Almuric

Almuric je jediným Howardovým románem, který se neodehrává na Zemi. Almuric je planeta plná křehkých a krásných žen, silných a odvážných mužů, ale i dravců, oblud a boje. Almuric je dnes už klasické dílo, nabité strhujícím a barvitým dějem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34588/almuric-34588.jpg 4.364
Romány, Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)

špulo

Toto bola moja prvá kniha od Howarda. Dávno, pradávno. Po jej prečítaní som domácu knižnicu okamžite zaplnil všetkými jeho vtedy dostupnými knihami. Pokračujem v tom dodnes. Len škoda, že nám ich vychádza v preklade tak málo. Respektíve, momentálne vôbec...
P. S. Čo sa týka ilustrácií. Na obálke jedna, v texte dve a mapka. That's all;-))) Ale, potešili...

KAREL6725
17.11.2017

Tohle je parádní kniha, brutální jízda plná potvor , krásných žen a akce. Howard napsal příběh, který nezevšední a pokud tohle je brak, tak já miluju brakovou literaturu. Nad bradavkou jsem neslintal, ale nad touhle knihou ano. Tak nevím dvanáct už mi dávno není , čím to asi bude, je možné , že to bude autorem. Howard je mistr příběhu a akce, jeho příběhy nic nepřekoná. Možná kdyby dnes viděl film z Conanem , tak by zaplakal co je to za paskvil. Plný počet hvězd.

frantisek8863
24.08.2017

Jako kluk jsem byl z této knihy nadšen.Vlastně ze všech knih Howarda. Pro milovníky Conanovských ság výborný sci-fi děj na cizí planetě s jiným hrdinou a v jiné době než jsou typické knihy R. E. Howarda. Zaniklé civilizace, monstra, krásné ženy a většinou se vše řeší silou, ale čestně. Místy předvídatelná, ale originální děj.Díky jednoduchosti si člověk skvěle užije děj a odpočine si u knihy než, když je člověk v komplikovaném ději a přemýšlí co tím chtěl autor asi říct a zda náhodou nezakopl o pointu. Tady toto nehrozí, tohle je jízda od začátku do konce, kdy jsou postavy a děj jasně čitelné a nesnaží se být něčím jiným než tím jak byly napsány autorem.

Ben Nevis
29.06.2016

Na Almuric jsem narazila náhodou a říkala si, že si přečtu něco od autora slavného Conana. Bohužel Conan vypadal dobře na plátně, ale číst o podobné postavě je pěkná nuda. Hrdina celou knížku buď mlátí zvířata nebo lidi a vrcholem je záchranná operace plná hádejte čeho - ano násilí. Přitom se autor pečlivě vyhýbá detailům mučení, takže knížka je vhodná pro dvanáctileté chlapce slintající nad skoro obnaženou bradavkou. :-)

Měla bych přidat body za stáří románu z dob rozbřesku žánru, ale Howard prostě patří do braku. Avšak i ten má v literatuře své místo, takže fanoušci si mohou k hodnocení přidat čtyři hvězdy a moje recenze je určená spíš pro náhodné poutníky žánrem fantasy, kteří už mají něco za sebou.

Makoves
21.04.2016

Vynikající dílko. Howard je mistr fantasy.

marek1975
09.02.2016

Perfektná surová, brutálna fantasy kniha. Niet čo dodať. Mám verziu zo Saudkovými kresbami. Som spokojný
Ďakujem p. Howardovi. A nielen za túto knihu.

Eigis
14.06.2015

Myslel jsem, že Howardův vrchol je Conan, ale teď už si nejsem tak jistý, protože Almuric se mu minimálně vyrovná, už dlouho jsem nezažil takový tah na bránu jako tady.

pobijecmuch
23.05.2014

Ano souhlasím s předešlým komentářem. Almuric je taková třešnička na dortu, něco velmi chutného, no prostě kalorická literární bomba.

michael4483
26.04.2014

Dynamická howardovská delikatesa o mužovi, ktorý do nášho sveta nikdy nepatril... a tak sa vydal do iného. Pútavý príbeh plný nápadov, akcie, zaujímavých myšlienok a všestranného spisovateľského umenia Roberta E. Howarda, ktorý exceluje v dialógoch, opisoch aj bleskových situáciách. Záver perfektný. Ak ste ešte s autorom nemali tú česť, bežte to napraviť. 100%

Cibak
16.12.2013

Sakra to byl fofr. Možná to na mne má ten spád moc velkej. Ale přečetl jsem to s chutí :-)

HTO
14.02.2012

Jak já miluju tuhle knihu! Autorova apoteóza divošství – vzpomínáte na poslední větu jedné povídky s Conanem? : „Divošství a divochům však bude patřit konečné vítězství." Skvěle vykreslené prostředí planety, popsané pár tahy, a i proto nechávající prostor pro snění o ledových pustinách a zemi za nepřekročitelným pohořím, o dávno zaniklých civilizacích a obludách – a tak odstupňované popisy děsivých tvorů se hned tak nevidí!... až člověka mrzí, že z tohoto světa nevznikla celá série románů nebo povídek. Navíc se tady nachází pro mne nejpůsobivější Howardova postava, Khossuth Drtič lebek: několika jednoduchými větami tady nešťastný génius vytvořil postavu přímo homérskou, anebo – což se k REH hodí snad víc, jako ze staroseverské ságy.

Jabberwock
14.02.2012

Tato knížka mě moc bavila. Je velice svižná s dobře konstruovaným, nepolevujícím napětím, které vás nezačne po čase nudit jako v románech Dana Browna, zřejmě pro výrazně menší celkový počet stran (což by si DB měl konečně uvědomit). Je taky plná fantastických nápadů a dějových zvratů, ale mezi šustícími stránkami probleskují i filosofická moudra, která ovšem nepůsobí jako nenaplněné filozofické pokusy v moderní literatuře. R.E. Howard znovu dokazuje, že je opravdovým tvůrcem původních příběhů. Pokud ještě seženete české vydání z r. 1991 (viz. obrázek v záhlaví), dostanete jako bonus ilustrace od Káji Saudka - opravdového krále kreslířů.
Jestli jste tuhle knihu jste ještě nečetli, rozhodně dál neváhejte a jděte do toho.