ELMA ELMA komentáře u knih

P jako pivo P jako pivo Tom Robbins

Dospělácká knížka pro děti nebo dětská knížka pro dospěláky. Hlasuji pro tu druhou variantu.

06.04.2016 4 z 5

Poslední pád Mistra Materny Poslední pád Mistra Materny Václav Erben

Jediné, co bych vytkla je, že jsem do půlky knihy naprosto ztrácela v postavách. Jenom nevím, jestli je to chyba autora nebo moje.

12.11.2015 4 z 5

A anděl mlčel A anděl mlčel Heinrich Böll

V doslovu překladatel Jiří Veselý píše, že sám autor nepovažoval dílo za zralý pro tisk, že je dílo nehotové a je to z něj i cítit. Možná. Ale možná právě pro tu "nedokonalost" mi děj přišel hodně reálný a lidský.

21.09.2015 4 z 5

Mě z toho trefí šlak Mě z toho trefí šlak Július Satinský

No, mě z toho šlak netrefil

16.09.2015 3 z 5

Dalecká generace Dalecká generace Nicholas Briggs

Mnohem, mnohem víc doktorovské, než Závoj smutku

09.05.2015 4 z 5

Bála jsem se a ani jsem nevěděla, kde se ten strach bere. King je prostě génius

09.05.2015 5 z 5

To To Stephen King

První kniha, která mi otevřela Kingův svět. Bylo mi třináct. Jediná kniha od Kinga, kterou jsem (zatím) četla jenom jednou :)
PS: ta želva nám nepomůže

09.05.2015 5 z 5

Naivní konceptualista a slepice Naivní konceptualista a slepice Marian Palla

Chtěla bych býti naivním konceptualistou

13.09.2016 4 z 5

Abeceda kostí Abeceda kostí Louise Welsh

Předně by se slušelo říct, že tohle není detektivka, ne v pravém slova smyslu. Takže pokud čekáte Agathu v moderním hávu, sáhněte raději po jiné knize.
V anotaci je použítá věta, že jde o příběh o posedlosti a pohřbených tajemstvích a s tím se plně ztotožňuji. Příběh o lidské tragedii a nepochopení. Nicméně proto, že první polovina knihy byla nudná a šedivá jako ty ostrovní mlhy, dávám nižší hodnocení.

28.08.2016 3 z 5

Stejně jak u Prince dvojí krve, tak u Fénixova řádu mi vadí jedna věc. Půlka o ničem a závěr nahuštěný a uspěchaný.

21.08.2016 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Z celé Narnie můj nejoblíbenější díl!

30.07.2016 4 z 5

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Chtěla jsem dát tři, ale za ten uspěchaný, useknutý a vlastně žádný konec dávám dvě.
Konec na mě působil, jako kdyby autorka měla rozepsanou knihu, zapomněla ji dopsat a rovnou ji poslala do tisku. Pro mě zklamání.

17.04.2016 2 z 5

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Už nikdy si nebudu připadat ve vyšších patrech bezpečně...

Noční pavouk se četl sám. Jenom je škoda té druhé části. Kdyby ji autor zcela vypustil a příběh skončil Pavoukovým zatčením (nebo i jeho útěkem), bylo by to mnohem lepší.

04.04.2016 4 z 5

Krkavci z Carcassonne Krkavci z Carcassonne Ernst Wilhelm Heine

Celou dobu, co jsem to četla jsem si říkala: "Vážně? Fakt to autor myslí vážně?" Očividně myslel.
O překvapení zde, pravda, není nouze, ale raději bych se obešla bez nich.

20.03.2016 3 z 5

Kniha o hřbitově Kniha o hřbitově Samko Tále (p)

Možná, že kdybych si to přečetla ve slovenštině, mělo by to jiný efekt (a jiné hodnocení) ale takhle musím říct, že buď je divná ta kniha, nebo jsem divná já...

29.11.2015 2 z 5

Poslední weekend Poslední weekend Agatha Christie

Když mě celá ta Angkatellovic famílie děsně lezla na nervy...
PS: Agatha jinak nezklamala :-)

05.11.2015 3 z 5

Pražská domovní znamení vyprávějí Pražská domovní znamení vyprávějí Magdalena Wagnerová

Dobrá inspirace na procházky Prahou

03.10.2015 4 z 5

Basket Flora Basket Flora Jan Pelc

Já nevím, asi jsem divná, ale i když je to místy no, řekněme nechutné, já se bavila

30.09.2015 4 z 5

Celý den se nic nestane Celý den se nic nestane Bianca Bellová

Při čtení to se mnou bylo jako na houpačce. Chvílemi jsem si říkala, je to dobré, kupodivu je to zatraceně dobré. Pak však přišel pocit, že je to o ničem. Ale nakonec dávám čtyři *. Už jenom kvůli Lole musím!

22.09.2015 4 z 5

Záhada čínského pomeranče Záhada čínského pomeranče Ellery Queen

Mé prvné setkání s Ellery Queenem. Moc mě těšilo!

04.09.2015 4 z 5