eliska2106 eliska2106 komentáře u knih

Tři měsíce v Barceloně Tři měsíce v Barceloně Adam Gebrian

Pro mě je knížka malý literární poklad. Líbí se mi Gebrianův styl vnímání i psaní. Vyhovuje mi členění do krátkých kapitol a nasávám atmosféru

24.01.2022

Nezbedníci Nezbedníci Martina Drijverová

Knížka mi připomínala paní Láry Fáry. Poučné příběhy pro děti. Fajn koncept :-)

06.12.2021 4 z 5

Komodo Komodo Petr Sís

Krátký příběh, nádherné ilustrace a zajímavé informace jako bonus

24.07.2021 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Ne všechny příběhy byly stejně dobré, ale na celkovém dojmu to nijak neubírá, protože všechny krásně zapadly do sebe. Představovala jsem si, jak se tři kamarádi (spisovatelé) sešli u kafe a probírali, jak a kde postavám jejich příběhů navzájem zkříží cestu. Knížku jsme nečetla najednou a bylo milé překvapení, vzpomínat si, že tenhle kluk už tam asi byl. Jako když sami máte pocit, že toho člověka odněkud znáte, ale odkud ...

24.05.2021 5 z 5

Čarodějnice školou povinné Čarodějnice školou povinné Jill Murphy

Knížku jsem si půjčila, abych jí mohla čít dceři před spaním, protože jsem měla ráda seriál. Jsem tak nadšená, že asi pořídím domů všechny díly :-)

24.11.2020 5 z 5

Proč je v umění tolik nahých lidí a další zásadní otázky o umění Proč je v umění tolik nahých lidí a další zásadní otázky o umění Susie Hodge

Nápaditě zpracovaná knížka o umění nejen pro děti ʕ·ᴥ·ʔ

06.03.2020 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Tolik zoufalství, když člověk nemá vládu nad vlastním životem a tolik odvahy, když se rozhodně ji získat!

25.02.2020 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Wau!!!

02.11.2018 5 z 5

V dobrém i ve zlém V dobrém i ve zlém Elizabeth Gilbert

Tohle není knížka určená ke čtení na jeden zátah. Je potřeba o ní přemýšlet, a tak jsem ji dlouho nosila v kabelce, a když měla náladu, kousek si přečetla. Nejde ani o lovestory, jak se nevhodně píše na obalu. Je to pragmatická dohoda dvou lidí, kteří se mají rádi a chtějí, aby jejich vztah fungoval. Myslím, že jejich počínání je velmi statečné :-) stejně jako zveřejnění soukromého života, neboť: "není osobnější záležitosti než volba člověka, s kterým vstupujete do manželství; podle ní se lidé do značné míry dozvídají, kdo jste."

10.01.2018 5 z 5

Svět, kde je Draco chvílemi milejší a rozumnější než Harry mě trochu děsí, ale budiž - každý musí někdy dospět :-)

06.08.2017 4 z 5

Uvnitř - vně Uvnitř - vně Adriena Šimotová

„Vyrůstali jsme ve válce a ten pocit ohrožení zůstal a trvá v nás dál, v tomto rozporuplném přecivilizovaném světe, který může každým okamžikem přinést sám sobě zkázu.“
Adriena Šimotová, 1976

20.04.2017 5 z 5

Minipohádky: Locika Minipohádky: Locika Dan Taylor

V sérii mám oblíbenější díly. Tuhle jsme půjčily z knihovny a četly ji asi třicetkrát, takže jsme si ji užily.

11.01.2024 4 z 5

Skrýš v lese Skrýš v lese Maureen Johnson

Tuhle knížku jsem si užila a taky se bála. Skvěle mě vtáhla do děje.

30.11.2023 5 z 5

Protože Ty jsi Protože Ty jsi Lucie Mališová

Nádherné ilustrace, krásné poselství a zpracování, jen rýmy za mě někdy drhnou, proto 4 hvězdičky. Jsou tam obraty, které bych si chtěla zapamatovat jako: Radostí jsi mou, Bohem seslanou. Děkuji navždy.

30.11.2023 4 z 5

Smolný den Smolný den Moritz Petz

Tahle kniha si u nás získala zaslouženě velkou oblibu - každý máme někdy den, kdy se nic nedaří a dceru moc baví si o tom číst. Dokonce ji chtěla vzít na víkend s dalšími rodinami, protože holčičky ji neznají, tak ať si ji přečteme společně.

26.10.2023 5 z 5

Mám tě ráda Mám tě ráda Astrid Desbordes

Úžasná knížka. Mám ráda to poselství, zpracování i ilustrace, které jsou jednoduché a přitom promyšlené. Někdy čteme jako o Adámkovi, někdy jako o Zorince (naše dcera, která má stejně kudrnaté světlé vlasy, takže u nás se to fakt trefilo). Nejradši máme - mám tě ráda, když se chováš, jak se patří, i když zlobíš za tři. Výstižné :-)

13.09.2023 5 z 5

František z kompostu František z kompostu Simona Smatana Čechová

Moc hezký úvaha pro děti nad tím, abychom vnímali a dělali, v čem jsme dobří. Četli jsme s dcerou několikrát. Líbilo se nám poselství příběhu i ilustrace.

15.08.2023 5 z 5

Jaro - Obrázkové příběhy Jaro - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

Boží série knížek. Máme moc rády, jak na sebe navazují místa i podstavy, že jsou knížky do detailů propracované a hravé.

08.08.2023 5 z 5

Velké čištění zubů v ZOO Velké čištění zubů v ZOO Sophie Schoenwald

Dcera je z ní nadšená.

22.07.2023 5 z 5

Martinka a zajíček Martinka a zajíček Gilbert Delahaye

Sérii o Martince má dcera moc ráda. Takhle je navíc mile poučná o tom, že divoká zvířata od nás sice někdy potřebují pomoc, ale zároveň potřebují i svobodu a když si cítí lépe, nejvíc jim prospějeme tím, že je vrátíme do přírody.

05.06.2023 5 z 5