ELMA ELMA komentáře u knih

61 hodin 61 hodin Lee Child

Moc hezky napsaný příběh, jenom škoda, že záporáka lze uhodnout poměrně záhy

20.08.2015 4 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Skvělá pohádka na dlouhé zimní večery

14.08.2015

Cynické fantazie Cynické fantazie Milan Petrák

Soubory povídek se někdy hodnotí těžce. Některé si zaslouží 4*, některé sotva 2*

13.08.2015 3 z 5

Nic moc jsem od toho neočekávala, ale kniha mě "dostala"!
PS: A stejně jsem pořád doufala, že Emily je Julianina ztracená dcera (i když je to nesmyslné :))

13.08.2015 4 z 5

Dvojčata v pátém ročníku Dvojčata v pátém ročníku Enid Blyton

Jako dítě jsem Dvojčata milovala a do dnes je mi líto, že nemají žádné pokračování

15.07.2015 5 z 5

Paradeník aneb Jak jsem spadla z hrušky Paradeník aneb Jak jsem spadla z hrušky Kateřina Antošová

Před autorkou smekám! Já bych asi rezignovala...

19.06.2015 5 z 5

Hrobka Hrobka F. Paul Wilson (p)

Opravář Jack mě chytil a už nepustil! Kniha se velice dobře čte jedním dechem a já jen doufám, že na Jacka ještě někdy narazím

09.05.2015 5 z 5

Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen Inna Rottová - Mirovská

Já bejt šikovnou tchyní, tak ty dvě fúrie (matku s dcerou) vlastnoručně uškrtím :D
PS: Šikovná tchyně, byla dárek od mé vlastní tchyně, dodnes přemýšlím, jestli mi tím chtěla něco říct :)

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Doctora miluju, ale tohle nějak není ono. Není to úplně nejhorší, ale čekala jsem trochu víc.

09.05.2015 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Povinná výbava knihovny českého čtenáře!

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Šílenec s tváří člověka

Ovčí pramen Ovčí pramen Lope De Vega

Pokud váháte, neváhejte a určitě si přečtěte!

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Poprvé jsem ji četla, když mi bylo dvanáct, protože se nechtěla číst ségře a musela ji mít ve čtenářském deníku. Od té doby ji čtu pravidelně.

09.05.2015 5 z 5

Dalimilova kronika: Pařížský zlomek latinského překladu (faksimile) Dalimilova kronika: Pařížský zlomek latinského překladu (faksimile) Dalimil

Kdybych ji nezdědila, asi bych si ji ani nepřečetla

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Představte si, že jste připoutaní k posteli a někdo se na vás chodí dívat...

09.05.2015 5 z 5

Candide Candide Voltaire (p)

Když zjistíte, že musíte opravdu číst mezi řádky a dílo si přečíst nejlépe dvakrát, abyste ho pochopili, zjistíte, že je to velmi fascinující příběh

Podzemní chrám Podzemní chrám Thomas Thiemeyer

Jedna z těch knih, kterým jednoznačně ubližuje špatný překlad

26.10.2016 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Asi nejsem ten správný člověk pro pohádky pro dospělé. Bylo tam od každého něco a dohromady jako celek mě to příliš nenadchlo.

15.10.2016 3 z 5

Hrdina Nik Hrdina Nik Eduard Štorch

Představa, že si v době Sámově říkají soudruzi a junáci, je pro mě poněkud absurdní :-)

12.10.2016 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

JEdna velká příšerná vleklá nuda. Jedna hvězda navíc za Spider.

28.09.2016 3 z 5