Emily82 Emily82 komentáře u knih

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Kniha mi byla doporučena kamarádkou a nelituji, že jsem ji přečetla.

Jen nevím, co si myslet. Božidara plná lidové moudrosti, na jedné straně údajně neprodukuje žádný odpad, na druhé každý den trhá zuby 3 v 1 Nescafé (že by skrytá reklama). Někdy mi Božidara byla až protivná.
Soucítila jsem s Miladou, které mi bylo asi nejvíc líto. Její osudy by mě zajímaly vice. Rosie se mi nijak nevymykala běžným teenagerům, nijak výjimečně se neprojevuje.

Happy end byl až moc čitelný už od poloviny knihy.

Ale jinak jsou myšlenky hezké a mnohdy pravdivé.

06.09.2023 3 z 5

Královna hor Královna hor Daniel Wisser

Knihu jsem četla v němčině na doporučení kamarádky z Alp. A tak mě tématicky naprosto překvapila, čekala jsem vrcholky hor a ono se jednalo o příběh z křesla vozíčkáře.
Ale přečtení nelituji, každý večer ze mě vypadlo hlasité uf, to je síla a musela jsem myšlenky knihy převyprávět manželovi.
Téma je a bude asi ještě dlouho aktuální.

16.08.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihy této autorky jsem si zamilovala. Poprvé jsem se setkala s knihou Musím tě zradit, a to úplně náhodou. Příběh mě dostal natolik, že jsem sáhla i po další knize, a asi ne poslední. Autorka se zabývá ne zcela známými okolnostmi historie, o to se jeví prožitky lidí silnější.

19.06.2023 5 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

S knihou mám jeden zásadní problém. A tím je název knihy. Jaká je cílová skupina? Pokud mladší generace, pak je to zcestné, protože tohle téma se už normálně probírá, většina škol se dostane do r. 1989 nebo 1993 a někdy i dál. A starší generace? Ta v době komunismu žila, zažila to a pak je ten název zase zcestný.

Kniha není špatně psaná, ale za mě obsahuje informace, které plus mínus stejné obsahuje dnes každá učebnice dějepisu.

Hodnotím tedy jako průměr. Neurazí ani nenadchne.

07.06.2023 2 z 5

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Knihu jsem přečetla na doporučení po besedě s přeživší holokaustu. A nelituji, obsahuje tolik hlubokých myšlenek, že ač útlá knížečka, zanechá silný dojem.

05.06.2023 5 z 5

Bezhlavý čas Bezhlavý čas Anton Hykisch

Tohle bylo velmi těžké čtení. Určeno spíše pro slovenské čtenáře, ale český čtenář si uvědomí, že naši východní sousedé to obrození měli ještě mnohem obtížnější než my.
Plný počet hvězd dávám z obdivu k autorovi, který shromáždil neuvěřitelné množství materiálu, který poskládal ve smysluplný příběh, a to v pokročilém věku. Klobouk dolů.

26.05.2023 5 z 5

Utržený ze řetězu Utržený ze řetězu Dav Pilkey

Syn ji miluje a i ostatní členy rodiny tahle blbina pobavila.

10.05.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla. Naprosto skvělé vylíčení situace v Rumunsku, politické vtipy pro odlehčení.
Zavzpomínali jsme, když jsme byli s mužem v Temešváru a události 1989 na nás dýchaly na každém kroku.

10.05.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Neurazí ani nenadchne. Ty popisy jidel jsou ale super. Takové letní čtení.

10.05.2023

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Každý má svůj příběh a my z něj známe jen malou část. Audiokniha perfektně načtena, kniha svižná a poutavá, ani jsem ti nečekala

27.04.2023 5 z 5

Ještě prohnilejší Římané Ještě prohnilejší Římané Terry Deary

Prostě mě Děsivé dejiny baví.

11.04.2023 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Kniha mě mile překvapila, jak dobře se četla. Možná i proto, že jsem neměla velké očekávání. Přečteno za dva dny, nic náročného.

10.04.2023 4 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Mě prostě autorův styl baví. Neni to nic náročného a absurdni situace, kdy se setkají zcela nekompatibilní lidé a dostávají se do nereálné situace vás pobaví. Dobré intermezzo mezi náročnou četbou nebo studiem.

08.04.2023 4 z 5

Druhý život Adolfa Eichmanna Druhý život Adolfa Eichmanna Ariel Magnus

Musím říct že kniha mě naprosto zklamala. Překlad šílený, ohromné množství gramatických chyb - vhodné tedy pro cestinare a korektury k procvičení své schopnosti najít chyby

30.03.2023 3 z 5

Nenáročná četba po náročném dni. Pokud se chcete pobavit, je aristokratka fajn. Netřeba si zavařit mozkové závity a jen si užívat nepravděpodobných náhod na Kostce. Když autorovi došly nápady na příhody hlavní hrdinky, vsadil na nevyčerpatelnou studnici lidské blbosti.

15.03.2023 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nesmrtelný Shakespeare. Četla jsem tuto knihu už několikrát, v různých překladech. Shakespeara zbožňuji, nadčasový, stále aktuální, již několik století.

08.03.2023 5 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Nejprve jsem se nemohla začít a nějak se ztrácela v dějové linii, ale pak mě to chytlo a už nepustilo. I slza mi ukápla. Když jsem četla, že jde o román zalitý sluncem, tak jsem netušila, jak smutná kniha to je. Krásně napsané.

03.03.2023 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

(SPOILER) Knihu jsem začala číst v angličtině a pořád se do toho nemohla dostat, měla jsem pocit, že se ztrácím ve jménech, ganzích apod. Tak jsem si něco pomyslela a nízké úrovni mojí AJ a knihu dočítala v češtině - jenže ono to nebylo o moc lepší. Jen těch postav postupně ubývalo, až jich ve druhé polovině knihy zůstalo jen pár - tudíž se děj trochu zjednodušil. Zkrátka když autor už nevěděl, co s danou postavou, nechal ji Macbethem zavražit. Macbeth sám ohromený svou mocí, která ho začala požírat jako rakovina, se nakonec stal svou vlastní obětí.

Celkově mě kniha nenadchla, nebyl to můj šálek kávy a asi tedy tohoto autora mnohými vychvalovaného nechám u ledu. A raději si přečtu toho původního Macbetha od autora, kterého mám ráda už od dětství.

09.02.2023 3 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Tatéra jsem zhltla, ale tady jsem se dlouho nemohla začíst. Občas mi to přišlo až nereálné - například při představě, jak se přeživší pochodu smrti na pokraji vyhladovění rozhodnou řádně pohřbívat mrtvé, které potkají - to už bylo skoro jako z říše sci-fi. Ani v plné síle bych to nezvládla, natož vyhublá na kost.

Jinak je příběh určitě silný a pravdivý základ tam je, nicméně, vzpomínky blednou a trochu se přebarvují.

04.02.2023 4 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Tak Narnie skončila. Díl vypadal slibně, ale ten konec mě překvapil, čekala jsem asi jiné vyvrcholení.

02.09.2022 3 z 5