Ještě prohnilejší Římané

Ještě prohnilejší Římané https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2146/jeste-prohnilejsi-rimane-2146.jpg 4 91 6

Tato knížka odhaluje smutnou pravdu o největší evropské říši všech dob – od nevycválaných dvojčat, která založila Řím, až po kruté císaře, kteří prohlásili vraždění za národní sport. Přečtěte si o krvavých výjevech ze slavného Kolosea, vyzkoušejte si, jak se žilo římským legionářům, a prověřte znalosti svého učitele pomocí našich odporných římských faktů. Dějiny ještě nikdy nebyly tak děsivé!... celý text

Literatura naučná , Historie , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ruthless Romans , 2003

Lena79
23.05.2023 3 z 5

Knihu jsem četla víceméně ze zvědavosti, jak na mě série "Děsivé dějiny" zapůsobí.
Na to, že cílová skupina jsou děti a mládež, je tam nějak moc krve. Ano, Římané byli především válečníci a obyčejní plebs si krátili čas zvrácenou zábavou, ale přeci jen vymysleli silnice, kanalizaci...A to mi tu chybělo, asi to je záměr. Myslím, že tato série není úplně určena pro mě, přestože je vtipně psaná.

Emily82
11.04.2023 4 z 5

Prostě mě Děsivé dejiny baví.

Dombzila
26.10.2021 4 z 5

Tuhle knížku jsem četl kvůli povinné četbě a myslel jsem si, že to bude nějaká dětinská blbost. A tak šeredně jsem se mýlil!

Knížka je zajímavá, někdy až bizarní a humorně psaná. Je v ní spousta informací, které by se někdy, když není o čem povídat, mohly hodit.

Celkově je to skvělá oddechová knížka, která dokáže zahnat nudu na jedničku.

Adamino
20.02.2017 5 z 5