Disease Disease komentáře u knih

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Pan autor je sice odborník na kybernetiku, ovšem na psaní beletrie ho moc neužije...

07.11.2013 2 z 5

Freudova sestra Freudova sestra Goce Smilevski

Kniha je spíš zajímavá než nějak výrazně dobrá.

06.11.2013 3 z 5

Hráči z Titanu Hráči z Titanu Philip K. Dick

Sice z Dickovy tvorby slabší kousek, ale i na druhé přečtení bavil.

31.10.2013 3 z 5

Šest mesiášů Šest mesiášů Mark Frost

Sice lehce slabší než Seznam sedmi, ale stále na úrovni.

29.10.2013 4 z 5

Panoptikon Panoptikon Jenni Fagan

Podobné téma jako v AXOLOTL ROADKILL nebo BLUDY Z NUDY, jen tohle se už přece jen trochu podobá literatuře.

18.10.2013 2 z 5

Všelijaké povídky Všelijaké povídky Jan Haubert

Ze začátku mi to přišlo spíš jako záležitost pro fanoušky VZ, ale postupně jsem se do toho ponořil a výborně se bavil. Ja to vtipné nekřečovitým způsobem.

18.10.2013 4 z 5

Sametový geroj Sametový geroj Martin Harníček

Harníček opět píše o tom, co ho sere a tentokrát bez alegorií. V souvislost s hlavní postavou mě napadá terminus technicus "klasický harníčkovský hrdina".

07.10.2013 4 z 5

Mapy a legendy Mapy a legendy Michael Chabon

Některé eseje zajímavější, některé méně, ale asi si tam každý najde to svoje.

05.09.2013 3 z 5

Třetí dvojče Třetí dvojče Ken Follett

Tak tohle bylo snad ještě přihlouplejší než dílka Robina Cooka a jako třešnička na dortu velmi špatný překlad. Nějak mě sice masochisticky zajímalo, jak to skončí, ale nebyl problém přerušit čtení a věnovat se něčemu smysluplnějšímu. Ale do dopravního prostředku v pohodě.

04.07.2013 1 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Celkem pohodové lehčí čtivo, které mě ale k přečtení dalších děl od Browna nenavnadilo.

01.07.2013 2 z 5

Kaligrafie snů Kaligrafie snů Juan Marsé

Po Ještěrčích ocáscích a Dívce se zlatými kalhotkami nejlepší (rozumněj nejstravitelnější) kniha od Marsého.

25.06.2013 4 z 5

Seznam sedmi Seznam sedmi Mark Frost

Dobrodružný román s brakovými prvky a tak vysoké hodnocení? Proč ne, když je to tak dobře napsané :-)

18.06.2013 4 z 5

Půlnoční hora Půlnoční hora Jean-Marie Blas de Roblès

Jasně, že na "tygry" to nemá, ale přesto pěkné čtení, které se čte skoro samo. Jak říká kamarád literát "žádný děj, který by tě rozptyloval".

10.06.2013 4 z 5

Suttree Suttree Cormac McCarthy

Tak trochu jiný McCarthy, a proto se mi asi líbil víc, než předchozí přečtené, které mi přišly tak nějak stále stejné a více či méně čtivé. Nicméně Cesta a Tahle země není pro starý pro mě stále zůstávají na špici.

06.06.2013 4 z 5

Píseň Kálí Píseň Kálí Dan Simmons

První kniha, co jsem od Simmonse četl. Na dost dlouho mě od dalšího díla tohoto pána odradila.

05.04.2013 odpad!

Děti noci Děti noci Dan Simmons

Pěkná postkomunistická atmosféra, napínavé, ale ten akční konec to značně sráží. Přesto příjmná konzumní záležitost.

05.04.2013 3 z 5

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Zábavnější než Špičkou jazyka, pěkná atmosféra zmaru.

05.04.2013 4 z 5

Náš tragický vesmír Náš tragický vesmír Scarlett Thomas

Asi raději nebudu hodnotit. V podstatě už ani nevím, zda jsem knihu dočetl nebo ne. Každopádně po výborném Konci pana Y a průměrné PopCo nejslabší kniha autorky.

14.03.2013

Piercing Piercing Rjú Murakami

Laťka "polévky miso" stále nepřekonána. Rád bych si přečetl Ódišon.

14.03.2013 4 z 5

Křehká rovnováha Křehká rovnováha Rohinton Mistry

Místy drsný příběh v propletenci několika hrdinů + exotické prostředí.

13.03.2013 5 z 5