Nebezpečný outsider

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dostihový thriller o Jayi Jessopovi. Záhadný mladý irský trenér, finančně podporovaný anonymním zdrojem, se přesunuje do Velké Británie, aby se pokusil soupeřit s úspěšným britským protějškem Jayem Jessopem. V Jayových stájích se ve stejném období spustí řada nepříjemných událostí: Dojde k požáru, pokus o Jayovu diskreditaci ho spojuje s obchodem s drogami, dochází k odchodům koní i stájového žokeje. Nakonec jde o život i Jayovu asistentovi. Násilí se stupňuje a vzniká podezření, že je organizováno z jednoho místa. Konečné odhalení původce všech potíží je však šokem pro policii, bankovní scénu i mezinárodní dostihové autority....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4997/nebezpecny-outsider-4997.jpg 3.411
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Sport
Vydáno, Olympia
Orig. název

Dangerous Outsider, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Nebezpečný outsider

Přidat komentář
JancaMia
11.07.2019

vše je tak zamotané že nepostřehnete co je dějová linka , jména žokejů a jména koní dohromady tvoří nepřehledný guláš ..

DominaCZ
06.07.2018

Není to dobrý.
Suché jako prach zdvíhající se za kopyty koní.
Nedoporučuju.


jarin58
28.06.2018

Nepřehledný děj a k tomu takových jmen.Kolikrát čtenář neví kdo je žokej a kdo kůň.

čef
30.05.2015

Při čtení mne napadalo jestli nečtu nějaký deník neznámé osoby nebo nástin nějakého románu k pozdějšímu rozpracování. Děj uhání mílovými kroky, většinou nezapamatovatelná záplava jmen se střídá ob řádek a přeskočením odstavce vám vypadne den děje jako nic. Závěrečné nepříliš vygradované rozuzlení je zrovna tak nepřehledné a nejasné určitě i pro osoby s kratším vedením než mám já. Originalita určitě, hluboké znalosti prostředí dostihového sportu jistě, ale také hodně zahozených příležitostí z toho udělat opravdu světový román.

janula.snb

Právě jsem dočetla tuto knihu, tak bych potenciálnímu čtenáři ráda sdělila své poznatky. Jsem vášnivá čtenářka Dicka Francise, ale ráda lousknu i Francoma a jiné pokračovatele tohoto žánru. Tato kniha je vedená jako dostihový thriller, nejnapínavější v ní však byla značka kouřených doutníků a druh jídla, který se zrovna podával, o tom se autor docela rozpovídal… Z hlediska dostihů autor knihu zvládl docela dobře, asi jako průměrný dostihový divák. Slohová forma však byla děsivá. Krátké, strohé věty o ničem, žádné napětí, vyjádření pocitu hlavního hrdiny při napínavé situaci znělo asi takhle, cituji: "Den se neskutečně vlekl a Jay se nedokázal na nic soustředit."(str. 73) :-O Situace byly vyjadřovány pouze oznamovacím tónem, a tak mi mnohdy připadalo, jako kdybych se začetla do popisu výroby nějakého produktu, nebo do receptu. Kniha navíc obsáhla tolik jmen, že jsem občas zaměňovala kladnou postavu za zápornou a ztrácela se v ději, který byl komponován jako "Jedna paní povídala...". Závěrem bych ráda dodala, že jsem ještě klidná, protože mám tuto knihu pouze zapůjčenou z knihovny, mohu Vás však ubezpečit, že se v mé sbírce nevyskytne ani jako špatně zakoupený dárek. ;)

Autor a jeho další knihy

Graeme Roe
anglická

Kniha Nebezpečný outsider je v

Přečtených12x
Knihotéce7x
Chystám se číst1x