Dr_Lecter

Příběh lidského tělaPříběh lidského tělaD. E. Lieberman

Jedna z nejvýznamnějších knih v mém životě. Vysvětluje tolik věcí, že to snad ani není možné. Ve škole nic z toho neuslyšíte, klasické školství evoluci vesměs ignoruje a tato kniha jednoznačně ukazuje, že je to velká chyba. Doporučuji!

10.10.2016

Psychologie masových vrahůPsychologie masových vrahůA. Drbohlav

Vynikající práce. Má mnohem širší rozměr, než jen výčet jednotlivých případů, zasahuje i řadu dalších souvisejících celospolečenských témat. A v řadě případů stupidity elit západní civilizace si autor vůbec nebere servítky. Lze jen doporučit.

09.01.2016

Vánoční říšeVánoční říšeJ. Hill

Zoufalá nastavovaná kaše a nuda. Zásadně knihy dočítám, ale tady jsem trpěl jako zvíře. Příběh je vcelku nesmyslný, nedá se do něj vžít, postavy jednají podivně a často nelogicky. Kdyby se z knihy odstranilo libovolných 200 stran, čtenář by to možná ani nepoznal. Redakčně a překladatelsky ovšem odvedena vynikající práce, to musím uznat. To však bohužel příběh nezachrání.

07.01.2016odpad!

Modlitba pro Kateřinu HorovitzovouModlitba pro Kateřinu HorovitzovouA. Lustig

Vynikající práce, po stránce stavby příběhu, vyprávění, charakterizace postav. Skvělé dílo

18.04.2016

Poslední přáníPoslední přáníA. Sapkowski

Skvělý soubor povídek, čtivé, napínavé, originální, zajímavé...zkrátka dokonalé :-)

04.05.2016

Anatomie centrálního nervového systémuAnatomie centrálního nervového systémuR. Druga

Jedna z nejlepších českých anatomií CNS. Skvělá a didaktická.

13.11.2016

Andělí vejceAndělí vejceP. Stančík

Proti Mlýnu na mumie je slabší, ale stále velmi dobrá kniha, vtipná, hravá.

10.03.2017

Dobrou noc, sladké snyDobrou noc, sladké snyJ. Kratochvil

I když jazyk je docela bohatý a popis prostředí i postav místy dobrý, příběh je prakticky o ničem. A několik málo hrátek se slovy na tom nic nemění. Dost jsem se trápil a byl docela rád, že už je konec. Jako celek o ničem.

18.04.2016odpad!

Česká literatura ve zkratce – období od 9. století po konec 20. stoletíČeská literatura ve zkratce – období od 9. století po konec 20. stoletíB. Svozil

Velmi přehledně zpracované, čtivé, i když místy encyklopedické.

19.04.2016

Co o nás prozrazují zubyCo o nás prozrazují zubyM. Caffin

Snůška blábolů

02.02.2017odpad!

BolestBolestR. Rokyta

Na české poměry dílo fenomenálního rozsahu a kvality!

Lelio / Pro delfínaLelio / Pro delfínaJ. Čapek

Vynikající, byť složitější soubor povídek.

Život svaté KateřinyŽivot svaté Kateřinyneznámý

Perfektní zpracování, transkript do moderní češtiny text velmi přiblížil současnému čtenáři.

02.04.2017

Cvrček mého krbuCvrček mého krbuJ. K. Šlejhar

Velmi obtížná kniha. Nesmírně krásná a bohatá čeština. Depresivní příběh zkázy manželství s mnoha autobiografickými prvky.

30.07.2018

Čas psychopatůČas psychopatůF. Honzák

Jsou to vlastně dvě knihy v jedné. První psal hlavně psychiatr RH, svým osobitým, lidovým způsobem, protkaným řadou humorných poznámek. S ohledem na autorovy ostatní knihy a přednášky toho však mohl říci výrazně více. Druhá část, kterou psal hlavně FH je zajímavá, ale hodně učebnicově psaná. V kontextu české literatury je dílo nadprůměrné, v kontextu schopností autorů však možná zbytečně uspěchaně napsané.