Dreamless Dreamless komentáře u knih

Púštny kvet Púštny kvet Waris Dirie

Šokujúci námet a nádherné autobiografické dielo duševne silnej a nádhernej ženy. Také môžem. Ktoré sa pobijú s osudom a nefňukajú, aký je svet nefér , ale vrazia mu jednu pod bradu!

Noci s nepřítelem Noci s nepřítelem Nancy Price

Napínavá ako guma na trenkách. :)

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Scéna s upírkou nádherne explicitná, milujem erotiku chlapskými očami.

26.12.2015 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

"Ana , čo to so mnou robíš?"
"Oh baby.."
"Neskôr, baby.."
"Ana, ty už si pripravená!"
"Padám voľným pádom.."
"Moja vnútorná bohyňa.."
Ja sa hanbím za to, že som sa do toho začítala! Odumrelo mi niekoľko mozgových buniek, ktoré nikdy nevrátim naspäť. Pomóc!

26.12.2015 odpad!

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Skôr film.

26.12.2015 3 z 5

Horký chlieb Horký chlieb Jozef Gregor Tajovský (p)

Ja si naozaj nerobím srandu, čítala som to a čítala som to s chuťou. Nieje pravidlom, že všetko čo je povinná literatúra je zlé. A tieto poviedky sú veľmi vhodné čítanie pre mládež. Bavilo.

26.12.2015 5 z 5

Upír Lestat Upír Lestat Anne Rice (p)

Veľa času som nad ňou strávila, aby som dospela k stručnému koncu, ktorý som tušila už dopredu.
Lestat je zlatíčko, miláčik, anjel, sklamané dieťa. Nejde nemilovať ako postavu, príbeh nekulhá, ale často sa vlečie a nudí.

26.12.2015 4 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Moje detstvo.

Historie mého života Historie mého života Giacomo Girolamo Casanova

Mám verziu z roku 1924, v četných zväzkoch.
Ty ty ty Giacomo, ty chlípník jeden! :) a trošku klamár..

Paměti Paměti Giacomo Girolamo Casanova

AKO SI NIEKTO DOVOLIL SKRÁTIŤ CASANOVOVO VEĽDIELO DO 300 STRÁN?!

26.12.2015 1 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Precenená a navoňaná výpoveď jedného pedofila. Ale to neznamená, že ju nemám rada, no. Na jedno prečítanie.

Cestopis Cestopis Peter Moskaľ

Proste Moski.

Smrt Zajdy Munroa Smrt Zajdy Munroa Nick Cave

Poprvýraz som ju čítala ako 13/14 ročná, kedy som nerozumela súvislostiam a ani tomu, prečo to autor tak tajomne rozpráva. O pár rokov neskôr som si ju prečítala zase - dokonca v angličtine.
Strhla ma vlna atmosféry - zamračená obloha, škorce, celkovo krájateľná depresia, duševne vyprahnutí ľudia okolo neho, týrané a rozvedené ženy, emancipovaná šľapka, s akou ľahkosťou sa berie nevera. ( Spal som s ňou. - Ja viem, povedala mi to.) Ušiačik Munro spôsobil v mojom vnútri boj s morálkou a skutočným názorom. Ako by som snáď mohla ľutovať kreténa, toho hnusného chlíváka a neverníka? Ľutovala som, zamilovala som si jeho cestu s jeho synom a jeho smrť ma zasiahla. Nick Cave je jednoducho starý rocker, s jeho škáročkami, metaforami, odkazmi, citáciami. Odporúčam všetkým tým, čo chcú o knihe rozmýšľať.

Dávam to schválne pod český preklad, keby som mala hodnotiť slovenský, strhnem minimálne 2 hviezdy, pretože bol OTRASNÝ , PREDPOTOPNÝ A UMELÝ. ( úsek knihy pomenovať Jeboštík aby to kontrastovalo s druhou pasážou Nebožtíka, to je bizar.)

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Nechápem, ako podľa tohto mohli natočiť 3 celovečerné filmy. Ale budiž.

Mechanický pomaranč Mechanický pomaranč Anthony Burgess

Toto buď máš rád alebo nemáš. Keď som začínala chodiť s mojim drahým, požičal mi ju z knižnice, ale už som videla film od Kubricka a veľmi ma zaujal. Takisto aj táto nápaditá kniha. Nápaditá myšlienka, nápaditý jazyk, má veľa čo povedať. Akonáhle sa zorientujeme v rusizmoch a slangu všeobecne, začína neskutočná jazda!
Komentár mojej kamarátky otca: "Komu sa toto môže páčiť, je čistý psychopat."
Nuž, tak som. :-)