Ellesime Ellesime komentáře u knih

Vzrušující terapie Vzrušující terapie Suki Cunningham

To byla ale kravina... Papír opravdu snese všechno

25.07.2014 1 z 5

Láska bez scénáře Láska bez scénáře Tina Reber

Příběh fajn, zajímavý, postavy sympatické - hlavně Ryan, Taryn mi na konci lezla trochu na nervy, knížka "odsejpala", žádné zdržovačky, přesto mi vadila zbytečná délka a neustále řešení téhož. Kdyby si tisíckrát dokola neopakovali, jak moc se milují a jak si věří, a potom to při první příležitosti neporušili a neřešili znovu a zase dokola, tak bych dala i plný počet hvězd. I tak jsem četla do dvou do rána, tak dávám 4 :)

23.06.2014 4 z 5

Ptáče a bodlák Ptáče a bodlák Mariann Máray

Pěkňučké :)

12.06.2014 5 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Ten závěr mě malinko zklamal, čekala jsem něco víc údernějšího. Spousta věcí mi přišla nedořešených, jako by to chtěla už honem rychle ukončit. Klidně se mohla pustit víc do detailů, vzhledem k tomu, jak byla postavena celá kniha. I tak ale pěkné počtení.

21.05.2014 4 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Dokud byl Gabriel parchant, bylo to tak na čtyři hvězdy. Pak začal být sladký jak med (brr, ještě teď mě z toho bolí zuby) a úroveň klesala a klesala a klesala, až se zastavila ztěží na dvou. Nebudu tady opakovat, co všechno mě štvalo, protože všechno je psáno v komentářích dole, ale bylo toho hodně...

30.04.2014 2 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Dala jsem tomu přesně 96 stran a dál už to nejde! Už nemám sílu číst to samé pořád dokola a dokola a pořád znovu a znovu! Už první díl mě ke konci neskutečně štval a toto pokračování je doopravdy pokračováním, ale neustále se opakujícího utrpení. Nedovedu si představit, co může být ve třetím díle, ale podle mě mělo všechno skončit dílem prvním, za předpokladu, že by byl rozsahově poloviční. Jen mě mrzí, že jsem se táhla domů s takovou tlustou bichlí zbytečně...

30.04.2014

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Já jsem se bavila a o to mi šlo, takže spokojenost :)

12.04.2014 4 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Moc pěkné, něžné, kouzlem protkané, nenáročné čtení, které jsem si náramně užila.Víc není třeba dodávat, klasická Kleypaska.

03.04.2014 5 z 5

Průvodce dámy nepřístojným chováním Průvodce dámy nepřístojným chováním Suzanne Enoch

O stupínek lepší než první díl, ale i tak to nedosahuje "šmrcu" dřívějších knih...

22.02.2014 3 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Druhý díl stejně dobrý jako první. A dozvěděla jsem se, že jich má napsaných už šest, takže se máme na co těšit :)

21.02.2014 5 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Knížku mám rozečtenou už dva měsíce a asi na to kašlu. Dala jsem tomu víc jak třetinu a jestli si ještě jednou přečtu, že je ta holka tlustá, škaredá a matka je kráva, tak tu knihu hodím z okna. Ne, prostě ne... Hodnotit nebudu, protože jsem to nedočetla, ale za ten kousek bych musela dát odpad.

18.02.2014

Prvý hrob napravo Prvý hrob napravo Darynda Jones

Už dlouho se mi nestalo, že bych četla jedním dechem do půl 2 do rána. Skvělá knížka s mým oblíbeným duchařsky vtipným tématem. Doporučuji těm, kteří si chtějí u knihy odpočinout, vypnout a pobavit :))

14.02.2014 5 z 5

Wolf Hall Wolf Hall Hilary Mantel

Chtěla bych o té knize něco napsat, ale nějak nevím co a jak. Historie, a zvlášť ta anglická, mě baví, takže mi vůbec nevadila spousta faktů, postav, události, jen kdyby to nebylo napsané tak, jakt to říct, složitě? Nebo možná zbytečně složitě? Vím, že nemůžou být pouze knihy napsané jasně a čtivě, ale tady mi přijde, že to autorka snad dělá schválně. Na přítomný čas vyprávění si ještě lze zvyknout, i když jím v jedné větě popisuje události, které se staly před desítkami let, s těmi současnými, ale zbytek? Ano, přiznávám se, že čtvrt knihy mi trvalo, než jsem pochopila, že když napíše ON, tak myslí Cromwella a ne postavu, o které mluvila v předchozí větě. Na co jsem si nemohla zvyknout je skákání z jedné události na druhou během jedné věty; pojmenování dvou postav jmény, která potom už nepoužije v následující větě, ale pojmenuje je jinak, takže dokud se nepodíváte do slovníku, nevíte o kom mluví, atd. Ale asi nejvíc mě štvalo to, že bez slovníku bych se prakticky nedozvěděla, co se v té knize stalo. Nemyslím příběh krále a Anny, ten je vcelku jasný, ale příběhy vedlejších postav jako Tyndale nebo Wolsey. Prostě jsem z textu nepoznala, proč se s nimi jednalo tak, jak se jednalo, proč skončili tak, jak skončili, proč je chvíli měl král rád a potom zase ne atd., což je zvláštní na to, o jak objemnou knihu se jedná. A to, že se každý druhý jmenoval Thomas, přehlednosti taky moc nepomohlo, ale za to autorka nemůže :) Možná, že je můj komentář trochu nepřehledný a mírně zmatený, ale přesně odpovídá mým pocitům z knihy. Ale asi je chyba ve mně, když knížka dostala takové prestižní ocenění...

11.02.2014 3 z 5

Měj mě rád Měj mě rád Eva Urbaníková

Poslední dvoustranna to pokazila, protože (pokud jsem to pochopila správně) popřela vše, o co se ,,hrdinka" celou dobu snažila... Jinak se to četlo samo, jako ostatně všechny knížky E.U., které jsem doteď četla.

10.01.2014 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Klasický Brown. Historické památky, napětí, zvraty, velmi VELMI aktuální téma, překvapivý, ale o to lepší konec. Po zdlouhavém Ztraceném symbolu je starý dobrý Brown opět zpátky. I když měla Šifra i Andělé trošku větší švih, dávám pět hvězd, protože se mi to líbilo kvůli všem výše uvedeným důvodům.

05.01.2014 5 z 5

Pečeme chleba a pečivo Pečeme chleba a pečivo Jana Rosa De Pauli

Naučila jsem se podle ní dělat výborný omládek, po kterém mi těsto kyne jedna radost :)))

28.12.2013 4 z 5

Kouzlo Vánoc Kouzlo Vánoc Cathy Kelly

Milá kniha, kde dobro vítězí nad ,,zlem", kterého tady ale zase tolik nebylo... Opravdu dobré číst na Vánoce :)

28.12.2013 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Rowlingová je prostě výborná vypravěčka. Do čtení jsem šla s tím, že mě žádný další Harry nečeká a bylo to dobře. Od knihy jsem moc neočekávala a ještě tak 70 stran před koncem jsem si říkala, že je to takový dobře vyprávěný, i když malinko náročnější, průměr. Závěr knihy mě ale dostal a musím hvězdičku přidat. Znovu jako Harryho to číst asi nebudu, ale i tak se mi kniha líbila. I když mohla být trochu kratší.

30.10.2013 4 z 5

Kde jsi, lásko? Kde jsi, lásko? Lisa Kleypas

Prvotiny Kleypasky bohužel nedosahují kvalit jejích pozdějších knih. Pokud ji chcete začít číst, s touto rozhodně nezačínejte :)

06.10.2013 3 z 5

Zamilované duše Zamilované duše Stacey Kade

Malinko těžkopádnější než první díl, ale i tak jsem to s chutí slupla za večer.

19.09.2013 4 z 5