elzary elzary komentáře u knih

Bouře ozvěn Bouře ozvěn Christelle Dabos

(SPOILER) Trvalo mě skoro rok a půl než jsem se pustila do posledního dílu. Ještě předtím jsem si dala opakování prvních tří dílů a byla to dobře. Mohla jsem sledovat jemné náznaky a tím bylo finále velkolepé. Autorka velmi dobre píše a člověk se snadno vcítí do postav. V pasážích kde je Ofelie bez brýlí, jsem měla sama úzkostný pocit, jako kdyby je sebrali mě. A pokud hledáte něco osvěžujícího a neotřelého, můžu knihy jen doporučit.

11.01.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Kniha je příjemným odbočením od vran, zmijí, krvavých královen a různých adaptací krásky a zvířete . Pro mě to bylo milá jednohubka s postavami, které si člověk velmi rychle oblíbí. Určitě si ji ještě jednou přečtu.

10.05.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Čekala jsem na ni opravdu dlouho a po předchozích dílech jsem se nemohla dočkat. Předchozí díly mě rezonovaly hlavou dlouho po dočtení a nutili mě se k nim vracet, ale myslím, že tenhle díl ve mě takovou stopu nezanechává prozatím. Cítím, že mu budu muset dát čas, než si ho znovu přečtu nebo mě jen převede k dalšímu dílu. Přesto smekám nad imaginací autorky.

02.05.2021 5 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Na rovinu, mě se to líbilo. Od tohohle nakladatelství ne vždy čekám pecku. Ale tohle bylo supr, konečně něco jiného než kráska a zvíře a ostatní pohádky. Bavilo mě to, bylo to čtivé, bylo to goticky temné... No prostě směle do toho.

01.11.2020 4 z 5

Paměť Babylonu Paměť Babylonu Christelle Dabos

Tak jak jsem neměla hlavní hrdinku v prvním dílu ráda, tak v tomhle se mě líbila. I třetí kniha nezklamala a přečetla jsem ji jedním dechem. Nemůžu si pomoct, tahle série je opravdu výborná. A každým dalším dílem se těším víc na další.

06.07.2020 5 z 5

Zmizelí ze Svitu Luny Zmizelí ze Svitu Luny Christelle Dabos

"No páni", tím bych to celé shrnula. Tenhle díl mě uhranul ještě více než první, za mě opět naprosto neotřelý a neokopírovaný příběh. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, protože tahle série je naprosto osvěžující v záplavě průměrných sérii. Autorka opět dokázala, že do vyřešení zápletky jsem nic netušila... A s každou další stranou jsem byla zvědavá na příběh Thorna a Ofelie.

10.11.2019 5 z 5

Arabella z Marsu Arabella z Marsu David D. Levine

Po dlouhé době pěkný nápaditý svižně se odehrávající děj. Těším se na další díl.

18.04.2019 5 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Na knihu jsem náhodou narazila v knihovně a po přečtení jsem hned dostal chuť jet do Barcelony.

Dívka z Atlantidy Dívka z Atlantidy Wolfgang Hohlbein

První kniha, kterou jsem ze série četla, už jen kvůli nádherným ilustracím se do ní člověk musel zamilovat. Ukecaný kocour tomu pak dodává korunu.

Brána času Brána času Cecilia Randall

Samostatně supr, ale ráda bych si přečetla i to předtím, škoda, že nejsou vydané.

17.02.2019 5 z 5

Nemetonburk aneb Tajemství ve skále Nemetonburk aneb Tajemství ve skále Renata Štulcová

Tahle kniha, mě i po letech vtáhne do děje.

Snoubenci zimy Snoubenci zimy Christelle Dabos

Popravdě mě kniha zaujala už titulkou, styl psaní se mi také zamlouval a příběh??? nečekala jsem, že bude tak dobrý. Nový a neotřelý a nemůžu se dočkat pokračování.

Faja Faja Petra Stehlíková

Ještě lepší než první díl.

04.01.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Naprosto famózní. Dlouho jsem nic tak dobré nečetla.

04.01.2018 5 z 5