Ela a skleněný střevíček

Ela a skleněný střevíček https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182432/bmid_ela-a-skleneny-strevicek-NY2-182432.jpg 4 37 4

Malá baletka série

Ela se svými kamarádkami z baletní školy připravují zvláštní taneční představení pro svou učitelku, madam Za-zu. Jenomže uprostřed příprav ji náhle kouzelné střevíčky odnesou do Země kouzel. Že by Myší král vymyslel zase nějaké zlomyslné trápení pro její obyvatele? diví se Ela. Je to tak. Nepřejícný myšák se tentokrát rozhodne pohrát si s Velkými hodinami, které v zemi řídí čas. Všechno se najednou začne dokolečka opakovat. Nešťastná Popelka stále znovu chodí na bál, aniž by se však nakonec setkala se svým princem. Ela musí opět zasáhnout a vymyslet způsob, jak zlého myšáka přelstít. Kromě toho ji ale trápí ještě jedna věc: stihne se včas vrátit na své představení? Podrobnosti... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Delphie and the Glass Slippers , 2008

anna.zahy
08.01.2020 5 z 5

Podle mě nejlepší knížka o Ele ze všech.

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Velmi pěkná knižní série pro malé slečny, cílová skupina tak první stupeň ZŠ, nicméně i já coby maminka takové slečny jsem si knihu moc užila. Příběhy z prostředí baletní školy a z pohádkové říše, kam hlavní hrdinku vždy přenesou kouzelné baletní piškoty jsou velmi milou a povedenou ukázkou současné tvorby pro děti.

dubakm
11.09.2014 4 z 5

Četla jsem svým holčičkám a hodně se jim série Magic Ballerina líbila. Věkově mi sedí mezi 6-10 lety.

Zuzu23
19.08.2014 5 z 5

Moc pěkná knížka, jako ty ostatní díly.

kouzla pro dívky balet

Darcey Bussell
britská, 1969
2012  84%Ela a kouzelné baletní střevíčky
1995  94%Abeceda baletu
2012  87%Ela a ledová kletba
2014  86%Ela a dobrá víla
2013  87%Ela a skleněný střevíček

Kniha Ela a skleněný střevíček je v