DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Závist v Čechách Závist v Čechách Věra Nosková

"Autorka sarkasticky líčí řevnivost a faleš, většinou mezi psavci či lidmi kolem televize"... to je lež.
Ta knížka je o fňukání, že vypravěčce nikdo nechce vydat román, později ani televizní scénář.
Je to sice možná pravdivé o stavu šoubyzu, ale psané neatraktivní formou, takže mě osobně to spíš odrazovalo.
Ano, několik let se paple na místě, odpověď nemá a když je smlouva na spadnutí, nikdo se neozve.
Jasně, tak to bývá ... ale proč o tom psát knížku s nesympatickými postavami ?
...mně se to prostě nelíbilo.
Ta kniha se má jmenovat ZÁVIST V ŠOUBYZU, to by alespoň nebylo zavádějící. Závisti tam moc není, je to spíš pocitové z těch odmítnutí a nulové šance prorazit nebo zaujmout.
Ano, je to profesní pocit, ne celorepulikový ukazatel místních obyvatel.

19.07.2018 1 z 5

Takoví jsme byli Takoví jsme byli Juliet Ashton

I by to šlo, ale dost se to točí dokolečka v bezvýznamnostech.

13.07.2018 3 z 5

Švédské holínky Švédské holínky Henning Mankell

Spoilerové kousky!

Kniha vylíčila stárnoucího muže jako někoho, kdo, jak se říká, ošu.til a opustil, protože si v tom liboval, jak dokazují četné vzpomínky-té minulosti je tam pomalu víc než děje, takže se dozvíme že to poprvé dělal ve 14-ti a že jedna cudná děva ho u toho kousala tak, že měl tvář i prostěradlo od krve-je zázrak v tom stavu ještě moci utěšeně tělesně konat, že?

Pán byl prostě borec, ale i ha*zl - když měl modřinu, trápil za to zvířata a házel hmyz do ohně...
Byl také velmi zručný-věčně zakopával a válel se anebo, chtě v hotelu narovnat křivý obraz, šťouchem ho pokřivil ještě více.

Iritující postavy byly jak Lisa, tak jeho dcera. Lisa-sousedka odmítavě sebevědomá- "nic si neslibuj" - její hlavní hláška, protože si myslela, že když s ní náš děda chce pobýt, že ji hodlá tělesně soulo/žit,což náš děda už nechtěl.

Jeho dcera? Na nakopání do .... ano tam. Malý důvod: hovoří s ní ve svém karavanu a když se zeptá na její život, ona ho UDEŘÍ, až z něj crčí krev. Normálně by člověk buď vyslal zpětným rázem tu k*ávu k zemi, anebo by byl v šoku, ale on si nos podržel kapesníčkem a omluvil se dceři, že se jí teda vyptávat nebude a pořád byl fit a ještě ji šel vysekat z lochu.

Tu knihu čtěte, pokud chcete číst chátrajícího neurvalce se zázračnými schopnostmi.

12.07.2018 3 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Vidím to stejně jako Luciáš a ti, co dali menší hodnocení a hovoří o zklamání.
Ta kniha není tajemná, je přitažená za pačesy až to bolí, žádnej ultraboom to "tajemství" není a je dost natahovaná patláním se na místě při rozhovorech např. s tím bráchou- že mu koupí mobil, ale on ho nechce. Ona mu ho přesto koupí a on jí za něj ani nepoděkuje, strčí do kapsy a když mu volá, nebere jí to. Ona sto dalších stran dumá proč to asi dělá. I když ví, že ho svou návštěvou otravuje, stejně zas za ním leze. Ví že nemá čumět do krabic, ale stejně to udělá a pak se sto dalších stran diví. Prostě zbytečný kecy okolo.

07.07.2018 1 z 5

Všechno není zapomenuto Všechno není zapomenuto Wendy Walker

Je tu bouřka notných rozměrů, internet hapruje, tak nevím zda se první názor uložil, napíšu to proto ve zkratce: NELÍBILO.

06.07.2018 1 z 5

Nebezpečný outsider Nebezpečný outsider Graeme Roe

Není to dobrý.
Suché jako prach zdvíhající se za kopyty koní.
Nedoporučuju.

06.07.2018

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Já tyhle žánry moc nemusím, ale zajímalo mě o co jde...ale nenapadlo by mě, že jde o asi sedm postav, který mají každá svou linii, která tak trochu nedává smysl, míjí se, obsahuje tuny nereálných přehnaností, hrdinkou je kráska kterou VŠICHNI žerou a vše je obaleno do světelných kotoučů a víry...děs.
Otravný, těžký, dlouhý, ani na konec neskákejte, protože ten nejspíš taky nepoberete.

06.07.2018 1 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Žas jsem nad vzhledem ptáka, jenž tak bez okolků kráká ...
ač temný náměty miluju, tohle mi nesedlo-max. v Simpsonovské verzi
Naivní i na dobu, kdy to psal.

25.06.2018 1 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Takže, já se zas jen divím všema deseti, co na tomhle koho zaujalo.
Kdyby to bylo scifi tak ok, naivní čarováníčko s příměsí lásečky pro mladý holky dobrý.
Kdyby výpověď pronásledované ženy s pohnutou minulostí bez lektvárků a přírody, taky pro ženský dobrý.
Pokud jako ukázka hrůz různých období, tak pro všechny dobrý.
Ale jako tenhle mix trapný.

Výpis bude obsahovat ČÁSTEČNÉ SPOILERY.
První okamžik nastal, když jí nejmenovaný bohatý chlapec chtěl pomoci z její svízelné situace
"Nabídnu vám naši prasnici, má zrovna selata." - "Ještě nás chceš URÁŽET svou dobročinností ?!" (tak uznejte, není k*áva ?? a všimněte prvního klišé-on boháč chce pomoci nuzné dceři bylinkářky).
Ona místo díků zvedne rypák až do nebe a jeho snahu pomoci odkopne jako nařčení z toho, že si z ní chce udělat milenku, což nikde řečeno nebylo.
O několik stran ho najednou o tu pomoc žádat jde, ale najednou z něj zas udělá úchylného žádostivce, ale jeho prachy přijme. (správně by se mu měla klanět za jeho pomoc, a ne čapnout váček s prachama a jít žejo).

Scény s Gideonem a to, jak jím jednou pohrdá a poté se mu svíjí žádostivostí u nohou, byly vskutku trapné a jako z deníčku teen slepičky.

Part z dnešní doby po boku tý holky mě taky nebral, jako dospělá ženská byla ona nepříjemná, holka zas moc otravná. Moc přírody a šarlatánství-je ta kniha snad receptář na bio kosmetiku a čáry ?!!

Co se týče překladu: "KRTIČNATOU TVÁŘ KOZY"-hm jasně. Krtice existuje u dětí, u kozy jsem ji zatím nepoznala a Ottův slovník taky ne, ale překladatel o tom asi ví něco víc.
Nebo "Klouzala kupředu na TICHÝCH PATÁCH."
.... co dodat žejo.

Malý výtažek z konce: "Vyskočila na nějakej klacek. Byla to její hůl. Popadla jsem ji. Myš mi skočila do kapsy. Rozběhla jsem se. Elizabeth zakřičela, ať jdou se mnou a ochraňujou mě."
Konec je psán pubertálním stylem a scéna je tam směšná, že se tomu ani scifi nedá říct.
KONEC SPOILERŮM

Jedna hvězda za obálku a pro mě samotnou za to, že jsem to zavčasu zavřela dřív, než bych se z toho ...

20.06.2018 1 z 5

Tulipánová horečka Tulipánová horečka Deborah Moggach

Zpočátku otrava, poté se to rozjelo. Je to romantická linie, ale není naivní a nekončí snadno.
Má oběti, nečekaný konce a velký ztráty.
Víc mě zprvu bavil příběh tý služky.
Ale jo, je to jedna z těch věcí, která se vymyká a která je dějově náročná.
Nehraje si to na intelektualitu, je reálná, nic neusnadňuje a končí tak, jak by končit měla.
Dobrý to je, jakej je film nevím.

17.06.2018 5 z 5

Jedna + 1 Jedna + 1 Monika Peetz

No...v podstatě to lže. Je to o týpkovi a jeho práci v pekárně a snaze změnit karmickou zátěž, což odkazuje na seroš Earl. Lisy a seznamky je tam velmi málo, zato práce a jeho vnitřních pocitů a dělání krávovin požehnaně.
V podstatě tam ta seznamka skoro žádné místo nemá, končí to však díky ní. (já ale měla problém pochopit kdo to je).
Ten týpek je životní zmatkář, kterej si ale 90% věcí dělá sám, hlavně mě ale dostala dvě místa, která jako by patřila k dnešnímu MeToo.
SPOILER
Ptá se v areálu školy neteřině kamarádky zda neví kde ona je a je z toho sexuální skandál. Skoro totéž se děje, když dá dárek sousedčině dceři nebo nabídne ve frontě dvěma kupujícím lístky do kina zdarma- "dívaly se na mě tak vyděšeně, jako kdybych jim nutil předplatné pornočasopisu."
Chudák chlap.
KONEC.

Čtivý to je, ale stačilo by nenazvat to něčím, co je o seznamce a poznávačce.
Pokud anotaci uvěříte, tak vás to jedno jejich políbení asi zklame.
Pokud vás zajímá pekárna a počet desetinných míst za 3,14, jděte do toho.

17.06.2018 3 z 5

Nebuď dlouho vzhůru Nebuď dlouho vzhůru Robert Lawrence Stine

Kdysi jsem na jeho "díla" narazila po roce 2000 v sekci levné knihy (Ne v obchodě Levné knihy, ale ve slevovým obchůdku prodávajícím šmuky) v Kauflandu, kde byly za směšnou cenu, proto je pro mne nyní šokujícím zjištěním, že na tom narobil miliony, protože popravdě-naivní to je.
Mívala jsem ty sešitky a protože mi bylo málo, cosi děsivého v tom bylo. S lety mi však mluvící běhající květina přišla směšná, ale jako jo, dalo se to...ovšem to, co je v této knize, je souhrn všeho, co už napsal.Je to tak americké,přehnané, směšné a přitom tak stejné jako to, co už tisíckrát napsal, že je to prostě k smíchu.
A to když řeknu já, která na něm rostla, tak to je co říct.
Není divu že jsem to našla položený v dětský sekci. Chtěla jsem zavzpomínat ...místo toho se divím.

15.06.2018 2 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

No, panejo. Potvrdilo se mi, že dospělost ze všeho stírá naivitu a zalíbenost v tom, co ve skutečnosti moc ok není.
Lottu mám kvůli předčítání před spaním v rámci hlídání teď doma a nestačím zírat, jaký parchant ta Lotta je.
Trošku pokulhává vidina pětiletýho děcka, který mluví jako dospělák, ale děckám to asi divný nepřijde.
Je uřvaná, dělá naschvály a problémy, je hnusná na rodiče i sourozence a ničeho si neváží...jakto že jsem to jako dítě neviděla ??
No prostě zklamání , a to Lindgrenové hodně věřím skrz Bullerbyn !! :)

14.06.2018 1 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Zápisky kupř. o mailování s pracovnicí banky ohledně účtu a výpisky, kde mu naprosto free pracovnice píše v pracovním emailu smajlíky a nekonvenční slovíčka jako PRIMA DEN , anebo rozsáhlé úvahy, zda dělat chlebíčky na narozeniny bude nebo nebude...nebude protože nechce...ale možná by měl..TAK MÁ JE UDĚLAT ?!!!
....
Jsem starší než on a tak mi to vtipné nepřijde, už jsem na takové staré mládence asi stará.
Jedna hvězda.

14.06.2018 1 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Homosexualita je dnes něco jako veganství: otravně cpané všemi vyznavači všude a všem a běda jak jejich názory a postoje nesdílíte.
V podstatě nechápu povídky na toto téma, hlavně ale nechápu ty jakože cool výrazy a větičky jako trapoŇ, ofiko, "já knížky nečtu, copak jsem lesba? ", visoň, "stiknete čudlík na zádech co vypadá jako obrovskej jebák" apod.
Patrně snaha o dnešní moderní free konverzaci, no v mých očích spíš trapná zbytečnost.
Ale jako jo, pro mladý asi z dnešního pohledu dobrý.

14.06.2018 odpad!

Nebeská hostina Nebeská hostina Donald Ray Pollock

Ta knížka má jedno velký mínus: fakt, že tam jsou POUZE špinaví burani, děvky a přetékající hajzlíky. Ten děj je plnej špíny a demence, což mi tam dost vadilo-to se tam v už přece jen pokročilý době nenašel nikdo normální?? Přišlo mi to jak z dob 1860 a ne 1917.
Nesedlo mi proto ani, že vyměnili koně za fáro apod.

Jinak je to ale skvělý, a to taky díky bájo hlodům, který tu trochu vypíšu.
"Otočil se k chlapíkovi s hlavou ve tvaru konzervy fazolí a sluncem vyšisovaným obočím, jež si ptáci tu a tam spletli s párem mrtvých housenek."
"Denně spolu souložili a Gilbert stál za dveřmi a pobízel je rytmickými údery do bubínku."
"Když z něj vystříklo semeno, vylétla mu z úst protéza a narazila do protější zdi."

No uznejte. :)

11.06.2018 4 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Měli jste pravdu, děj tam téměř nebyl, jen myšlenky a děje, který byly nepodstatný.
Děj okolo matky bych vypustila, stejně jako toho kluka, protože ten tam neměl místo vůbec.
Taky mě dostal moment, kdy to matce docvaklo během vteřiny. Proč až teď a vůbec, proč ji napadla právě ta osoba, když se ani neznali a neví jak vypadá?
Jakoby trošku nedořešený. Čtivý to je, ale není ani vysvětlený co se s únoscem stalo a prostě... nic moc.
Dvě za obálku.

06.06.2018 2 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Mně se to nelíbilo, protože agitačky za dětnost nemám ráda a tady to nebylo o ničem jiným.
I smažka přestane smažit jen pro štěstíčko svýho hrášečku, kterej je mimochodem běžným a jediným označením zárodku, což je otřesné označení budoucího mimina. Něco jako fazolka.
Jen tak ze všech stran k nim přicházejí pomocné ruce a tuny peněz a radostí.
Smažky se ujme cizí rodina zcela bez potíží v jedné vteřině...
Příliš sluníčkovský, postavy nesympatický.
Ukázkový děj v kostce: "Jsem čtyřicítka a nic nemám. Nutně potřebuju někoho sbalit a uhnat, tak jdu na sraz a vychrápu se se spolužákem. Schválně si narvu jeho spermíky do jóni prstíkovou metodou a pak mu budu vyhrožovat přes smsky že od něj chci desítku, ale protože on je milionář, tak si mě v klidu vezme a budeme sooo happy " ♥.... ideální téma pro dnešní ženský,
Jedna za čtivost a určitou reálii.

04.06.2018 1 z 5

Sousedé z čísla 9 Sousedé z čísla 9 Felicity Everett

(SPOILER) Tuny kydů z "uměleckých"sfér a vy přitom víte, že se jedná o šmíru a podřadný samozvaný blbiny, který nemaj pražádnou cenu...bordel, nezájem o děcka, vychcanost...a přitom furt nikde nic.
Až teda potom no, úplně náhle v jedné vteřině se z připosranosti stává během jednoho večera nenávist? Záhada.

A ta hláška Lou k Sáře "jsi úžasná, že ses musela vyspat s tolika poďobanými burany, abys to dokázala..." Vida, tak usedlá rádoby housewife Sara je vlastně bývalá štětka:)))) Takže si nemají s Lou vzhledem ke konci co vyčítat.

Jako vážně je nikdo neznal a nezajímal se o ně a najednou ONI VŠEM zalívaj kytky a berou zásilky?? Co tak najednou!?

Sáru začne píchat jinak a jí fakt nedojde že to znamená, že ojel něco novýho, logicky to co je nejblíž??? Vytáčí mě tou zaslepenou tupostí a to dělá právě tu knížku dobrou. Je čtivá klidná zahákuje a pohodově ukazuje jak tupost maloměšťáka, tak tu rádoby uměleckou sféru.

03.06.2018 5 z 5

Něžný dotek nenávisti Něžný dotek nenávisti Eva Hrašková

Přehnané jak během děje, tak i na konci- prostě sluníčkářské a agitačně volnomyšlenkářské, že jako děcka zplozený s někým jiným nevadí a že zarytý ondulovaný slepice najednou začnou silně toužit po největším pokladu pod srdíčkem a blabla...snaha ukázat, jaký ženský mají být, ale pokud by tomu tak bylo, byly by neskutečný slepice.
Takže nelíbilo a nedojalo, spíš naopak.

02.06.2018 1 z 5