Smolný den

Smolný den https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475959/bmid_smolny-den-RTy-475959.jpg 5 37 9

Za devaterými řekami a hustými lesy, v jednom velkém stromě žije jezevec. Je moc milý a má spoustu kamarádů, ale zrovna dneska nemá svůj den. Nic se mu nedaří a stává se mu jedna nehoda za druhou – spadne lampa, rozbije se mu jeho oblíbený hrníček a nemůže najít pastelky, prostě den plný smůly. Jezevec je z toho celý rozmrzelý a už neví, co má dělat. Vydá se proto za svými kamarády, snad budou vědět, jak se té smůly zbavit. Když však přijde ke svým přátelům, čeká na něj obrovské překvapení. Pro děti od 3 let.... celý text

Pro děti a mládež Pro nejmenší
Vydáno: , Pikola

Der Dachs hat heute einfach Pech , 2015

eliska2106
26.10.2023 5 z 5

Tahle kniha si u nás získala zaslouženě velkou oblibu - každý máme někdy den, kdy se nic nedaří a dceru moc baví si o tom číst. Dokonce ji chtěla vzít na víkend s dalšími rodinami, protože holčičky ji neznají, tak ať si ji přečteme společně.

bibi.r
25.04.2023 5 z 5

Pro děti 3+

Tak tohle byla pecka. Strašně to sedlo do nálady mně i dětem. Jo i tomu co předčítá se musí knížka líbit, to pak zní úplně jinak :D.

Příběh o malém jezevci (nechápu, ale za poslední měsíc, je to už tak čtvrtý příběh o jezevci :D), který chce mít super den, ale nic se mu nedaří a má pocit, že má hroznou smůlu, ale pak mu vlastně dojde, že ten den byl jistým způsobem i naprosto úžasný.
Jeden den a různé pohledy na něj.
A naprosto nádherné obrázky.

muchomurka
16.01.2023 4 z 5

Kniha s krásnými ilustracemi a příběhem s posláním, který se mi moc líbil. Vždy záleží na úhlu pohledu. I Bambulka si nechala knížku přečíst víckrát.

Osice
24.02.2022 5 z 5

Moc hezká dětská knížka s originálním závěrem. Momentálně nejoblíbenější našeho Arnoštíka. Chce ji číst každý den před spaním, děti po vzoru zvířátek hrají neobvyklé hry a umí krásně zoufale říct: „To je příšerný den.“:-) Protože jsme ji přečetli tolikrát, stihli jsme si všimnout různých nesrovnalostí na obrázcích. Snažili jsme se vymyslet např. jak se mýval dostane do svého domečku nebo kde by mohla být myška, když ji na obrázku nevidíme. Já odhaduji, že na ní leží jezevec:-) Arnoštovi zase vrtá hlavou, jak zvládne mýval pověsit všechno prádlo, když podle obrázků nemá dostatek kolíčků. A když se nám něco nedaří, tak Barča s ledovým klidem pronese, že máme smolný den:-) Tahle knížka mě prostě baví!

TyttoMetsasta
10.01.2022 4 z 5

Pěkná kniha, syna moc baví, ilustrace jsou hezké, a kniha vcelku poučná.

Mi--LADA
17.11.2021 5 z 5

moc roztomilé

TerJac
14.10.2021 5 z 5

Moc pěkné ... aneb když je den blbec, nemusí tak i skončit ;-)

aydam
21.09.2021 5 z 5

Pěkné ilustrace a příběh o přátelství.

Korsika
18.09.2021 5 z 5

Nádherně ilustrovaná kniha s velmi milým příběhem, který děti provede opravdu smolným dnem, ale zároveň jim ukáže, že takové dny mají všichni a nemusí končit stejně špatně jako začaly.

Autorovy knížky

Moritz Petz