dubakm dubakm komentáře u knih

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Hra na kočku a myš bez rozdání postavových karet, takže kočka i myš mění neustále alternace :-) Sběratel, jakož prvotina, se mi líbil o malinko více, ale ani u Tanečníka Deaver rozhodně neubral na kvalite. Doporučuji k přečtení.

21.08.2014 4 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Každá rána od života nám dáva šanci chytnout svůj osud do vlastních rukou.Jak se téhle šance chopí ,,Lulu" a jak dokáže nasměrovat svůj- Shakespearovský- osud?

William Shakespeare :
„Už s chmurným mírem vchází chmurný den
a samo slunce těžkou hlavu skrývá.
Jen zprostit toho, kdo je nevinnen
a trestat provinilé ještě zbývá.
Však věčně bude srdce jímat znova
žal Juliin a bolest Romeova

01.08.2014 4 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Jo, ne nadarmo se říka, že ženy jsou z Venuše a muži z Marsu :-)) Stejné situace, rozdílne vnímaní. Možná i o malinko lepší než Krásna katastrofa, se skvělým prologem i epilogem.

16.07.2014 4 z 5

Ztracené město Ztracené město Linda S. Howington

Indiana Jones v sukních a Alfa-samec naplněný testosterónem hledají ztracené město s mordpartou v zádech. Jak tohle může skončit? Hezká, čtivá, ale série s CIA agenty se mi líbila víc.

13.07.2014 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Krásne zakončení krásné série. A jsem ráda, že jsem veveráka odhalila správně :-)

10.07.2014 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Hezká ,,teen" fantasy a jako zatím vše, co jsem od p. Gier četla hodně čtivá.Tak vzhůru do časostroje procestovat s G+G minulostí :-)

09.07.2014 4 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Linda S. Howington

Další hezká kniha od p.Howard s přesnou dávkou napětí a romantiky. A ten tanec předehry na balkóně uprostřed French Quarter byl opravdu úžasný :-)))

07.07.2014 4 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Čtivá knížka plná laskavého pohlazení pro dnešní uspěchanou dobu.

03.07.2014 4 z 5

Srdce v tme Srdce v tme Táňa Keleová-Vasilková

„Vždycky se nám zdá lepší to, co nemůžeme dostat, než to, co už máme. V tom spočívá romantika a idiotství lidského života.“ Erich Maria Remarque
Ano, tahle kniha byla poučná. Honíme se za zbytočnostmi světa a podstatné věci nám protíkají rukama.A Klára na to přišla tou nejneštěstnější cestou, ale o to silněji si pak bude vážit to, co jí život nabízí.

23.06.2014 4 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Další upírska sága, která má spád, skvěle vykreslené postavy a zajímavý děj.Jako oddechovka je to dobrá kniha.

04.06.2014 4 z 5

S tebou nebo bez tebe S tebou nebo bez tebe Carole Matthews

Pěkná knížka na víkendové lenošení. Četla se lehce, děj byl síce předvídatelný, ale opisování krás Himalájí jsem si plně užívala. A happyend na závěr nesměl chybět. Doufám, že nezadané a frustrované dívky nebudou pořádat hromadné dovolené v Himalájích ve snaze nalézt volného a přítulného průvodce :-))

22.03.2014 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Hezká, čtivá a ještě od české autorky. Super. Musím se přiklonit k těm, co tady psali, že je první půlka knihy s ,, malým" Mikem bavila více. Pak se rozběhla klasická lovestory, ale musím tady zatleskat autorce, že se nesvezla na popularitě a neseběhla v kvalitě do ,, stínových" úrovní a jenom neprosexovala druhou půlku knihy :-)) Určitě budu dál sledovat tvorbu Katky a plnit knihovnu jejíma knihama.

13.03.2014 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Hezké oddychové čtení, povídky jsou krátke, takže nemají šanci začít nudit:-) Některé byly povedenější, jiné méně, ale vcelku na odreagování je to super.

25.02.2014 4 z 5

Zrození Zrození Lisa Jane Smith

Lepší než knižní Upíří deníky, ale seriál je pořád o třídu výš :-)

20.02.2014 3 z 5

Virál Virál Helen FitzGerald

,, Nedovol, aby tohle navždy rozhodlo o tom, kdo skutečně jsi."

15.04.2019 3 z 5

,, ticho bylo vždycky mým nejhlasitějším výkřikem "
Četla jsem jí já i moje 14-ti letá dcera. Já jsem byla smutná, rozervaná, šťastná, veselá, odevzdaná ,ona nechápala. Do některých knih prostě musíš dorůst a hodně toho zažít.

14.03.2019 4 z 5

Dům od domu Dům od domu David Bellavia

(SPOILER) ,,Čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, že už nikdy nebudu tím stejným člověkem jako před tím bojem v domě o mých devětadvacátych narozeninách. Přišel jsem o nevinnost. Už nejsem schopen vidět svět bez hnusu a nebezpečí."

03.03.2019 5 z 5

300 nejznámějších postav historie 300 nejznámějších postav historie neznámý - neuveden

100 velkých vynálezců, 100 velkých vědců a 100 velkých vůdců a jejich život, díla a poselství popsaná na pár řádkach. Rychlé a vystižné . Jestli máte doma taky malou rozumbradu, která chce u všeho vědět kdo a proč , tak s touhle knihou máte hned 300 odpovědí :-))

16.01.2015 4 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Pro mně nejméně zajímavý díl série. Alex musí mít srdce ze zlata, protože Angeliny výlevy by jen tak někdo neustál.

09.01.2015 3 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Pokračování se veze na stejné, mailové vlně- jenom nevím jestli to byla opravdu tá sedmá mystická. Pořád mi tam něco chybělo a přišlo mi, že Emmi lehce citově přehrávala.

08.12.2014 3 z 5