Dr_Lecter Dr_Lecter komentáře u knih

Islandské prázdniny aneb papírové video Islandské prázdniny aneb papírové video František Janovský

Text knihy je velkým zklamáním. Autor (autoři) nezapřou arogantní české "Pepíky", kteří vůbec nechápou místní lidi ani jejich historii, zvyky, kulturu. Jediným pozitivem jsou fotografie, text nečtěte.

22.09.2019 1 z 5

Čas psychopatů Čas psychopatů František Honzák

Jsou to vlastně dvě knihy v jedné. První psal hlavně psychiatr RH, svým osobitým, lidovým způsobem, protkaným řadou humorných poznámek. S ohledem na autorovy ostatní knihy a přednášky toho však mohl říci výrazně více. Druhá část, kterou psal hlavně FH je zajímavá, ale hodně učebnicově psaná. V kontextu české literatury je dílo nadprůměrné, v kontextu schopností autorů však možná zbytečně uspěchaně napsané.

01.01.2019 4 z 5

Cvrček mého krbu Cvrček mého krbu Josef Karel Šlejhar

Velmi obtížná kniha. Nesmírně krásná a bohatá čeština. Depresivní příběh zkázy manželství s mnoha autobiografickými prvky.

30.07.2018 4 z 5

Život svaté Kateřiny Život svaté Kateřiny Jiří Pelán

Perfektní zpracování, transkript do moderní češtiny text velmi přiblížil současnému čtenáři.

02.04.2017 5 z 5

Andělí vejce Andělí vejce Petr Stančík

Proti Mlýnu na mumie je slabší, ale stále velmi dobrá kniha, vtipná, hravá.

10.03.2017 4 z 5

Lelio / Pro delfína Lelio / Pro delfína Josef Čapek

Vynikající, byť složitější soubor povídek.

10.03.2017 5 z 5

Bolest Bolest Richard Rokyta

Na české poměry dílo fenomenálního rozsahu a kvality!

10.03.2017 5 z 5

Co o nás prozrazují zuby Co o nás prozrazují zuby Michèle Caffin

Snůška blábolů

02.02.2017 odpad!

Anatomie centrálního nervového systému Anatomie centrálního nervového systému Rastislav Druga

Jedna z nejlepších českých anatomií CNS. Skvělá a didaktická.

13.11.2016 5 z 5

Příběh lidského těla Příběh lidského těla Daniel E. Lieberman

Jedna z nejvýznamnějších knih v mém životě. Vysvětluje tolik věcí, že to snad ani není možné. Ve škole nic z toho neuslyšíte, klasické školství evoluci vesměs ignoruje a tato kniha jednoznačně ukazuje, že je to velká chyba. Doporučuji!

10.10.2016 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Skvělý soubor povídek, čtivé, napínavé, originální, zajímavé...zkrátka dokonalé :-)

04.05.2016 5 z 5

Česká literatura ve zkratce. Období od 9. století po konec 20. století Česká literatura ve zkratce. Období od 9. století po konec 20. století Bohumil Svozil

Velmi přehledně zpracované, čtivé, i když místy encyklopedické.

19.04.2016 5 z 5

Dobrou noc, sladké sny Dobrou noc, sladké sny Jiří Kratochvil

I když jazyk je docela bohatý a popis prostředí i postav místy dobrý, příběh je prakticky o ničem. A několik málo hrátek se slovy na tom nic nemění. Dost jsem se trápil a byl docela rád, že už je konec. Jako celek o ničem.

18.04.2016 odpad!

Vynikající práce, po stránce stavby příběhu, vyprávění, charakterizace postav. Skvělé dílo

18.04.2016 5 z 5

Psychologie masových vrahů Psychologie masových vrahů Andrej Drbohlav

Vynikající práce. Má mnohem širší rozměr, než jen výčet jednotlivých případů, zasahuje i řadu dalších souvisejících celospolečenských témat. A v řadě případů stupidity elit západní civilizace si autor vůbec nebere servítky. Lze jen doporučit.

09.01.2016 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Zoufalá nastavovaná kaše a nuda. Zásadně knihy dočítám, ale tady jsem trpěl jako zvíře. Příběh je vcelku nesmyslný, nedá se do něj vžít, postavy jednají podivně a často nelogicky. Kdyby se z knihy odstranilo libovolných 200 stran, čtenář by to možná ani nepoznal. Redakčně a překladatelsky ovšem odvedena vynikající práce, to musím uznat. To však bohužel příběh nezachrání.

07.01.2016 odpad!