DJANKA DJANKA komentáře u knih

Knížka je určená pro mládež a to já už hódně dlouho nejsem, takže to asi bude důvod proč ji až tak úplně neocením. I když na druhou stranu ji četla i moje 15ti letá dcera a na dotaz jaký to bylo, jen pokrčila rameny. Měla jsem to stejně, prostě to v člověku nic nezanechá. Čte se sice celkem dobře, ale přišlo mi to takové strohé, vzato hodně hopem. Možná proto to na mě působí tak trošku nereálně (i když věřím, že to někdy i takto začít může). Ve srovnání s My děti ze stanice zoo je knížka jen takový čajíček. Ale uznávám, že nejsem cílová skupina a mladší děti na to můžou mít jiný pohled.

04.09.2018 3 z 5

Láska po mexicku Láska po mexicku Ivana Ondriová

Ale jo, fajn čtení na léto. Chtěla jsem k vodě nějakou romantiku, což možná až tak úplně nesplnilo, ale četlo se mi to moc hezky.

26.08.2018 3 z 5

Příběh kriminálního rady Příběh kriminálního rady Ladislav Fuks

Celkem mi trvalo, než jsem se do knížky začetla. Zpočátku v ní jsou, na můj vkus, moc dlouhé popisy a žádný děj. Postupně mě však příběh začal zajímat čím dál víc. Ke konci se to tak vystupňuje, že jsem řádky hltala a nesměl na mě nikdo ani promluvit. Pak přišel šok. Byla jsem zvědavá na vysvětlení, to se však až tak úplně nekonalo a mě po dočtení zůstalo jen spousta otázek bez odpovědí. Přemýšlím, zda se k něčemu doberu, ale úmyslem nejspíš bylo způsobit čtenáři ten šok, což se povedlo, ale já bych chtěla znát i další odpovědi.

26.08.2018 3 z 5

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Po knize Oheň je Tvým osudem, z které jsem byla nadšená, jsem zkusila další autorčinou knihu. Ta pro mě však byla zklamáním, nebavila mě a do čtení jsem se musela nutit.

07.08.2018 2 z 5

Nenasytný jako moře Nenasytný jako moře Wilbur Smith

Wilbur Smith je pan spisovatel. Všechny jeho knihy, které jsem četla, jsem hltala. Až na tuhle ta mi nějak nesedla. Nepřišla mi ani zajímavá ani napínavá.

07.08.2018 3 z 5

Odvrácená strana půlnoci Odvrácená strana půlnoci Sidney Sheldon

Super knížka. Je napínavá a moc dobře se čte, prostě mi sedla. Doporučuji.

01.08.2018 4 z 5

Zdravím tě, temnoto Zdravím tě, temnoto Sandra Brown

Příběhy Sandry Brownové se čtou sami a to platí i o této knížce. Mám ráda právě ty s detektivní zápletkou, okořeněné trochou romantiky. A to přesně tato knížka splňuje.

01.08.2018 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Tak mě tahle knížka bavila, je trochu ponurá, možná lehce depresivní, ale asi ne až tak jako Temné kouty od autorky. Vrah asi až tak překvapivý nebude, hned od začátku se nabízejí dva pachatelé a jeden z nic to prostě byl. Ale musím říct, že mě se knížka líbila z těch třech autorčiných knih nejvíc.

01.08.2018 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Další super díl. Předchozí díly se mi líbily o malinko více, ale i tak to bylo dobré čtení. Rozhodně budu v této sérii pokračovat.

01.08.2018 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tak jsem opět dostala chuť na trochu té erotiky. Jak už jsem psala u prvního dílu, tak i tahle knížka je erotická červená knihovna a i tento díl se čte sám. Na to, že knížka má tolik stránek, přečetla jsem ji asi za tři dny. Je pravda, že neustálé pochybování a ujišťování o lásce a že nikdo nikam neodejde.... to mě štvalo a tyto věty jsem přeskakovala. První díl se mi sice líbil víc, ale i tento díl splnil mé očekávání. A co se týče erotických scén, za mě v pohodě. Myslím, že autorka v knize uvedla pouze své erotické fantazie. Proč ne? Někomu to přijde jako porno, někomu přijdou směšné a že četli rozhodně lepší. Docela by mě zajímalo které, nechám si poradit :)

19.04.2018 3 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Tento díl mi přišel slabší než první. Nějak jsem se nemohla začíst a chvílemi mě ty "jejich kecy" rozčilovaly. Ale pak mě to najednou chytlo a chtěla jsem vědět jak to dopadne. Možná opravdu na tento žánr musím mít zrovna to správné rozpoložení.

16.05.2017 3 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Knížka mě moc nenadchla. Příběh začal slibně, ale honička v lese mě opravdu nebavila, navíc byla předvídatelná a nereálná. Dvě hvězdičky za jeden překvapivý moment.

23.03.2017 2 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Za mě opět super čtení. Možná, že chirurg mi přišel trochu napínavější, ale i tak rozhodně nelituji.

19.01.2017 4 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Úžasná knížka, velmi čivá. Vtáhne Vás do toho strašného života a nejde na ní přestat myslet. Člověk si uvědomí, jaké má štěstí, že žije tam kde žije. A před Carolyn, klobouk dolů.....

23.09.2016 5 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Úžasná kniha, přesně takhle má vypadat napínavé čtení.

22.09.2016 5 z 5

Tokio Tokio Mo Hayder

První knížka od této autorky, kterou jsem si na základě vašich doporučení přečetla. Musím říct, že začátek mě nijak nenadchl. Pořád jsem čekala, kdy se to rozjede a já nebudu chtít od knihy odejít. Přeci jsem se dočkala, o co pomaleji o to více intenzivněji mě vtáhla do děje. Kniha je opravdu napínavá a zajímavá.

02.09.2014 4 z 5

Madeira Madeira Rolf Goetz

Super průvodce. Kdo chce na Madeiru, pro toho je tato knížka nezbytností. A Madeira rozhodně stojí za návštěvu.

13.04.2022

Slzy otců Slzy otců Eva Bacigalová

Smutné, moc smutné ..... je mi líto všech dětí, které něco takového prožívají.

13.04.2022 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Ale jo, jako oddechovka se to četlo celkem dobře. Ale další díly asi zatím číst nebudu.

13.09.2021 3 z 5

Závod bílou divočinou Závod bílou divočinou Gary Paulsen