DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Buddhovy pohádky na dobrou noc Buddhovy pohádky na dobrou noc Nagaraja Dharmachari

Nádherná pohádková knížka pro děti i dospělé. Krásné moudra a především ilustrace :))

21.10.2020 4 z 5

Zlo: Věda o temných stránkách lidství Zlo: Věda o temných stránkách lidství Julia Shaw

Julia Shawová je skvělým příspěvkem v oboru psychologie. Do knihy jsem se pustila na základě jejich videí a přednášek ale musím podotknout že to není nic extra. Souhlasím že první půlka je hodně zajímavá ovšem ta druhá je až příliš podrobná a ne příliš přínosná

27.09.2020 3 z 5

Příliš vysoká očekávání Příliš vysoká očekávání Karolina Hošek

Ani mě kniha nijak nebavila jak humorem tak stylem psaní. Od této knihy jsem neměla příliš vysoká očekávání a tak mě to ani nepřekvapilo.

25.09.2020 2 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Kniha mě nijak nezaujala, příběh zajímavý ale to je tak všechno

22.09.2020 1 z 5

Inferno Inferno Adriana Michálková

Zdlouhavé. Treti díl mne bavil až od druhé půlky. Napínavé, kouzelné a otevřelo to dveře do nadpřirozeného světa andělů děj jako takový byl stereotypní ale nesl nová moudra do života a několik hezkých myšlenek

12.09.2020 3 z 5

Očistec Očistec Adriana Michálková

Pokračování bylo lepší než předchozí díl bylo zde více děje, nový spád a otevřený konec. Těším se na pokračování.

11.09.2020 3 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Souhlasím, že kniha je spíše pro mladší čtenáře (teen, YA) a úzkostně to připomíná sérii Pád. Ale i přesto je kniha krásně napsaná a především svět andělů dává knize kouzlo.

10.09.2020

Co drží Měsíc na obloze? Co drží Měsíc na obloze? Michael Büker

Kniha je dobrá pro lajky, kteří se chtějí dozvědět něco o měsíci a i vesmíru celkově. Vše je krásně vysvětleno jednoduchým způsobem pro každého :)

02.09.2020 4 z 5

Duše našich mazlíčků Duše našich mazlíčků David Michie

Krásná kniha a krásný spirituální pohled do nitra zvířat. Někdy je až dechberouci co vše zvířata vnímají. Rozhodně doporučuji všem kdo máte mazlíčky. Ke zvířatům by se mělo chovat s úctou a vážit si jich za to, že nás mezi sebe přijali s láskou ačkoliv my jim jí vždycky nevracíme.

23.08.2020 3 z 5

Dopisy Louise Dopisy Louise Louise L. Hay

Je to sbírka dopisů, které mohou pomoci těm, kteří sdílí stejný problém s těmi, kdo dopisy píšou. Líbí se mi pozitivní podpora a odezva na dopisy nicméně kniha mě nijak nezaujala a nepřinesla nic nového. V podstatě čtete problémy druhých a "rady" Louise. Rady jsou spíše z esoterického hlediska a rozhodně nejsou pro každého.
Je ale milé, jak je ochotná pomoci druhým a rozebrat jejich problém od základu.

14.08.2020 1 z 5

V Kalábrii V Kalábrii Peter S. Beagle (p)

Kniha mě dějem zas tak nezaujala, styl byl čtivý ovšem je to spíše oddechovka zato nijak zvlášť zajímavá. Co ale musím oceňit jsou krásné ilustrace

04.08.2020 2 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Souhlasím že méně je někdy více vážně přehlcené a nemohla jsem se začíst tak, jako u předchozích dílů. Závěr krásný a celkový svět ve kterém se dej odehrával fantastický ale občas je v jednoduchosti krása.

06.05.2020 2 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Vetšina prostředích dílu je slabota ale tohle bylo něco nového ovšem něco tomu chybělo a první díl mě bavil víc. Za mě tam bylo příliš mnoho vedlejších postav ale Zuzana s Mikem mě vždycky pobavily. Poslední kapitoly mě bavily nejvíce a zaroveň i navnadily na další díl :)

03.05.2020 3 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Od této autorky jsem četla jen snílka kterému se sice tato kniha nevyrovná ale rozhodně nezklame. Na Taylorové se mi líbí, především to, jak je originální a jak krásné fantazijní světy umí vytvořit. Zaujal mě jak styl psaní tak samotný děj který je nový, hezky plyne a žádné strany mi nepřišly jako zbytečné blábolení kterým se musíte prokousat. Doporučuji tento nový a jedinečný svět navštívit :)

29.04.2020 4 z 5

Projekt štěstí Projekt štěstí Gretchen Rubin

Líbily se mi zkušenosti z autorčina života ce kterých se sama poučuje a uvědomuje si že některé věci by šly skutečně řešit jinak. Je to kniha pro zasmání a zamyšlení. A její předsevzetí jsou inspirativní :)

21.04.2020 3 z 5

Sonea: Královna Zrádkyň Sonea: Královna Zrádkyň Trudi Canavan

Děj ubíhal pomalu a celkový dojem nic extra ale zakončení celé serie se mi líbilo..

17.04.2020 2 z 5

Sonea: Vyslancova mise Sonea: Vyslancova mise Trudi Canavan

Predešlé knihy jsem nečetla a chvíly trvalo než jsem pochopila kdo je kdo ale brzy jsem se zorientovala. Děj se vlekl a vystupovalo zde příliš mnoho postav nicméně to byl zajímavý svět propojený mnoha čaroději, lidmi a dalšími tvory.

17.04.2020 1 z 5

Umění žít pozitivně Umění žít pozitivně Andy Cope

Humorné, lidské a celkově dobře napsané kniha je výborným příspěvkem do pozitivní psychologie rozhodně stojí za přečtení :)

15.04.2020 4 z 5

Kouzlení Kouzlení Aprilynne Pike

Mnohem lepší než první díl! Druhý díl nám otevírá kouzelný svět Avalon. Kniha je mnohem pestřejší a čtivější.

28.03.2020 3 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Tahle kniha je spíš pro mladší čtenáře. Čtení je jednoduché taková oddechovka řezená mezi klasické (holka na střední škole která je neobyčejná) plus milostný trojúhelník. Příjemné počtení.

28.03.2020 2 z 5