ELMA ELMA komentáře u knih

Jed Jed Andrzej Pilipiuk

Na to, jak moc mě bavily Kroniky Jakuba Vandrovce, tak tohle už nějak nebylo ono.

30.06.2016 3 z 5

Homo špiritusus Homo špiritusus Andrzej Pilipiuk

Samotný Homo špiritusus takový zázrak nebyl. Kratší povídky jdou Pilipiukovi lépe.

24.06.2016 3 z 5

Loutkářova hra Loutkářova hra Wolf Serno

Pravda, nečetla jsem první díl, ale při čtení to nějak zvlášť nevadilo. Co bych ale vytkla, je příšerně roztahaný konec.

17.06.2016 3 z 5

Kroniky Jakuba Vandrovce Kroniky Jakuba Vandrovce Andrzej Pilipiuk

Vandrovec mě fakt bavil, jen by nemusel tak chlastat..

24.05.2016 4 z 5

Kantořina - těžká dřina Kantořina - těžká dřina Miroslav Buberle

Zasmála jsem se jednou, na straně 95 a to je na "humoristický" román málo.

11.05.2016 2 z 5

Příběhy z čarodějova receptáře Příběhy z čarodějova receptáře Marie Kubátová

Naprosto kouzelná knížka!

08.05.2016 5 z 5

Exmanželka Exmanželka John Lutz

Námět dobrý, četla se rychle, ale chybělo mi u toho to napětí, které provázelo např. Nočního pavouka. Další nevýhodou byl předvídatelný děj.

01.05.2016 3 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Helen a Claire mi v lecčem připomínali Cleo a Robbi od Anne Scott s tím rozdílem, že Helen mi neustále lezla na nervy. Když vám leze hlavní hrdina na nervy, příběh se čte špatně. Nicméně dočetla jsem a stačilo, další díly si s chutí nechám ujít.

23.04.2016 3 z 5

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Chtěla jsem dát tři, ale za ten uspěchaný, useknutý a vlastně žádný konec dávám dvě.
Konec na mě působil, jako kdyby autorka měla rozepsanou knihu, zapomněla ji dopsat a rovnou ji poslala do tisku. Pro mě zklamání.

17.04.2016 2 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Ach, kdyby to tak bylo o 300 stránek kratší a nebylo to táhlé jak rozvařená dlouhá nudle, bylo to by to skvělé. Bohužel není.

11.04.2016 3 z 5

Utrpení za pokladnou Utrpení za pokladnou Anna Sam

Člověk neznalý práce pokladní by po přečtení mohl získat pocit, že práce pokladní je jedna velká nikdy nekončící sranda. Není.

06.04.2016 3 z 5

P jako pivo P jako pivo Tom Robbins

Dospělácká knížka pro děti nebo dětská knížka pro dospěláky. Hlasuji pro tu druhou variantu.

06.04.2016 4 z 5

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Už nikdy si nebudu připadat ve vyšších patrech bezpečně...

Noční pavouk se četl sám. Jenom je škoda té druhé části. Kdyby ji autor zcela vypustil a příběh skončil Pavoukovým zatčením (nebo i jeho útěkem), bylo by to mnohem lepší.

04.04.2016 4 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné fantastické příběhy Jáma a kyvadlo a jiné fantastické příběhy Edgar Allan Poe

Tento výběr povídek je trochu nešťastný, některé povídky jsou si tak podobné, že jsem je musela číst dvakrát, abych je od sebe rozlišila.

30.03.2016 4 z 5

Krkavci z Carcassonne Krkavci z Carcassonne Ernst Wilhelm Heine

Celou dobu, co jsem to četla jsem si říkala: "Vážně? Fakt to autor myslí vážně?" Očividně myslel.
O překvapení zde, pravda, není nouze, ale raději bych se obešla bez nich.

20.03.2016 3 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Pro mě jedna z těch slabších

17.03.2016 3 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Jedna z těch dětských knížek, které čtu dodnes. Kdykoli jsem byla jako dítě nemocná, otravovala jsem celou rodinu, aby mi z ní četli.

Krkonošská pohádka Krkonošská pohádka Božena Šimková

Himllaudóndonrvetrkrucajselement :-)

04.03.2016 5 z 5

Vaříme zdravě, chutně a hospodárně Vaříme zdravě, chutně a hospodárně Joza Břízová

Naprostý základ vaření. Vřele doporučuji všem, kdo se učí vařit.

15 pátračů 15 pátračů Jan Zábrana

Skvělá antologie!