ELMA ELMA komentáře u knih

Magická Praha Magická Praha Angelo Maria Ripellino

"Chci-li vyjádřit slovo tajemství jiným slovem, nalézám pouze jediné slovo - Praha"

Jakožto Pražáka s velkým P mě tato kniha přímo nadchla. A po přečtení se nemohu zbavit pocit, jak málo jsou dnešní Pražáci hrdí na své město!

02.03.2016 5 z 5

Případ naruby Případ naruby Raymond Chandler

Nebyla to špatná detektivka, jenom se to táhlo jak vařená nudle

14.02.2016 3 z 5

Kdo zavraždil paní Skrofovou? Kdo zavraždil paní Skrofovou? Mika Waltari

Každá detektivka, kde až do konce netuším, kdo, proč a jak, mi udělá radost!

24.01.2016 4 z 5

Revival Revival Stephen King

No, jak to říct. Podobné zklamání jsem zažívala po dočtení Doktor Spánek. Ten konec mě úplně rozladil. Číst o životě Jamieho byla příjemná oddechovka, náznaky čehosi tajemného (a děsivého) kolem reverenda Jacobse bylo mnohem lepší, než konec s Matkou.

07.01.2016 3 z 5

Slečna v cizím bytě Slečna v cizím bytě Inna Rottová - Mirovská

Když já mám pro Šikovnou tchyni slabost :)

23.12.2015 4 z 5

Odmaturuj z biologie Odmaturuj z biologie * antologie

Stačila mi jak k maturitě, tak k přípravě na přijímačky na VŠ. Nicméně, pokud z biologie toho moc nevíte, stačit nebude.

05.12.2015 4 z 5

Kniha o hřbitově Kniha o hřbitově Samko Tále (p)

Možná, že kdybych si to přečetla ve slovenštině, mělo by to jiný efekt (a jiné hodnocení) ale takhle musím říct, že buď je divná ta kniha, nebo jsem divná já...

29.11.2015 2 z 5

Nejen bonmoty a citáty o životě nahoře i dole Nejen bonmoty a citáty o životě nahoře i dole Vratislav Ebr

Tahle se povedla nejvíc, ostatní nejsou tak dobré

25.11.2015 4 z 5

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

Nejsem si jistá, že by mi Malý lord dal tolik, kdybych ho četla jako dítě

13.11.2015 4 z 5

Poslední pád Mistra Materny Poslední pád Mistra Materny Václav Erben

Jediné, co bych vytkla je, že jsem do půlky knihy naprosto ztrácela v postavách. Jenom nevím, jestli je to chyba autora nebo moje.

12.11.2015 4 z 5

Poctivý Abe: O dramatickém životě Abrahama Lincolna Poctivý Abe: O dramatickém životě Abrahama Lincolna Ivan Brož

Na můj vkus tam bylo "moc omáčky"

06.11.2015 3 z 5

Poslední weekend Poslední weekend Agatha Christie

Když mě celá ta Angkatellovic famílie děsně lezla na nervy...
PS: Agatha jinak nezklamala :-)

05.11.2015 3 z 5

Velká kniha o pyramidách Velká kniha o pyramidách Anne Millard

Pro malé dítě ideální a já jsem jí milovala

04.10.2015 5 z 5

Pražská domovní znamení vyprávějí Pražská domovní znamení vyprávějí Magdalena Wagnerová

Dobrá inspirace na procházky Prahou

03.10.2015 4 z 5

Basket Flora Basket Flora Jan Pelc

Já nevím, asi jsem divná, ale i když je to místy no, řekněme nechutné, já se bavila

30.09.2015 4 z 5

Celý den se nic nestane Celý den se nic nestane Bianca Bellová

Při čtení to se mnou bylo jako na houpačce. Chvílemi jsem si říkala, je to dobré, kupodivu je to zatraceně dobré. Pak však přišel pocit, že je to o ničem. Ale nakonec dávám čtyři *. Už jenom kvůli Lole musím!

22.09.2015 4 z 5

A anděl mlčel A anděl mlčel Heinrich Böll

V doslovu překladatel Jiří Veselý píše, že sám autor nepovažoval dílo za zralý pro tisk, že je dílo nehotové a je to z něj i cítit. Možná. Ale možná právě pro tu "nedokonalost" mi děj přišel hodně reálný a lidský.

21.09.2015 4 z 5

Mě z toho trefí šlak Mě z toho trefí šlak Július Satinský

No, mě z toho šlak netrefil

16.09.2015 3 z 5

Lidská džungle Lidská džungle Manišankar Mukhopádhjáj

Román o tom, co všechno se může stát, když nemůžete najít práci v krásném překladu Dušana Zbavitele. Někdo se zblázní, někdo pro práci udělá cokoli

16.09.2015 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák