douchova11 douchova11 komentáře u knih

Děti panímámy Zlatuškové Děti panímámy Zlatuškové Vlasta Javořická

Klasika od paní Javořické - poutavě napsaný příběh z vesnického prostředí, kdy sedláci s láskou pečovali o to nejcenější, co měli - půdu.

17.06.2022 4 z 5

Na statku a v chaloupce (1 povídka) Na statku a v chaloupce (1 povídka) Vítězslav Hálek

Moc zajímavá kniha - vůbec nevadí, že jazyková forma je pro dnešní čtenáře hůř srozumitelná, nic to nemění na tom, že se jedná o napínavý příběh, který ještě ke všemu dobře dopadne :-)))

20.04.2022 5 z 5

I to se veterinářce může stát I to se veterinářce může stát Cathy Woodman

Pohodové čtení

27.03.2022 5 z 5

Poslední rok 1938 Poslední rok 1938 Ilse Tielsch

Mám ráda knihy, které jsou psány z pohledu dítěte - působí na mě velmi upřímně a bez přetvářky. Devítiletá německá dívenka Elfi vnímá připojení československého pohraničí k německé Říši jako zlo, které jí vzalo její nejlepší kamarádku židovského původu Lilli, která ze dne na den zmizela z jejího života bez jakéhokoli vysvětlení, nerozumí tomu, proč je najednou tak důležité, že je někdo Čech a někdo Němec, vnímá to, že i její milovaní rodiče se najednou pod vlivem přicházejících událostí chovají "nějak divně". O téhle knize budu zase nějakou dobu po přečtení hodně přemýšlet..... Vřele doporučuji k přečtení :-))

19.02.2022 3 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Docela zajímavý příběh, ale nemělo to žádný spád.

15.11.2021 2 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Na knížku jsem se moc těšila, ráda čtu příběhy o putování. Ale bohužel jsem velice zklamaná - kniha nemá spád, je rozkouskovaná na podivné pidi kapitoly, takže než se nějaká část rozjede, tak hned skončí. Pro mě velké zklamání, v dalších příbězích úterních žen nemám náladu pokračovat :-((

18.12.2020 2 z 5

Za oknem Za oknem Aleš Palán

Některé povídky pro mě byly čitelné, jiné ne - to záleží na vkusu každého čtenáře. Souhrně ale můžu říct, že jsem při čtení měla spíš depresivní pocit - stejně jako depresivní byla doba, ve které to spisovatelé psali.

31.08.2020 3 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Na detektivku málo napětí a předvídatelný závěr :-(((

06.08.2020 3 z 5

Dcery nové doby Dcery nové doby Carmen Korn

Poutavě napsaná kniha plná zvratů a napínavých situací. Atmosféra meziválečného Německa je tak dokonale popsaná, že jsem se při čtení cítila součástí tohoto světa :-))). Těším se na další část.

22.03.2020 5 z 5

Uzamčená minulost Uzamčená minulost Ella Carey

Zajímavý příběh, jen mi to občas přišlo trochu moc zdlouhavé.

06.02.2020 3 z 5

Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Jana Raila Hlavsová

Velice poutavě popsané poslední dny našich parašutistů.

06.02.2020 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Poutavě napsaný příběh o neuvěřitelné cestě jedné na začátku rozmazlené holky - klobouk dolů :-))

11.09.2019 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Trochu zklamání, přišlo mi to málo dějové.

16.05.2019 3 z 5

Devadesát dnů za železnou oponou Devadesát dnů za železnou oponou Gabriel García Márquez

zajímavý pohled od někoho zvenčí na komunistický režim

27.02.2019 3 z 5