým věkem, ale knížka mě teď už tak moc nenadchla. Spíš jsem měl chvílemi chutě, Adrianovi jednu vrazit. I tak ale zkusím další díly, protože jsem zvědavý, co z Adriana vyroste. :)

13.10.2013 3 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Je fakt, že tahle knížka osloví spíš ženskou část populace. Je to taková oddechová jednohubka. Občas jsem se u ní pousmál, ale nijak víc mě nezaujala.

19.09.2013 2 z 5

Pláň Tortilla / Na plechárně Pláň Tortilla / Na plechárně John Steinbeck

Ve všem souhlasím s Erezkou. Když jsem si vybíral v knihovně, co si půjčím, čistě náhodou mě napadlo napsat do vyhledávání Steinbecka. Touhle knihou mi přesně padl do noty! Občas nad tím přemýšlím, jaké by to bylo, žít podobným stylem. Ale nemám k tomu tu odvahu.

18.09.2013 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nádherná knížka o méně hezkých věcech. Ale četla se dobře. Líbily se mi humorné situace mladé hrdinky, líbilo se mi, jak autorka dovedla vykreslit atmosféru tehdejší doby, která nebyla lehká pro nikoho, zvláště ne pro černošské obyvatele.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

V tomhle díle na mě udělala Lisbeth dojem a získala si mé sympatie. Šikovná holka. :)

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Musím říct, že mě víc bavilo pátrání po Harriet, než osudy Lisbeth Salanderové. Knihu jsem četl, ještě než jsem viděl film a musím říct, že film mě zklamal. Moc mě nebavil, ale možná to bylo tím českým dabingem, který byl katastrofální! Ale ani herci mi vizuálně nepřišli moc sympatičtí.

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Tuhle knihu jsem četl jako čtvrtou od tohoto autora a už mě trochu nudila struktura jeho psaní a vedlejší kostra příběhu, která je všem jeho knihám podobná - a to, že se dva hlavní hrdinové (muž a žena) do sebe zamilují. Mění se jen prostředí a ta omáčka (hlavní téma knihy) okolo.

10.09.2013 3 z 5