E_Lan E_Lan komentáře u knih

Počátek Počátek Dan Brown

Pořádně napínavá a dobře vymyšlená kniha plná střetu technologií a náboženství. Příjemné odpočinkové čtení, které člověka přinutí se i zamyslet.

05.12.2023 4 z 5

Chuchvalci Chuchvalci Jochem Myjer

Moc hezká a tak akorát dlouhá dětská kniha, která se výborně čte večer dětem před spaním. Chuchvalci a Brutálníci, zábavný to výlet do dětské fantazie.

30.11.2023 4 z 5

Neskutečně zajímavá a poučná kniha o naší zemi a jejích geopolitických strastí. Rozumně rozdělená do kapitol o kontinentech a oblastech. Žádná z kapitol nebyla slabší, prostě vynikající!

30.11.2023 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Taková jednoduchá odpočinková love story, která moc nenudí, sem tam pobaví a samozřejmě dobře skončí. Nic víc a nic míň.

19.11.2023 3 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Třetí kniha z celé série Časodějů byla zatím jasně nejlepší. Po druhém díle jsem to chtěl vzdát, ale děti mě k večernímu čtení přesvědčily. A to naštěstí. Dobrý příběh, slušné vyprávění a dějový pokrok velmi významný. Takže jedeme dále ke čtvrtému dílu:-)

15.11.2023 4 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Velmi zajímavá a nadčasová kniha, která v sobě skrývá moudra, která jsem ještě nikde neslyšel ani nečetl. Ryze pragmatické uvažování o moci, podrobení národů i vlastních či cizích armádách. Jak poučné a aktuální i dnes, bohužel.

12.11.2023 4 z 5

Pépi je bůh! Pépi je bůh! Jan Žáček

Takové odpočinkové čtení pro opravdu malé fotbalisty, kteří si při čtení představují své první úspěchy na hřišti i mimo něj. Já naštěstí takové synka mám a poslouchal tuhle jinak velmi jednoduchou knihu s neskutečným zaujetím. A o to mě její čtení bavilo ještě víc

11.11.2023 3 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Je to znovu příjemná a napínavá česká bergmanovská klasika. Navíc z poutavého prostředí venkova, s dobře popsanými a hlubokými postavami. To se čte (nebo poslouchá) samo. Super.

04.11.2023 4 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Jednoduchý a přitom velmi poutavě podaný příběh dvou dívek a jejich tak trochu předčasného dospění. Neskutečně dobře se to čte, je to napínavé a uvěřitelné navíc. Vynikající kniha.

21.10.2023 5 z 5

Školní roky Školní roky Jamie Thomson

Brilantní začátek této vtipné taškařice, velmi povedené ztělesnění zla zoufale uvězněného v dětském těle spolu s povedeným dokreslením jak to vtipně musí působit na “normální okolí. V podání pana Čtvrtníčka ještě o kousek vyšší hodnocení. Další díly jsou jasnou volbou pro příjemné odpočinkové čtení nebo poslech.

01.10.2023 4 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Dozajista velmi zajímavá a dojemná kniha, která přináší nelehký pohled na krutý židovský život v době holokaustu. Prolnutí příběhu s vnímáním hudby je také zajímavé a závěr je skutečně dojemný. Zábavné ale nelehké čtení.

29.09.2023 4 z 5

Druhá strana Druhá strana Jody Houser

Po strašně dlouhé době jsem se znovu dostal ke komiksu a bylo to kvůli zájmu mé dcery o Stranger Things (který mám sám moc rád jako seriál na Netflixu). Nu, nakreslené je to pěkně a podmanivě, příběh je ale už o mnoho slabší. Na druhou stranu ale proč ne, je to odpočinkové čtení a prohlížení.

25.09.2023 3 z 5

Slovensko 30 let poté Slovensko 30 let poté Pavel Kosatík

Pro mě velmi zajímavá kniha o našich východních bratrech. Věru jsem se přistihl, že jsem tamní politickou scénu sledoval jen velmi povrchně a tak tato sonda do tamního politického koloritu je pro mne velmi cenná a zábavná.

25.09.2023 4 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Taková detektivní jednohubka bez většího prokreslení postav a širšího příběhu. Vysloveně odpočinková záležitost.

18.09.2023 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Vynikající, znovu neskutečně skvělé čtení pro menší i větší. Postavy se dál rozvíjejí, sem tam překvapivé dění a výborně postavený příběh, který je navíc o dost širší než film, který jsem předtím viděl. Moc jsme se s dětmi bavili.

17.09.2023 5 z 5

Ronaldo válí Ronaldo válí Simon Mugford

Znova jednoduchá, čísly prošpikovaná brožurka, která je pro mého syna velmi zajímavá, ale mě dává jen pramálo informací, které by mi dokázaly o tomto fotbalistovi cokoli zajímavého říct. Stejné jako Messi válí...

17.09.2023 2 z 5

Mentální odolnost - Klíč k budoucnosti Mentální odolnost - Klíč k budoucnosti Radim Valigura

Velmi poučné čtení, které je navíc napsáno velmi zábavnou (byť trochu idealisticky vyobrazenou) formou. Musím ale říct, že i když jsem četl hodně motivačních knih, tak i tato přidává hodně zajímavých poznatků o energii, motivaci a výkonu. Skvělé čtení!

13.09.2023 4 z 5

Pramen života Pramen života Thomas Thiemeyer

Kniha drží stejnou kvalitu a zábavnost jako předešlé díly a v tomto případě přidává docela zajímavý příběh a jeho rozuzlení. Postavy jsou nadále ploché a nijak do hloubky vykreslené, ale u takovéto odpočinkové záležitosti to moc nevadí.

13.09.2023 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Příjemné, smutné, ale neskutečně věrohodné čtení plné smutných a víceméně nevyrovnaných duší. Spory, konverzace a psychologie postav jsou výborně rozvedeny a vtáhnou do mikropříběhu velmi umně. Moc dobrá kniha!

22.08.2023 4 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Je to jednoduché a docela zajímavé čtení svým velmi realisticky vypadajícím námětem, ze kterého mrazí. A ono po dočtení doslovu zamrazí ještě více. Takže *** za nápad a pointu. Z pohledu literárního díla je to ale slabota s nepropracovaným dějem ani postavami. Jen slušná odpočinkovka

07.08.2023 3 z 5