Nebezpečný outsider

Dostihový thriller o Jayi Jessopovi. Záhadný mladý irský trenér, finančně podporovaný anonymním zdrojem, se přesunuje do Velké Británie, aby se pokusil soupeřit s úspěšným britským protějškem Jayem Jessopem. V Jayových stájích se ve stejném období spustí řada nepříjemných událostí: Dojde k požáru, pokus o Jayovu diskreditaci ho spojuje s obchodem s drogami, dochází k odchodům koní i stájového žokeje. Nakonec jde o život i Jayovu asistentovi. Násilí se stupňuje a vzniká podezření, že je organizováno z jednoho místa. Konečné odhalení původce všech potíží je však šokem pro policii, bankovní scénu i mezinárodní dostihové autority....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4997/nebezpecny-outsider-4997.jpg 3.411
Literatura světová, Detektivky, krimi, Sport
Vydáno, Olympia

Dangerous Outsider, 2007

Kniha Nebezpečný outsider

JancaMia
11.07.2019

vše je tak zamotané že nepostřehnete co je dějová linka , jména žokejů a jména koní dohromady tvoří nepřehledný guláš ..

DominaCZ
06.07.2018

Není to dobrý.
Suché jako prach zdvíhající se za kopyty koní.
Nedoporučuju.

jarin58
28.06.2018

Nepřehledný děj a k tomu takových jmen.Kolikrát čtenář neví kdo je žokej a kdo kůň.

čef
30.05.2015

Při čtení mne napadalo jestli nečtu nějaký deník neznámé osoby nebo nástin nějakého románu k pozdějšímu rozpracování. Děj uhání mílovými kroky, většinou nezapamatovatelná záplava jmen se střídá ob řádek a přeskočením odstavce vám vypadne den děje jako nic. Závěrečné nepříliš vygradované rozuzlení je zrovna tak nepřehledné a nejasné určitě i pro osoby s kratším vedením než mám já. Originalita určitě, hluboké znalosti prostředí dostihového sportu jistě, ale také hodně zahozených příležitostí z toho udělat opravdu světový román.

janula.snb

Právě jsem dočetla tuto knihu, tak bych potenciálnímu čtenáři ráda sdělila své poznatky. Jsem vášnivá čtenářka Dicka Francise, ale ráda lousknu i Francoma a jiné pokračovatele tohoto žánru. Tato kniha je vedená jako dostihový thriller, nejnapínavější v ní však byla značka kouřených doutníků a druh jídla, který se zrovna podával, o tom se autor docela rozpovídal… Z hlediska dostihů autor knihu zvládl docela dobře, asi jako průměrný dostihový divák. Slohová forma však byla děsivá. Krátké, strohé věty o ničem, žádné napětí, vyjádření pocitu hlavního hrdiny při napínavé situaci znělo asi takhle, cituji: "Den se neskutečně vlekl a Jay se nedokázal na nic soustředit."(str. 73) :-O Situace byly vyjadřovány pouze oznamovacím tónem, a tak mi mnohdy připadalo, jako kdybych se začetla do popisu výroby nějakého produktu, nebo do receptu. Kniha navíc obsáhla tolik jmen, že jsem občas zaměňovala kladnou postavu za zápornou a ztrácela se v ději, který byl komponován jako "Jedna paní povídala...". Závěrem bych ráda dodala, že jsem ještě klidná, protože mám tuto knihu pouze zapůjčenou z knihovny, mohu Vás však ubezpečit, že se v mé sbírce nevyskytne ani jako špatně zakoupený dárek. ;)

Graeme Roe
anglická