EmmaKrizova EmmaKrizova komentáře u knih

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Pro každého to asi není, ale já jsem tu knihu brala osobně a opravdu mě dojala. Prostě tím, že se Hana po tolika letech poprvé vrací domů, věříte jí, že vzpomíná, a prožíváte to s ní. Temelín a ztráta domu a vesnice pro mě bylo téma vedlejší. Hlavním tématem pro mě byla ztráta lidí.

12.02.2018 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Možná ještě před rokem bych dala 5 hvězdiček, dnes mi ale příjde, že je to jen variace na už 100x čtené. Petr Kukaň z Kukaně, ale bez humoru. Vondruška bez toho klidu, který na mě působí. Je to kniha asi spíš pro chlapy, protože Hynek je fakt dobrej zabiják a to oni ocení.

05.02.2018 3 z 5

Přemyslova krev Přemyslova krev Jitka Svobodová

Tak z úcty ke kvalitnímu papíru a ježíškovi jsem se doštrachala až na stranu 400. Mám ale pocit, že straka na vrbě klovla vedle. Minimálně to chtělo seškrtat. Např. rok 1013 byl šílený. Měla jsem chuť ho vyškubnout. Strašný byl nejen pro jistou ženu, která byla toho roku neustále znásilňovaná a jednou i skupinově a brutálně, ale především pro mě, že jsem to musela číst. Popis historických událostí byl ok. Biskup byl ok, boj pohanů a křesťanů byl ok. Ale Oldřich a Božena ok nebyli. Jen blázen by chtěl spávat vedle člověka, který ho nenávidí. Jaromír to držel , ale od roku 1013 už neměl kule a taky se někam ztratil. Doporučuju spíš film Oldřich a Božena, ten má aspoň grády.

22.01.2018

Vejce podle Stroganova Vejce podle Stroganova Naďa Horáková

Ještě se mi nestalo, že by hlavní hrdinka chodila po náměstí, kterė dobře znám. Zajímavá byla i společnost potomků Ruské emigrace. A spoustu receptů z Ruské kuchyně. Já dnes k obědu budu mít Stroganova, teda něco jako. Za velkou slabinu považuji způsob vyšetřování, zcela odtržený od reality a celkově jsou všechny postavy neuvěřitelné, jejich jednání podivné a vtípky jakoby přepsané z jiné knihy. Rodiče hlavní hrdinky a její teta se mi ale líbili. Vražda byla v této detektivce jaksi zbytečná. Přesto se mi líbila a můžu doporučit.

22.12.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečteno za večer a dopoledne, abych už to měla za sebou. Tyhle věci už číst nebudu. Stejně se člověk nikdy nedopátrá proč. Suhlasím , že to bylo jak návštěva u zubaře. A vysokému hodnocení se divím, protože kniha částečně popírá smysl umění.

12.12.2017 4 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Tak myslím že k demonstraci co že je to za knihu postačí citace jedné věty.
" Doprdele, to je zkurvená čarodějnice jak v nějáké zkurvené pohádce" popř "Zhroutil se pod přívalem kluzkých střev" Na druhou stranu, číst knihu je jak sledovat seriál, který podle ní asi nikdo nikdy nenatočí , protože to je Slovanská fantasy, nikoli Anglosaská. A pan Juraj narpzdíl od pana Jiřího Kulhánka nemá problém s respektováním základních zásad morálky. A v knize je taky jeden mlhoš jménem Libuše a Vlk. Knihu jsem si ale měla přečíst dřív , zdá se mi.

08.12.2017 4 z 5

Nebeský strom Nebeský strom Edith Pargeter

Zhodnotila jsem to tak, že jsem na knihu moc stará a cynická. Podle mě to oscilovalo mezi Pytlákovou schovankou a nějákou méně oblíbenou knihou od Foglara. Bernadetu netřeba rozebírat. Málokdy se vidí tak nepovedená postava. Harry mě ke konci nesmírně zklamal. Ženy to přece vidí jinak. Zvláštní , že to takhle napsala žena. Není to pro děti , není to pro dospělé. JE TO...

03.12.2017 3 z 5

Nevinný bratrovrah Nevinný bratrovrah Jiří Dobrylovský

Co jsem na databázi, mám tendence autorům radit, a to jak živým tak mrtvým. Myslím že věty typu _ Tyra a Boleslav provedli rekognoskaci terénu _ do. knihy opravdu nepatřily.
Stejně tak_ Utábořili se na pravém břehu řeky xxx. , naproti místu, kde bude o mnoho století později stát elektrárna yyy. Byla jsem varovaná příspěvkem podemnou, ale až tak jsem to nečekala. Autor vůbec nemyslí na ženy. Nejkrásnější chvíle s knihou jsem zažila, když jsem knihu odložila, zavřela oči a přemýšlela, jak by to uchopila Ludmila Vaňková. Boleslav sedí na dubové lavici, v krbu oheň, venku zima, tma a prší. Ach Václave, už je to tolik roků . Ale oni mě donutilu to udělat! Ach... Velice proto oceňuji, že se autor rozepsal alespoň co se týče popisů bitev. A také to, že napsal takovou precizní obhajobu mého nejoblíbenějšího Přemyslovce. Přesto mi bylo trochu líto, že v knize nikdo nikomu nevyhrnul suknici.

18.11.2017 4 z 5

Na počátku byl Sumer Na počátku byl Sumer Vojtech Zamarovský

Kniha je krásně napsaná, mâm pocit, že by donutila i ignoranta zajímat se. Jen tam bohužel chybí poslední kapitola. Co ukradli, co zničili... Naštěstí je prý v iráku ještě 90% pod zemí.

09.10.2017 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Distopie z pohledu ženy. Trochu zmatené, neucelené, velmi emotivnì a psychicky náročné. Jsem rada, že se mi ten seriál nepodařilo stáhnout. Někde jsem četla, že Trump se chová škaredě k ženám, a tak je potřeba právě dnes si toto připomínat. občas mám pocit, že žiji v distopickém románu, občas v první, nėkdy druhé kapitole. Občas si myslím že heslo/ naučili jsme je číst, příště už tu chybu neuděláme / má svou logiku. Z knihy podle mého nečiší žádnÿ feminismus a i v tomto případě zůstává dílo nepochopeno. Ještě pořád jsem asi v e věku, kdy mě každá přečtená kniha formuje . Někdy i zásadně. Žila a částečně žiji v době, kdy mužeme všechno. A pod heslem všeho s mírou se mi ta volnost mnohdy příčí. Radši prague pride každej týden a potraty na počkání v lékárnê než toto.

17.07.2017 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jelikoż fantasy dnes vychází kdejakému 18ti letému děcku, milostné romány dneska píše kdejaká husa, morbidní detektivky kdejaký úchyl ze severu a historické detektivky každej druhej, tak si myslím, že humoristický román je úplně to nejtěžší.

14.07.2017 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

TOTALNI brak, upadek a propadak.knize odpustim všechno, ale amorálnost nikdy. Moje máma pracovala mnoho let u policie, hlavní hrdina vraždí policisty, kteří jen dělají svou práci. Po desítkách. A nazývá se dobrým chlápkem. Vraždí i další nevinné. Obcas se kniha jevila jako paradni alegorie na lidskou hamižnost , ale. četla jsem dál a byl to jen omyl autora. Dokonce i ten pohádkový začátek se mi líbil. I to by omyl , později utopený v hektolitreh krve. Autor má možná fantazii, (viz kocour) ale slovní zásobu nemá. Pokud máte v plánu dát za knihuvíc než30 kč, příjďte, vysměju se vam do očí. Jaký to posunod Foglara. O TEMPORA O MORES.
Ps. Předpokládám, že většina chlapců dala tu pátou hvězdu za ty tři krásný, mrštný a silný lesby. Já dala tu jednu za to, jak rychle se to četlo.

12.06.2017 1 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Super sněhulák, postavený mladejma od hovniválů, jednou takhle po škole.

22.05.2017

Dějiny starověkého Řecka Dějiny starověkého Řecka Vladimir S. Sergejev

Dočetla jsem pouze k Alexandrovi. Poněkud mě rušily...citace a úvahy stalina,
Zvláště v úvodu. Doporučuji spíše zamarovského zázrak.

20.05.2017 3 z 5

První muž Říma První muž Říma Colleen McCullough

Nádhera! Krásná kniha z krásné doby. TA COLLEEN, neuvěřitelně systematická, vytrvalá a taletovaná osoba. A nechybí jí ani básnické střevo. ,,Jaro dohaslo pod záplavou květů, a do kraje vtrhlo jako vojevůdcův triumfální průvod vítězněl léto,a celé rozpálené a vyhaslé žízní se v něm rozložilo táborem.,,
Asi se budu opakovat, ale u každé z těch 700 stran jsem chrochtala blahem. Číst o Řiímu z pohledu Římanů, prostě nádhera. Spousta politiky, tradic, předsudků a různých frakcí, germáni na krku a k tomu jeden geniální venkovan/vojevůdce. A ta fascinující doba republiky, pouhou generaci před zaříznutím.Nic jsem o ní nevěděla... Ty dopisy Rutilia Rufa, ten principus senátu Scaurus.!!! To bylo prostě moje. Tak pokud jste čtenář historických románů, a máte už dost těch knižních potratů o 120 stranách, tak doporučuju určitě. Jediné co mi vadilo, ty lovestory kolem Lucia Cornelia. A přitom jinak dokázala vykreslit vztahy až mrazivě realisticky.( Marius-Julia, Gaius Julius- Aurelia, Livia Drussa - Caepio) Pouze Lucius Cornelius trpěl tím prokletím. To s tou Julillou, to by nesplichtil ani Vieveg dající hlavy dohromady s Bárou Nesvatbovou. A přitom to měla tak dobře vymyšlené v základu. Naopak velice jsem ocenila až dalo by se říci sbírku vulgarismů. Jak vlídně hovořil Marius ke svým vojákúm.Ne, kniha nebyla zbytečně dlouhá, tak si ji přečtěte vy mentulové!

20.05.2017 5 z 5