dubakm dubakm komentáře u knih

Malý princ a planeta Ohnivého ptáka Malý princ a planeta Ohnivého ptáka Guillaume Dorison

Komiksová série námi milovaného Malého prince v mírně odlehčené formě, která je víc přístupnější dětskému chápaní.

12.09.2014 4 z 5

Ela a skleněný střevíček Ela a skleněný střevíček Darcey Bussell

Četla jsem svým holčičkám a hodně se jim série Magic Ballerina líbila. Věkově mi sedí mezi 6-10 lety.

11.09.2014 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Ano, rozdíly mezi dobrem a zlem se nám, dospělým, můžou v knize jevit jako povrchní, nedotažené. Ale dětská mysl a i duše to vníma jinak a tohle pojetí je pro ně pochopitelnější . Kniha byla vtipná, poučná a čtivá. A má dcerka netrpělivě čeká na ,, ježíška", který ji prý knihu přislíbil :-)))

11.09.2014 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Další milá a vtipná romance od p. Quinn.

10.09.2014 4 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Popravdě, hodně jsem se bála další knihy s nálepkou,, erotický román". Ale zbytečně, protože tahle kniha byla jiná než všechny odstíny, bastardi.... Byla drsná, byla tvrdá, nadávky létali jak při zápasu 5. ligy ale byla hlavně VTIPNÁ. Jak já se u ní bavila, vždyť jen takové rozebírání drogového kartelu v Medvídkovi Pů dá bránici zabrat :-))) Děkuji p. Majar za smíchem naplněné odpoledne.

09.09.2014 4 z 5

Deník Dity P. - Kuchařka Deník Dity P. - Kuchařka Dita Pecháčková

Moje nejmilejší a nejoblíbenější kuchařka. Ty úžasné megafotky vás přímo zvou na lahůdkové orgie :-))

08.09.2014 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Hodně vtipná a chytlavá romance .-)

08.09.2014 4 z 5

Pýcha a rozkoš Pýcha a rozkoš Sylvia Day

LOL :-) Jasper Bond, jako sexi lovec zločinců- kdo by odolal téhle návnadě:-)) Tak na koho si vzpomene p. Day příště?

07.09.2014 3 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

,,Don’t you cry for the lost
Smile for the living
Get what you need and give what you’re given
Life’s for the living so live it
Or you’re better off dead "
(Passenger)

Jestli zůstanu není rozhodně prvoplánovou knihou, nevnucuje nám ten správny konec. Tohle je o životě a ten jak víme si s nikým netyká . Je na každém z nás jakým pohledem se na knihu dívame, nakonec se každý pohled může zdát ten správny.

05.09.2014 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Milá, čtivá, jemná POHÁDKA :-) Ano, už jsem na pohádky přeci jen starší, ale proč se na chvíli nezasnít a nevrátit se do dětských časů plných princezen a princů, do časů puberty plných smělých snů o romantických vizích, do doby prvních lásek a všech dalších věcí s tím souvisejícich? A že zrovna nezapadáme do kategorie děti a mláděž? No a co, tady se na kasty přeci nehraje :-) Tak hezké pohádkové čtení přeji :-))

,,Tvé srdce ví, jak tě udělat šťastným, tak ho poslouchej..."

04.09.2014 4 z 5

Kde končí řeka Kde končí řeka Nora Roberts

Čtivá kniha střídajíci romantické části s napětím a gradujíci v překvapivý závěr. Budu se muset poohlídnout po další tvorbě p. Roberts.

04.09.2014 4 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Tak tohle byla další Howardovská klasika :-)) Žádná zničená květinka, ale žena, která má rozhled a umí používat ruce i na jiné věci než jen pro krásu a potěšení. Při příštím letu si balím Bailey do zavazadla :-)
A Adriassa kde jsi vzala, že on je božsky krásny a ona strašně, strašně krásna ? Nic takového jsem tam totiž nevyčetla, oba byli popsaný jako pohledný, ale ne vyloženě super krásny. Pohledných je víc než 70% lidí, záleží na úhlu pohledu :-)

03.09.2014 4 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

,,Nechť poraněná laň si pláče,
jelen si pádí zpět,
jeden si hoví, jiný skáče,
tak točí se ten svět"

Jedna z nejlepších her od Shakespeara: čtivá, mrazivá a tak skutečná.

30.08.2014 5 z 5

Láska v zemi žalu Láska v zemi žalu Jean Sasson

Vstřícnost ke zlu dosud nikdy nedonutila zlo k ústupu či polidštění, ale vždy mu naopak usnadnila život.

Václav Havel

Hodně smutné, kolik neprávostí a zvěřství se děje v humanitním světě :-(

30.08.2014 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

,,Každý den skončí něco, pro co je člověk smutný, každý den se zrodí něco, pro co je hodno žít a zápasit..."

Echo i Noah si prošli v životě velikou tragédii a proto jsou jeden pro druhého tím nejlepším a nejdokonalejším terapeutem. Bude to stačit pro klíčíci lásku?

30.08.2014 5 z 5

Deník šílené novinářky Deník šílené novinářky Dagmar Dandová

Nemohla jsem se absolutně začíst, ještě před půlkou jsem knihu odložila.

26.08.2014 1 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Příběh se rozvíji jak klubíčko vlny, pomalu a pozvolna nám předestíra životní osudy několika postav až k úžasnému a epickému závěru, díky kterému jsem knihu nemohla ohodnotit jinak než 5 hvězdičkami. Autorka si opravdu vyhrála s osudy postav a ukázala nám, že v životě to nejmíň očekávané se naopak děje nejčastěji. Určitě si přečtu další knihy od p. Morton a Tajemství letního odpoledna všem rozhodně doporučuji.

25.08.2014 5 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Naivní, klišoidní,předvídatelná, ale hodně čtivá jednohubka z města, které nikdy nespí a které nás dokáže změnit víc než si sami připouštíme :-))

21.08.2014 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Hra na kočku a myš bez rozdání postavových karet, takže kočka i myš mění neustále alternace :-) Sběratel, jakož prvotina, se mi líbil o malinko více, ale ani u Tanečníka Deaver rozhodně neubral na kvalite. Doporučuji k přečtení.

21.08.2014 4 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Není Mérdé jako Mérdé :-) Kniha pobavila a svůj přední účel tím splnila.

18.08.2014 4 z 5