Eigis Eigis komentáře u knih

Conan gladiátor Conan gladiátor Leonard Carpenter

Základní myšlenka, postavit někoho jako Conan do gladiátorské arény, rozhodně není špatná. Bohužel její provedení špatné je. Zlé to začalo být už na začátku s cirkusáky a o aréně ani nemluvím. Místo nelítostných soubojů soubojů poflakování po městě, intrikaření a politikaření. V celé knize není žádný opravdu zajímavý a napínavý moment. Jeden z nejhorších Conanů, které jsem četl.

08.11.2015 3 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Příběh Forresta Gumpa je samozřejmě o nadsázce a člověk by neměl moc zkoumat reálnost příběhu. V tomhle případě to, ale autor trošku přehnal. Příběhy hlavního hrdiny jsou navíc až moc splácané. Ve filmu se krásně doplňují a tvoří krásný obraz duše jednoho výjimečného člověka. V knize to, ale moc nefunguje asi největší pěst na oko je let do vesmíru a následný pobyt u domorodců v Pacifiku. Tahle kniha je bohužel jenom další důkaz toho, že film může být lepší než kniha. Pro mě osobně vcelku zklamání.

31.10.2015 3 z 5

Posvátná stezka Posvátná stezka Michael Blake

To co Tanec s vlky spíše naznačuje, Posvátná stezka vykresluje na plno. Konec éry svobodných indiánů. Indiánská civilizace je postupně a neodvratně válcována a porážena. Jakýkoliv hrdinský odpor je marný. Indiáni nejsou víc než zvířata, která překáží a nechápou, že to s nimi běloši myslí ,,dobře". Člověk na konec neví jestli mu má být víc líto těch co přežili nebo těch co zemřeli.

17.10.2015 4 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Je to smutný, ale velice krásný příběh. Nenajdete v něm hojné popisy bitev a vzrušujících loveckých loveckých výprav a dalších událostí při, kterých sviští šípy a voní střelný prach. Tím nechci říct, že zde tyto scény úplně chybí, ale to že na ně není kladen takový důraz. Kniha ukazuje typický život indiánů, jejich úctu a k přírodě a ke zvířatům, která loví, jejich poctivost a čestnost. V závěru knihy jsou vidět první střety kultury severoamerických indiánů s dobyvačnými bělochy a s toho vyplívající neradostné vyhlídky do jejich budoucnosti.

17.10.2015 4 z 5

Odvedu vás do Sierry Madre Odvedu vás do Sierry Madre Forrest Carter (p)

Vynikající kniha o životě jednoho z nejobávanějších indiánských vojevůdců. Autor se nesnaží zaujmout přehnaně detailními popisy krvavých bojů a násilností či sexuálních scén na druhou stranu se , ale ani nesnaží o nějaký přehnaně romantický obraz jaký používal Karel May. Carter vsadil na prostou a tvrdou realitu, díky čemuž vzniklo naprosto ojedinělé dílo.

15.10.2015 5 z 5

Conan nepřemožitelný Conan nepřemožitelný Robert Jordan (p)

Příběh neoslní originalitou a výjimečností, ale na druhou stranu se jedná o solidní dobře odvedenou práci, která rozhodně neurazí. Autor si k základnímu Howardovskému námětu doplnil vlastní postavy, obsadil je do příběhu s obsahem toho správného množství akčním scén bez, kterých se tenhle typ literatury neobejde.

11.10.2015 4 z 5

Conan a meč Skelosu Conan a meč Skelosu Andrew J. Offutt

Kniha začíná tam, kde skončil "Conan Žoldnéř" a je bohužel o slabší než předchozí díl. Hlavní příběh je sice ucházející, ale vymyslet solidní děj když autor využije mytologii, prostředí a především postavu hlavního hrdiny, vzešlé z pera pana Howarda, není zas tak těžké. Na druhou stranu díky využití těchto Conanovských atributů, je tato kniha docela slušná.

08.10.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Prvních cca. 40% knihy bylo vcelku utrpení, děj byl nezajímavý, zbytečně rozvleklý a postrádal napětí do té míry, že jsem měl chuť s touhle knihou praštit. Na konce třetí části to, ale začalo být konečně zajímavé, příběh dostal spád a začal jsem být čím dál zvědavější jak to dopadne. Nakonec se z toho vyklubala velice příjemná záležitost a nebýt dlouhého rozjezdu byla byla by to výborná kniha, takhle je pouze dobrá.

08.10.2015 4 z 5

Conan žoldnéř Conan žoldnéř Andrew J. Offutt

Autorovi se úplně nepodařilo vystihnout Conanovu povahu, tak jak ji napsal Howard. V příběhu bylo až moc náhod a působil trochu kostěně, ale základní dějová linie nebyla špatná, zvláště první část byla dobrá.

04.10.2015 4 z 5

Conan - Potulný bojovník Conan - Potulný bojovník Steve Perry

Poměrně slušný příběh, ve kterém několik vzájemně soupeřících skupin chce získat magický artefakt, má s Conanovou účastí něco do sebe. Trošku mě sice zklamalo, že se Conan nemusel utkat v pořádném souboji s nějakým opravdu vyrovnaným protivníkem, ale člověk nemůže mít všechno. Jinak nemám vážnější výhrady a doporučuji všem fandům tohoto barbarského chlapíka.

02.10.2015 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha na řadě míst postrádá ten správný tah na branku, děj je vlažný a docela se vleče. Což se autoři snaží vynahradit místy drsnějšími popisy vražd a sexuálních scén. Příběh samotný, ale není špatný i když místy trošku přehnaný.

02.10.2015 4 z 5

Conan vzdorující Conan vzdorující Steve Perry

Při hodnocení této knihy dost záleží na tom, jestli ji člověk srovnává s originálním Conanem od Howarda nebo ne. Na originál samozřejmě nemá, ale příběh sám o sobě není špatný a já jsem se při jeho četbě docela bavil. V knize je pár dobrých nápadů jako Mistr převleků, tarantule či bezocí na druhou stranu mi trochu vadilo pojetí zombíků nebo způsob jakým se hrdinové dostali do nekromantovi pevnosti.

29.09.2015 4 z 5

Alenka v říši divů (převyprávění) Alenka v říši divů (převyprávění) Giada Francia

Tahle kniha je sen jedné malé dívky.....Když se zdají sny mě, jsou většinou ,,ne příliš inteligentní, prostě takový zmatek, rozdíl je, že ve bdělém stavu si mohu vybírat, a o něco více objektivněji hodnotit.... Tohle bylo hodně zlé, bez urážky, ale buď měli pána hospitalizovat nebo si dal něco na povzbuzení. Já jsem nepil, ani si nedal nic jiného, proto to hodnotím jako dost velkou blbost. P.S. Ať žijí české pohádky. Ti kdo s tím nesouhlasí, ať mi prosím napíší, literární debatu vždy ocením.

13.08.2015 2 z 5

Z Divokého západu Z Divokého západu Robert Ervin Howard

Zakladatel subžánru meč a magie se úkolu napsat pár dobrých westernů zhostil víc než slušně.V jednotlivých příbězích se odráží autorův přímočarý styl a záliba v pořádné akci. Meče a sekery sice nahradily kolty a pušky, ale výsledek je stejný.

28.06.2015 5 z 5

Autor má cit pro vytvoření velice neobvyklých a zároveň velice sympatických hlavních postav.

28.06.2015 5 z 5

V knize jsou dvě roviny příběhu. Ta první je o stoletém staříkovi, který vylezl z okna a přišel ke kufru plném peněz. Už sama tato situace pobaví a následný útěk před zloději a policií má v tomto ohledu nepochybně vzestupný trend. Druhá rovina příběhu je o sto letech jednoho neobyčejného života, který sice působí až moc přehnaně, ale to je pouze lehoulinká vada na kráse a já musím konstatovat, že jsem se u něj neuvěřitelně bavil.

Almuric Almuric Robert Ervin Howard

Myslel jsem, že Howardův vrchol je Conan, ale teď už si nejsem tak jistý, protože Almuric se mu minimálně vyrovná, už dlouho jsem nezažil takový tah na bránu jako tady.

14.06.2015 5 z 5

Conan a plamenný nůž Conan a plamenný nůž Lyon Sprague de Camp

Velice slušně sestavená sbírka, která obsahuje pět povídek:

Jestřábi nad Shemem - na začátku dorazí Conan do vcelku fungujícího města.......když odchází město hoří, v ulicích se bojuje a všude se povalují mrtví. To mezitím si každý čtenář jeho příběhů jistě dokáže domyslet.

Cesta orlů - stejně jako v prvním příběhu i zde je počátečním motivem pomsta, pak už jde jen o přežití, ale na to je Conan expert.

Černé slzy - příběh má velice slušný rozjezd a i když záhy zvolní, na kvalitě mu to neubírá.

Plamenný nůž - rozhodně nejlepší povídka v knize, která patří k těm nejlepším Conanovým dobrodružstvím, co jsem četl.

Bubny Tombalku - závěrečný příběh je o něco slabší, což asi způsobuje, fakt, že Conan se v něm objeví až na konci, ale pořád se jedná o slušný průměr.

14.06.2015 5 z 5

Král Kull Král Kull Robert Ervin Howard

V Howardových příbězích je třeba opravdu silná a charismatická hlavní postava a to Kull zas tak úplně není, navíc v roli panovníka nepůsobí příliš přesvědčivě. Navzdory této výtce se jedná o velice slušnou fantasy sbírku, která stojí za přečtení.

14.06.2015 4 z 5

Krok ze tmy Krok ze tmy Robert Ervin Howard

Sbírka obsahuje celou řadu různorodých povídek.

Ve villeférském lese - námět této povídky není špatný, ale je velice krátká a nestačí se rozjet.

Vlčí hlava - děj této povídky bych spíše zasadil někam do Evropy, ale jinak se jedná o vcelku příjemnou záležitost.

Hadí sen - velice zajímavý nápad, ale opět dostal příliš malý prostor.

Hyena - tohle africké dobrodružství s nádechem s westernovým nádechem patří mezi to nejlepší co tahle kniha nabízí.

Chřestící kosti - jsou klasicky howardovský příběh se Solomonem Kanem.

Duch Toma Molyneauxe - velice originální a dobře napsaná povídka a pro mě osobně nepříjemnější překvapení téhle sbírky.

Casonettova poslední píseň - jeden z mála skutečných hororů v tomhle svazku.

Dotek smrti - je to taková hloupost, ale s odstupem času mi přijde docela vtipná.

Nekopejte mi hrob - duchařina, ale ne moc povedená.

Věc na střeše - nejlepší momenty jsou přeskočeny a ten zbytek za mnoho nestojí.

Příšera z mohyly - upíři trochu jinak, než jsem zvyklý, ale proč ne?

Lid z temnot - v tomhle případě platí to nejlepší na závěr aneb slušná fantasy v Conanově stylu nezklame.

03.05.2015 4 z 5