Emily82 Emily82 komentáře u knih

Lovestory ve výtahu a dalších 77 povídek z fleku Lovestory ve výtahu a dalších 77 povídek z fleku Miloš Čermák

Pohodové čtení, u kterého jsem se pobavila. Přiznám se bez mučení, že z větší části přečteno na WC - jedna povídka vyjde akorát na jedno "sezení".

16.01.2019 4 z 5

Sonáta pro Miriam Sonáta pro Miriam Linda Olsson

Kniha laděná do poetických tónů zní jako sonáta, která se prolíná celým příběhem. Nečekejte přímý děj, úryvky z příběhu hlavní postavy slyšíme jako melancholickou melodii, která se jím prolíná.

16.01.2019 3 z 5

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Z knihy jsem byla nadšená, byla čtivá a neotrele číslování tomu dodalo smrnc. Pan Kosatík je skvělý spisovatel.

12.01.2019 4 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Kniha, která se dá přečíst za jediný den, ale obsahově nijak ohromující. Sice nenadchne, ale určitě dobré jako oddychovka na chvíle, kdy nechcete příliš zaměstnávat mozek složitými myšlenkami.

11.01.2019 1 z 5

Příjemná oddychovka. Mám ráda autorův smysl pro humor, i když ze všech tří hodnotím nejlépe Analfabetku.

09.01.2019 4 z 5

Človíček Tom Človíček Tom Barbara Constantine

Kniha se četla dobře a rychle. Rozhodně bych ji nedala dětem, i když útlost i obálka k tomu vybízí.

09.01.2019 3 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Nádherné, dojemné. Četly jsme ji já i dcera jedním dechem.

09.01.2019 5 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Největší zajímavost během čtení bylo zjištění, kdo je Fern. Jinak mne kniha zásadně neoslovila. Neurazila, nenadchla.

09.01.2019 2 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Tato kniha mne velmi překvapila. Výborným jazykem obsáhla tolik citu, vzrušení a vášně, touhy, očekávání, radosti a bolesti, zklamání i důvěrnosti. A to v lásce tak překvapivé, že jsem byla sama dojata jak mne to vzalo u srdce.

06.01.2019 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Není to zrovna můj šálek kávy. Kniha mě nebavila.

29.12.2018 2 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Kniha čtivá, má spád. Jediné, co bych vytkla, jsou velké historické nepřesnosti. Chápu drobnosti, ale že Zdislava zemřela dříve než nastoupil POII. mne zarazilo hned...Navíc nebyla bezdětná, měla 4 děti.
Byla to první kniha VV, kterou jsem četla, třeba budu příště shovívavější, třeba u jiných témat. Ale zrovna Zdislava mne hodně zajímá, tak jsem si toho všimla. :)

17.12.2018

Magor a jeho doba Magor a jeho doba Marek Švehla

Odrazovala mne tloušťka knihy, ale nakonec jsem ji přečetla s nadšením. Kniha přináší exkurs nejen do Magorova svérázného života ale i celých desetiletí.

15.12.2018 5 z 5