A anděl mlčel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hrdina je vojenským zběhem, prchajícím před trestem smrti. Z vlastního domova najde trosky, nenajde ani lidi, které zde opustil, jeho žena je mrtva. Setkává se s podobně opuštěnou ženou, která právě ztratila své dítě a společně s ní se pak snaží vybudovat si novou existenci a přežít. Ničím nepřikrášlený, syrový příběh působí opravdu silným dojmem. Kniha připomíná Remarqueovy příběhy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5542/a-andel-mlcel-5542.jpg 3.826
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Akropolis, Ideál
Originální název:

Der Engel schwieg, 1992


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha A anděl mlčel

vendy246
07.09.2021

První kniha od tohoto autora a určitě ne poslední.
Zdevastované poválečné Německo a přeživší, kteří by raději nepřežili. Lidé hladovějící a žijící v ruinách, hledající pro co by žili a jak. Falešné doklady, bída, špína, krádeže a spása milosrdenství...

tonysojka
09.11.2020

Depresivní realita poválečného Německa. Nalezena v knihobudce.


Ainyska
03.11.2018

Kniha to není špatná, ale není to úplně můj šálek kávy. Nejspíš jsem čekala trochu něco jiného, každopádně velmi realisticky ukazuje situaci po 2. světové válce, respektive těsně po jejím konci v roce 1945. Neseděl mi styl, jak byla kniha napsána. Trošku mi to připomíná některé knihy od A. Lustiga, které se mi taky četly velmi těžce. Bohužel tuto knihu osobně nejsem schopná docenit, možná jsem na tento styl psaní ještě nedozrála.

ELMA
21.09.2015

V doslovu překladatel Jiří Veselý píše, že sám autor nepovažoval dílo za zralý pro tisk, že je dílo nehotové a je to z něj i cítit. Možná. Ale možná právě pro tu "nedokonalost" mi děj přišel hodně reálný a lidský.

Lucie123
04.05.2014

Velmi pěkná kniha, pro mě zatím nejčtivější z těch, které jsem od Bölla četla (Biliár o půl desáté, Vlak dojel přesně). Jinak opět jeho originální styl.

Verrrunka
12.08.2013

Nádherná kniha. Sáhla jsem po ní ještě na gymplu, po výkladu při hodině češtiny. A opravdu jsem nebyla zklamaná.