EliBla EliBla komentáře u knih

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Klasický romantický příběh, od kterého se nemůžete odtrhnout, i když víte, jak vše dopadne. Kniha se mi líbila více než Čajovna v Tokiu.

18.04.2024 5 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Ze začátku jsem se ztrácela ve jménech postav. Kniha mě nutila číst dál a dál. Bylo napínavé, jak vše dopadne. Závěr knihy mě dostal. Bohužel téma celé knihy pro mě není.

04.04.2024 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Paul Remark

Kniha se mi četla ne úplně snadno. Trvalo mi, než jsem se chytla. Autorův popis války a všech běsů kolem je napsaný poutavě a čtenář si uvědomí, jak strašná doba to musela pro všechny být.

26.03.2024 3 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Poslední autorova kniha nepatří mezi mé favority, ale určitě stojí za přečtení. Příběh je zajímavý, ale ukrývá v sobě pár otázek, které bych potřebovala objasnit. Některé situace byly na můj vkus trochu přehnané a na druhou stranu nějaké pasáže až moc jednoduše vyřešené. Knihu si přečtěte a uvidíte.

26.03.2024 5 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Kniha je čtivá. Klasický romantický příběh, který v sobě ukrývá moc pěkné pasáže o cílech, sebedůvěře a odhodlání to nevzdat. Je důležité umět odpouštět staré křivdy a jít v životě dál.

26.03.2024 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Kniha mě hodně překvapila. Ze začátku jsem měla rozporuplné myšlenky, ale postupem se kniha stávala zajímavější a napínavější. Ke konci jsem se nemohla odtrhnout. Zatím autorky nejlepší kniha.

14.02.2024 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Kniha byla čtivá. Baví mě krátké kapitoly a kresby v knize. Nemusela jsem si hledat, jak sochy vypadají. Kniha nezklamala.

25.01.2024 5 z 5

Tajemství hotelu Winterhouse Tajemství hotelu Winterhouse Ben Guterson

Kniha se četla jedním dechem. I když je to dětská kniha, tak mě zápletka zaujala. Těšila jsem se na závěrečné rozuzlení.

12.01.2024 5 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Knihu jsem darovala neteři s tím, že si ji půjčím a přečtu. Těšila jsem se na to, jaké záhady se v ní budou luštit. Příběh mě nadchl. Byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Určitě ji doporučuji k přečtení. Já se těším na další díl.

28.11.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Oddechová kniha se šťastným koncem a zajímavými popisy Japonska.

08.10.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Opět velmi poutavý příběh. Robert opět nezklamal. Závěr knihy jsem trochu předvídala, ale i tak jsem z knihy byla nadšená.

02.08.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha ve mně zanechala mnoho otázek, na které bych potřebovala odpovědi. Závěr byl až moc rychlý. Každý bude vnímat knihu jinak. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale stále u mě vedou jiné knihy od paní spisovatelky.

24.06.2023 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Nikdy nevíš, co taková fáma dokáže způsobit. Napínavý děj, který rychle utíká.

24.06.2023 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Trochu mě odrazovala od čtení tloušťka knihy. I přes to mi byla kniha doporučena, že stojí za to. Nejsou tam sáhodlouhé popisy událostí nebo prostředí. Děj má spád a stále s hrdiny prožíváte jejich příběh. Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a určitě ji doporučuji. Nezalekněte se počtu stran. :)

22.05.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Kniha je jako vždy čtivá. Robert nikdy nezklame. Těším se na další.

13.03.2023 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Kniha mě nadchla svými ilustracemi. Panda a dráček spolu kráčí krajino a vedou spolu diskusi o relativně banálních situacích v životě, ale člověk si z toho vezme mnohá ponaučení. Kniha, kterou můžete číst vícekrát a pokaždé vám to dá něco nového nebo alespoň zamyšlení.

04.01.2023 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Opět velmi zdařilá detektivka. Do poslední chvíle nevíte, kdo to udělal. Agatha má důmyslně propracované zápletky. Knihy jsou krátké a čtivé. Doporučuji.

20.08.2022 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Kniha se mi četla jedním dechem. Krátké kapitoly, kde jsem čekala, kdy to dají hlavní hrdinové konečně dohromady. Hlubokou myšlenku nečekejte, ale příjemné odreagování. Kdo má rád romantiku, tak do toho.

27.07.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha mě chytla už od začátku. Byla napínavá a překvapivá. Určitě doporučuji přečíst.

13.07.2022 5 z 5

Chladná jako led Chladná jako led Teresa Driscoll

Kniha byla napínavá a čtivá. Občas jsem se ztrácela v tom, kdo co říká. Bylo to trochu nepřehledné. Oceňuji krátké kapitoly a zajímavý konec.

04.07.2022 4 z 5